Problem sa Asus P5Q-PRO

poruka: 12
|
čitano: 2.651
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa Asus P5Q-PRO
Poštovanje.Novi sam korisnik i imam sljedeći problem sa navedenom matičnom pločom.Naime nije radila nikako jedno vrijeme samo je svijetlila zelena signalna lampica.Bila je u jednoj konfiguraciji sa cooler master napajanjem, coolermaster hladjenjem, 8 GB RAMa 2xDDR2 po 4GB keks, dva hdda itd.No zamjenjena je i ja sam je dobio na poklon od prijatelja iz servisa.Sada kada je upalim na stolu samo sa grafičkom Asus 9500 magic 512 MB, 2GB RAM Kingstone 800 MHz, ddr2, intel pentium dual core E2200 na 2,2 GHz,Power line napojna 430W sasvim normalno boota, mogu ući u BIOS postavke izvršiti izmjene po potrebi, spasiti i ponovo resetovati kada zatraži boot sa hdd.Sve je normalno ALI NAKON cca 30 sec nestane slika na monitoru a ploča idalje radi i vrti ventilatore cpu, napojne i grafike.Nereaguje više na restart na iglice panela niti se može sa odvijačem držanjem oko 5-6 sec na iglicama power ugasiti pa moram ju ugasiti preko napojne i njenog prekidača.Još da napomenem da se dva tranzistora jedan do audio konektora pregrije i dva njegova kondenzatora kao i jedan izmedju PCI slotova i dva njegova kondenzatora.Napominjem da se uredno čuje beep pri palenju kao i error beep ako sam izvadio RAM ili grafiku.
HVALA na pomoći.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Asus P5Q-PRO
Jesi li probao onaj proces eliminacije? (zamjena rama itd.)
Probaj spojiti na integrisanu grafu,a ovu izvadi
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Asus P5Q-PRO
Nazalost ploca nema integrisanu grafiku a sto se tice ove koju koristim je ispravna kao i jos dvije koje su takodjer ispravne i isprobane u drugim racunarima.Takodjer sve komponente cpu ram grafika napojna ili vise njih sve je ispravno i testirano tako da nemam potrebe za sumnjom u neku od komponenata.Svaka kombinacija daje isti opisani kvar.I sto je najbitnije sve kombinacije recimo kada izvadim ram sav ploca pisti bas onom zadanim zvukom za ram, potom kada vratim ram a izvadim graficku opet pisti zvukom za grafiku tako da sistemom eliminacije preostaje samo maticna ploca jedino sto me malko cudi jeste da i pored vremena od palenja do nestanka slike u biosu su temperature cpu i maticne normalne oko 30-40°C ili cak manje sasvim ok, iako kada pipnem pomenute tranzistore oprze kao da su na 100°C a druga stvar je da se malko teze pali ploca moram dva tri puta odvijacem da dotaknem pinove palenja dok se ne pokrene
14 godina
offline
Re: Problem sa Asus P5Q-PRO
rusno kaže...
Nazalost ploca nema integrisanu grafiku a sto se tice ove koju koristim je ispravna kao i jos dvije koje su takodjer ispravne i isprobane u drugim racunarima.Takodjer sve komponente cpu ram grafika napojna ili vise njih sve je ispravno i testirano tako da nemam potrebe za sumnjom u neku od komponenata.Svaka kombinacija daje isti opisani kvar.I sto je najbitnije sve kombinacije recimo kada izvadim ram sav ploca pisti bas onom zadanim zvukom za ram, potom kada vratim ram a izvadim graficku opet pisti zvukom za grafiku tako da sistemom eliminacije preostaje samo maticna ploca jedino sto me malko cudi jeste da i pored vremena od palenja do nestanka slike u biosu su temperature cpu i maticne normalne oko 30-40°C ili cak manje sasvim ok, iako kada pipnem pomenute tranzistore oprze kao da su na 100°C a druga stvar je da se malko teze pali ploca moram dva tri puta odvijacem da dotaknem pinove palenja dok se ne pokrene

 Probaj s jačim napajanjem.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Asus P5Q-PRO
Možeš probati i flash biosa.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa Asus P5Q-PRO

HVALA na savjetima ali nemogu nikako imati sliku duze od 30 sec da bih flashao BIOS.Pokušaću sa jačom napojnom imam samo ovu od 530W 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa Asus P5Q-PRO
rusno kaže...

HVALA na savjetima ali nemogu nikako imati sliku duze od 30 sec da bih flashao BIOS.Pokušaću sa jačom napojnom imam samo ovu od 530W 

Bitno je da je kvalitetno napajanje.

14 godina
offline
Re: Problem sa Asus P5Q-PRO

Ja mislim da je matična u pitanju, neki stabilizator napona za AGP slot ili neki bog blizu. 530W sve da sam ga ja napravia od domaće kapule, tribalo bi gonit taj konfig. Ja san na MS400W ima E8600 na 4.2 GHz, 6GB DDR2 na 800, 9800GTX+ naklokan, ventove po kućištu..

7 godina
neaktivan
offline
Problem sa Asus P5Q-PRO

Testirao sam sa 530W napajanjem ali isto se ponaša matična ploča.Po mom mišljenju najsumnjivije mi je pregrijavanje dva tranzistora pogotovu jednog koji se nalazi izmedju PCI i drugog PCI Ex x16 crnog slota.Kada duži vremenski period matična neradi odmah upali i naravno traje slika onaj period koji se odnosi na pregrijavanje ovog tranzistora kao i tranzistora kod sound porta.

 

Evo slika matične ploče i slika dijela u kome se nalaze pomenuti tranzistori koji se pregrijavaju i gaser sliku po mom mišljenju 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 21:38 (rusno).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa Asus P5Q-PRO
rusno kaže...

Testirao sam sa 530W napajanjem ali isto se ponaša matična ploča.Po mom mišljenju najsumnjivije mi je pregrijavanje dva tranzistora pogotovu jednog koji se nalazi izmedju PCI i drugog PCI Ex x16 crnog slota.Kada duži vremenski period matična neradi odmah upali i naravno traje slika onaj period koji se odnosi na pregrijavanje ovog tranzistora kao i tranzistora kod sound porta.

 

Evo slika matične ploče i slika dijela u kome se nalaze pomenuti tranzistori koji se pregrijavaju i gaser sliku po mom mišljenju 

 

 Pa reka sam ti. Još blizu AGP-a... Novu matičnu nabavi, P5ice su oko 100 kuna ako ne i manje sad, neznam.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa Asus P5Q-PRO
A nisam probao ni instalaciju winsa, stvar je u tome sto se pregrijavaju tranzistori izmedju PCI express 16x i PCI slota, kao i pored audio porta i to do temperature do ja mislim 100 °C mada se u biosu tem ocitava normalno i za cpu i za maticnu.A bilo kakva intervencija pa i instalacija, nedolazi u obzir je nije zbog instalacije nego sto imam samo 30tak sec vremena ili duze kada su dobro hladni pomenuti tranzistori te ida zapocnem instalaciju nema slike a i ugasi se ploca nakon kada se tran. Pregriju.Mada cim nestane slike na ekranu ventilatori se vrte i nereaguje vise ploca ni na pinove powera ni na tastaturu jer sam sve probao na stolu bez kucista sa 2,8 pentium 4, 2 GB RAMa vga 9600 magic pci ex 16 512 MB i 530 W napajanjem HMS najjacim koje imam.tako da sumnjam u naglo i prebrzo pregrijavanje pomenutih tranzistora a sto se tice kondenzatora svi su ispravni i nema napuhanih
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa Asus P5Q-PRO

Možda pišem napamet ali ako sam dobro razumio navodiš da se griju čipovi u blizini audio kontrolera pokušaj u biosu isključiti (ako imaš vremena) audio kontroler ili sve ono na što sumnjaš.Mislim da je ipak problem u ploči, eliminacijom opcija pokušaj saznati koja je u pitanju,

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice