Pitanje u vezi chipseta/grafickih

poruka: 6
|
čitano: 1.357
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi chipseta/grafickih

Ovako ovo se pitanje odnosi na relaciji komtabilnost chipseta i grafickih kartica te podrska za Sli odnosno Crossfire...

Eh ovako idemo iz pocetka :D... npr.. mnogi moji drugovi koji imaju starije graficke koje idu na slot agp 4X su mijenjali atijeve graficke sa nvidijinim ili obratno..... ja sam mislio da to ne moze ali ipak moze... na maticnoj im nije pisalo da ide ati ili nvidia samo da su agp 4x komtabilne..ajd dobro ok... ali desavalo se da i kod onih koji pise da idu ati oni stavljali nvidia (ili obratno) i sve je radilo..eh sad me to zanima... inace u pitanju su sve asusuove maticnee znaci moze se to.. (tako da sam dobio utisak da su chipseti optimizarani npr za ati, ali moze i nvidia) ako se ne moze kombinovati  ili je nesto drugo u pitanju ispravite me..zato i pitam mislim da pitanje nije glupo..jednostavno zanima me...
Eh sad pitanje u vezi sli-ja, odnsono Crossfirea.... eh ovako intelovi chipseti ne podrzavaju sli...jel tako??? imaju samo podrsku za Crossfire naravno kao i amd/ati chipseti.... eh sto se tice nvidia chipseta samo oni podrzavaju sli... ali da li podrzavaju i Crossfire jer sad sam skoro citao o nekom dellovom racunaru koji dolazi sa nvidia sli chipom i moze se odlucivati u vezi sli-a i Crossfire sad bas i ne znam kojih tacno grafickih i sad sam stekao sljedeci utisak...... Da samo nvidia chipset moze imati obadva tipa povezivanja kartica ili ipak mogu i ostali??? ili je opet nesto drugo u pitanju... i da li moze neki drugi chipset podrzavati sli sem nvidinog....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje u vezi chipseta/grafickih

Čovječe ti si skoro sve promašio...

--

Malo lakše sa otvaranjem novih tema...Sramim se

 

by Mario Novak.
Tko je bio prvi overclocker? Nikola Tesla,prvi je uništio električnu centralu tijekom OC-a.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2008 20:14 (PCMaster).
16 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi chipseta/grafickih

De mi onda ovo objasni link, kako postoji opcija sa atijem odnosno crosom????

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi chipseta/grafickih

nForce podržava SLI, intelovi i AMD-ovi čipovi CF


- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje u vezi chipseta/grafickih

znam i ja to...ali jesi li isao slucajno na moj link...zbog toga su mi neke stvari nejasne

nforce sli chipset...a moze se uzeti i opcija sa atijem odnosno crosom

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2008 20:55 (Alen).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje u vezi chipseta/grafickih

Wolverine imal te gdje???...
da mi das odg na ovo? :D:D:D
Ti bi to trebao znati

 

 

Vidim nemam odgovora na ovoj temi, a ovo me konkretno zanima.. eh ovako ako imamo plocu sa intelovim chipsetom i na njoj pise support CF, na nju mozemo staviti nvidia karticu, to moze jelde..mah znam da moze... a moze li raditi i SLi??? a zanima me i ovo kod predhodnog nvidia chipset podrzava i  crossfire i sli? (kod ove dellove konfe, evo i link, ponovo)

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2008 18:42 (Alen).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice