Pomoc za procesor

poruka: 9
|
čitano: 1.617
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc za procesor

Pozdrav, HITNO mi je pa otvaram temu.. imam maticnu asrock 970 pro3 AM3+, trenutni proc phenom II X4 965... zelim staviti jaci po mogucnosti 8 jezgri, koji mi odgovara procesor? dal pase ovaj: http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_256_215&products_id=12357 ?
hvala i molim hitno odgovore :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za procesor
mix23 kaže...

Pozdrav, HITNO mi je pa otvaram temu.. imam maticnu asrock 970 pro3 AM3+, trenutni proc phenom II X4 965... zelim staviti jaci po mogucnosti 8 jezgri, koji mi odgovara procesor? dal pase ovaj: http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_256_215&products_id=12357 ?
hvala i molim hitno odgovore :)

 Nisi se sjetio posjetiti web stranice proizvođača matične?

Link na podržane procesore

 

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za procesor
Zura kaže...
mix23 kaže...

Pozdrav, HITNO mi je pa otvaram temu.. imam maticnu asrock 970 pro3 AM3+, trenutni proc phenom II X4 965... zelim staviti jaci po mogucnosti 8 jezgri, koji mi odgovara procesor? dal pase ovaj: http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_256_215&products_id=12357 ?
hvala i molim hitno odgovore :)

 Nisi se sjetio posjetiti web stranice proizvođača matične?

Link na podržane procesore

 

 

  jesam gledao sam al nisam neki expert u vezi toga pa ne kuzim previse.. uglavnom koliko sam skuzio ovi brojevi se trebaju podudarati: FD4320WMW4MHK i slicno? koji god procesor gledam nijedan se ne podudara... zato pisem ovdje  za pomoc..  valjda nije tesko provjeriti koji mi pase, i dali mi navedeni odgovara..

Zivot je put bez kraja
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za procesor

Ne podržava onaj što si linkao jer ima 125 TDP tebi treba FX 8320E sa 95 TDP.

...My life, My game, My rules...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za procesor
mix23 kaže...
Zura kaže...
mix23 kaže...

Pozdrav, HITNO mi je pa otvaram temu.. imam maticnu asrock 970 pro3 AM3+, trenutni proc phenom II X4 965... zelim staviti jaci po mogucnosti 8 jezgri, koji mi odgovara procesor? dal pase ovaj: http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_256_215&products_id=12357 ?
hvala i molim hitno odgovore :)

 Nisi se sjetio posjetiti web stranice proizvođača matične?

Link na podržane procesore

 

 

  jesam gledao sam al nisam neki expert u vezi toga pa ne kuzim previse.. uglavnom koliko sam skuzio ovi brojevi se trebaju podudarati: FD4320WMW4MHK i slicno? koji god procesor gledam nijedan se ne podudara... zato pisem ovdje  za pomoc..  valjda nije tesko provjeriti koji mi pase, i dali mi navedeni odgovara..

Kad sam se već krenuo onda da i dovršim: ja bih rekao da iz nekog razloga tvoja ploča ne podržava najjače FX processore (vjerojatno jer ne može isporučiti dovoljno struje) i zato su u proizvođačevim preporukama stavljeni oni koji ne prelaze 95W. Dakle, ovaj koji si predložio je 125W, nije izričito deklariran kao podržan, pa onda vjerojatno ne paše.

Prema tome ako hoćeš 8-jezgreni ti bi trebao ići na FD8300WMW8KHK (nisam mogao naći tu kod nas gdje ga još ima) ili FX8320E (iako naveden u katalogu piše da je nedostupan) .. ili ideš na 6 jezgreni 6300 koji je sasvim solidan proc.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc za procesor

E tako, hvala na tome.. A dal ovaj x8 koji ste predlozili podrzava cooler hyper Evo tx3 posto ga imam u kompu pa da ne kupujem novi, i dal je dobar proc za gaming? Ovaj moj x4 sluzi svrsi al novije zahtjevaju eight core. Jer da ne bacam novac u vjetar, pa onda....

Zivot je put bez kraja
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 5:30 (mix23).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc za procesor
mix23 kaže...

E tako, hvala na tome.. A dal ovaj x8 koji ste predlozili podrzava cooler hyper Evo tx3 posto ga imam u kompu pa da ne kupujem novi, i dal je dobar proc za gaming? ...

 Što se tiče coolera, mislim da je ok.

Što se tiče gaminga, provjeri iskustva u temi FX fanclub

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc za procesor

Ovako, od strane mnogih trgovina i konzultacija sa strucnjacima, AMD tvrtka rijetko anzurira svoje stranice osim drivera, pa tako je ta CPU Comp lista stara skoro godinu dana... Znaci meni pase vecinom svaki noviji procesor.

 Pa tako i taj koji sam pokazao ovdje. Hvala svima!

Zivot je put bez kraja
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc za procesor
pozdrav imam phenom x4 965 be i pokazuje mi da imam samo 3 jezgra u cemu je problem
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice