Preporuka matične zaključana tema

poruka: 17
|
čitano: 3.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Preporuka matične

Ovako, pošto će uskoro Nikola i Dedo a primjetio sam da me nitko baš ne voli, ljepo sam ja odlučio sam sebe počastit, konfiguracija je konačno doživila rekonstrukciju,
procesor: AMD Phenom II 550 BE (otključavaju se sve 4 jezgre, ali u nekim aplikacijama se ruši, sa 3 radi potpuno stabilo)
hladnjak: True 120 (u nadi da ću sa povećanjem napona uspjeti održati procesor stabilan sa sve 4 jezgre)
RAM: G. Skill PIS 2 GB (ovo će se isto mjenjat - nisam imao baš puno sreće s dotičnim)
HDD: Samsung F3 1Tb
napajanje: Corsair VX550
Grafička: GTX 460 768 Mb (POV TGT Ultra Charged - stock clock-ovi: 820/1000) - velika mogućnost da ću i ovo zamjenit jer sam se odlučio da idem u Crossfire (HD 6850) ili uzeti neku jaču grafičku
Matična: ???

Znači, tražim prijedloge za novu matičnu, budžet do 1000 KN (ne idem preko ni u kojem slučaju, možda kunu, dvije ali više ne) {#}

Matična mora imati:
Dva utora za grafičke (može i više) zbog CF-a
Integriranu grafičku karticu

Poželjno da ima:
SATA 3
USB 3

ostalo je pomalo ne bitno, eto slušam vaše prijedloge?!

Nije Ivsa, nego bi treblo bit > Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Preporuka matične

890FX Deluxe3 ima x16/x16 slotove za Cf te ima USB 3 I SATA3 s tim da košta 80kn više...

Athlon II x3 435 OverClock Help
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2010 0:03 (pandza94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Preporuka matične

Navedena matična košta 78 KN više nego što želim dati (šala naravno), izgleda da nisi pročitao moj post, izričito tražim matičnu sa integriranom grafičkom, a ova ju nema!?

Nije Ivsa, nego bi treblo bit > Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
13 godina
offline
Preporuka matične

Ivsa sorry nisam pročitao do kraja...

Neznam što će ti integrirana ako ćeš ići na Cf...

890FX ima x16 propusnost na dva slota dok 890gx radi na x16/x8 ili x8/x8 nisam siguran!

GX maticne imaju integriranu i ako hoćeš uzmi 890GX eXtreme 3!

Memoriju ako trazis uzmi ove dominatore optimizirani su za AM3

Athlon II x3 435 OverClock Help
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Preporuka matične

Ma nema problema, problem je u tome što mi kompjuter trenutno jako treba zbog određenih poslova, a ako bih mjenjao grafičku, ili što već, želio bih da komp uvjek imam u pogonu, znam da to nije baš logično, ali jednostavno kompjuter mi je u sljedećih mjesec dana prijeko potreban, a na ovom starom neke aplikacije su jednostavno prezahtjevne!?
Zasad je ASRock 890GX prva na listi, iz razloga što ima sve što tražim, a ovo za utore, nema veze, pošto neću ić sa jačim karticam od HD 6850 ili HD 5850 u CF, mislim da propustnost utora nije problem, odnosno iz raznih testova je vidljivo da će radi jednako i na x16/x16 i na x8/x8, otvorio sam ovu teme da vidim dali imam bolji izbor od ASRock 890GX jer ne želim da pogriješim pri kupovini, a što se tiče memorije, baš sam nju mislio, sam dok ovo utrpam za koliko toliko, idu Dominatori!?

Nije Ivsa, nego bi treblo bit > Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
14 godina
offline
Preporuka matične

Jel ima netko još neki prijedlog ili komentar. bilo što je dobro došlo?!

Nije Ivsa, nego bi treblo biti; Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka matične

Ima Asrock 890GX Extreme 4{#} gore je grafa 4290 i u ADM košta 1.020kn{#} a ako je to puno onda Asrock 880G Extrene 3 sa graikom 4250 ali dosta jeftinija i super MBO za tu lovu.

Dobra regulacija napona za možebitnu nadogradnju nekog X6 i sl. imao sam 890GX Extreme 3 i mogu reči da je MBO odlična.

MSI 460 GTX Hawk Thalon Attack
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 16:50 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka matične

Asrock mi neki dan "otišla" doduše AM2+ sa Phenom II 940 ,uzeo sam novu Asus m3a78pro i serviser mi reče da najviše kvarova ima sa Asrock !!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Preporuka matične
joyjoy kaže...

Asrock mi neki dan "otišla" doduše AM2+ sa Phenom II 940 ,uzeo sam novu Asus m3a78pro i serviser mi reče da najviše kvarova ima sa Asrock !!!

Mdaj?

ASRock su sada jedne od najboljih ploča u omjeru uloženo/dobiveno u svim segmentima osim uber high enda!

Don Kihoty-a za ASRock maticne,on ima najvise iskustva s njima!

BTW. 890GX Extreme 3 je w2g! :D

Athlon II x3 435 OverClock Help
16 godina
neaktivan
offline
Preporuka matične

očito da dotični serviser ne dila s Asrockom pa se ravna po Asusu ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka matične

Sve ploče imaju RMA postotak.

 

ASUS ima najveći, ali to jje zato što ih korisnici tjeraju preko krajnjih granica.

 

Regulacija napona se ispuši.

 

Kao recimo kod DFI-a koji je imao digitalnu regulaciju na LAN PARTY pločama,

najstabilniji napon za OC pod LN2,

ali često ne izdrži ni 48h sesija LN2.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
protjeran
offline
Preporuka matične

ja bi rade uzeo gigabyteovu plocu bolje se kloka

 

http://www.protis.hr/products/details/maticna-ploca-sam3-gigabyte-890gpaud3h-d3-sata3-usb3-vga-8ch/30857

 

to sa integrusom a ako ces bez integruse onda ona sa 890FX

zvoneXP
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka matične

870 chipset također nema GPU.

 

Makar je za OC bitan dobro pogođen CPU.

 

Ploča igra 1-2% razlike, koju ćeš postići samo u LN2 i vodom.

 

Za 24/7ti je ionako nebitno...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka matične

Za integrirani grafiku, CF i da je AMD ploča, a ispod soma kuna, skoro svaka s 890GX chipsetom ti prolazi. Mozda best buy u tim omjerima ti je ASUS M4A89GTD PRO, ima je za ispod 1000, a ima bas sve sto ti treba....pogledaj si i review-e malo po webu, skroz dobra ploča....jedino to napajanje mi je malo na granici, 6850 ce proci u CF, ali za nesto vise ili ako ces overclockati nisam ziher.

14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka matične

Why? 6850HD je pisofkejk naspram 5870HD u CF.

Ako to može, može i dvije 6850HD.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka matične
Don Kihoty kaže...

Why? 6850HD je pisofkejk naspram 5870HD u CF.

Ako to može, može i dvije 6850HD.

ma reko sam da je ok za 6850, te su stvarno laganica, ali na duge staze neam pojma....ovo za 5870, moguce da drzi, ipak je to corsair, zavisi sto je jos unutra...ja doduse dosta clockam i graficke i procesor pa volim imat "malo mjesta", zato kazem...

16 godina
offline
Preporuka matične

Zaključano na zahtjev autora.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice