Problemi s AMD Phenom x4 965

poruka: 43
|
čitano: 5.748
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problemi s AMD Phenom x4 965

Pozdrav ljudi iman problem pa ako mozete rijesiti...Kupija san komp pred misec dana i poprilicno je bija glasan, no jucer nakon sto sam umetnija graficku ( do tad je bija na integriranoj grafici=) hladnjak od procesora je naprosto podivlja.. Temp mi je u idle oko 44 stupnja i to nakon sto san spustija voltazu na 1.35 dok nakon sto ga opteretim skace na 55,60 u kratko vrime a vent toliko poludi da postane nemoguce drzat kompjuter upaljen od buke...ja san prcka po maticnoj i pogasija sve automatske regulacije,i spustija san vent na stupanj 5 od 9..no temp mi je i dalje oko 44 i dize se pri igranju najobicnijem...eh da koristija san neki asrockov program za regulaciju koji valjda spusta napon kad se proc ne opterecuje i temp mi padne na 35 no cim upalim igru opet sve isto.

 

Iman Asrock 890gx maticnu i 5870 graficku... Takoder kad koristim speedfan da pogledam temperature pokazuje mi neki AUX???? da se zagrijava i do 100C...Oprostite na zbrkanom postu no kasno je i vec 2 dana ovo pokusajen sredit ali ne ide...Inace koja je stetna temperatura za ovaj procesor???Nije ni meni toliko do temp koko do buke;))  Eh da procita san na netu kao da nesto "flip" na hladnjaku, pod tim da li misle da se neki okidac spusti ili???:))) oprostite pokusajen ovo sam rijesit alo san veliki n00b u ovome:))

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965

A kolike su ti prije bile temperature? Možda ti je samo loš protok zraka u kućištu, koliko imaš ventilatora na kućištu?

 

Daj snimi temperature iz Everesta pa stavi ovdje screenshot. Pretpostavljam da je taj AUX temperatura VRM-ova na grafičkoj. Tih 100 °C nisu nešto strašno, ali možda bi bilo bolje da je to malo niže. A taj procesor inače smije ići do 62 °C

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965

Možda ti hladnjak nije dobro sjeo, pokošaj ponovo staviti pastu i namjsetiti ga da legne kako treba na proc

16 godina
neaktivan
offline
Problemi s AMD Phenom x4 965

Temperature za taj procesor ti nisu nista cudne (po meni). Radi po defaultu na visokom naponu i po defaultu su stock hladnjaci s*ranje. Kupi neki bolji hladnjak tipa Mugen2 i to ce biti to.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965

sve je ok dokle god ga držiš ispod 62-64C. meni je u idle 40-44c, a full load oko 57-58c. problem sa bukom nemam jer sam zamijenio hladnjak (sa tvornickim mi je full load bio preko 67c, a buka je bila nepodnosljiva!).

16 godina
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965

Ja imam isti proc sa stock coolerom i nedavno dok mi je grafa bila na servisu pa sam koristio zamjensku sa pasivnim hlađenjem PC se nije čuo. Konfa je pod moj PC.

Failure is always an option...
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2010 7:52 (Scorpyo).
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s AMD Phenom x4 965

ja imam 965be i dok sam imo stock cooler isto mi je bio lasan...al sam nekako uspio spustit temp i tako sam izdrzo nekih 2-3 tjedna...pa sam kupio mugen2 i sad je isto malo glasan al mora da je do grafe :)

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
AA-d00d kaže...

Temperature za taj procesor ti nisu nista cudne (po meni). Radi po defaultu na visokom naponu i po defaultu su stock hladnjaci s*ranje. Kupi neki bolji hladnjak tipa Mugen2 i to ce biti to.

Stavi bolji kuler i bit će OK.

Zbog jače grafe je i proc jače opterećen i jače grije, jer ipak treba "nahranit" 5870

Sve je moguće...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
kilajabuka kaže...

sve je ok dokle god ga držiš ispod 62-64C. meni je u idle 40-44c, a full load oko 57-58c. problem sa bukom nemam jer sam zamijenio hladnjak (sa tvornickim mi je full load bio preko 67c, a buka je bila nepodnosljiva!).

Slicne su nam temperature no tek nakon sta san napon spustija.....nenormalno je da se vrti vako jako vent ama bas nenormalna buka...Koliko bi me dosa bolji hladnjak????

16 godina
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
r3pka kaže...
kilajabuka kaže...

sve je ok dokle god ga držiš ispod 62-64C. meni je u idle 40-44c, a full load oko 57-58c. problem sa bukom nemam jer sam zamijenio hladnjak (sa tvornickim mi je full load bio preko 67c, a buka je bila nepodnosljiva!).

Slicne su nam temperature no tek nakon sta san napon spustija.....nenormalno je da se vrti vako jako vent ama bas nenormalna buka...Koliko bi me dosa bolji hladnjak????

Moras kupoit bolji hladnjak nema druge, ja to stalno ponavljam da ne ide stock hladnjak i proc preko 1000kn i jos od 125W zajedno nikak to je spoj ko krava i balet.{#}{#} Ovaj dole hladnjak je odlican, a nije niti preskup pa si onda miran imal buš tišinu i proc na normalnoj temperaturi. Usput morat ceš skidat maticnu plocu da bi ga instaliral, no mozda i ne ovisi kakvo kuciste imas tj ak ima onaj prostor slobodan iza maticna onu rupu da se proc i podnožje hladnjaka zamjeni onda ne moras skidat maticnu u suprotnom da normalno.{#}

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_49_70&products_id=8413

14 godina
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
rambox kaže...
Ovaj dole hladnjak je odlican, a nije niti preskup pa si onda miran imal buš tišinu i proc na normalnoj temperaturi.

Ako se več ide na hladnjak tih para, mislim da je puno bolji izbor Zalmanov Performa .

13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965

evo napravija stres test u everestu na 15 minuta i temp se nije digla iznad 59 prosjek oko 57 58 no vent se vrti na 8000rpm i od toga mi mozak vristi:((( uf puno to para...najveci problem sto mi nije ocigledno pri sastavljanu maticna dobro ucvrscena pa se jos dodatno sve trese , gore od aviona majke mi...  jos cu vidit koji hladnjak ako ne uspije ovo rijesit morat cu nesto uzet...ali nije mi jasno vecini korisnika sa stock hladnjakom temp ne ide preko 50:(

14 godina
offline
Problemi s AMD Phenom x4 965

a čuj neki gledaju temperature samo prije igranja i neposredno nakon, zamišljaju si da se proc i grafa ne ohlade za tih par sekunda dok izađu iz igrice i pokrenu koji već god program za nadzor temp. i napona...

inače imam taj hyper 212+ i meni je sasvim OK, samo kako mi se čini ja ga platio 249kn i sad vidim ponešto poskupio {#}

za slučaj da se odlučiš na klokanje na njega stane još jedan bilo koji standardni ventilator 120mm jer dobiješ još jedan par kopčica za montažu na hladnjak.

 

uglavnom mijenjaj taj stock cooler, preporoditi ćeš se {#}

Kada je učenik spreman, učitelj se sam pojavi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
r3pka kaže...

evo napravija stres test u everestu na 15 minuta i temp se nije digla iznad 59 prosjek oko 57 58 no vent se vrti na 8000rpm i od toga mi mozak vristi:((( uf puno to para...najveci problem sto mi nije ocigledno pri sastavljanu maticna dobro ucvrscena pa se jos dodatno sve trese , gore od aviona majke mi...  jos cu vidit koji hladnjak ako ne uspije ovo rijesit morat cu nesto uzet...ali nije mi jasno vecini korisnika sa stock hladnjakom temp ne ide preko 50:(

Moš ti uzet i jeftiniji hladnjak, bez dileme ko ovaj dole to ce bit dvije stepenice bolje i tise rjesenje u odnosu na onaj stock jad i čemer.{#} S obzirom da se taj vent na njemu vrti do 2.500 okretaja, buke nece bit sigurno jer 9cm vent na Katani 3 nije bucan baš to se zna.{#}

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_49_224&products_id=7081

14 godina
neaktivan
offline
Problemi s AMD Phenom x4 965

Također preporuka performa za nekih 300 kn (malo manje) dobiješ vrlo niske temp evo primjera moj 1055t u full loadu nika nejde preko 30-33

xxx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965

upravo gledam proc mi radi na 3600 Mhz a ne na 3400 no nisam ga kloka,wtf**???

 

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965

Ovaj AUX nesto sumljivo visok s obziron da nisan igra nista vec sat vrimena, sta se ove HD5870 se bi tribale jako malo grijat??

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2010 22:49 (r3pka).
14 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
r3pka kaže...

Ovaj AUX nesto sumljivo visok s obziron da nisan igra nista vec sat vrimena, sta se ove HD5870 se bi tribale jako malo grijat??

r3pka kaže...

 



Everest BUG. Zanemari.

 

Kod nekih Gigabyteica piše da je "AUX" 300+°C, što nema smisla, jer nigdje na ploči nisam našao te vrijednosti,

to bise osjetilo na 20cm od izvora na koži.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
Don Kihoty kaže...
r3pka kaže...

Ovaj AUX nesto sumljivo visok s obziron da nisan igra nista vec sat vrimena, sta se ove HD5870 se bi tribale jako malo grijat??

 

r3pka kaže...

 



Everest BUG. Zanemari.

 

 

Kod nekih Gigabyteica piše da je "AUX" 300+°C, što nema smisla, jer nigdje na ploči nisam našao te vrijednosti,

to bise osjetilo na 20cm od izvora na koži.

I meni bilo sumljivo jer toko vruce nije kad stavin ruku...Evo spustija san voltazu na 1.250 no srusilo se nakon 2 sata..temperatura se bila smanjila na oko 42 u idle.. na 1.300 je oko 46 i kad upalim bilo koju igru ode na 52 do 58 max..ne brine me niti temp vise no vent je tada nepodnosljiv... jbate neman srice s ovin kompon od mise,razbijenog kucista do proca:((( Sutra cu ga pokusat opet stavit da vidim u cemu je problem.... Nesto san nasa na netu da triba neki prekidac dignut na hladnjaku no nije mi bas jasno na sta se misli

13 godina
neaktivan
offline
Problemi s AMD Phenom x4 965

ja imam 955 be,moj savjet ti je da kupiš drugi cooler.np3 scyhe yasyu niti ćeš ga ćut niti će se grijat,meni u full loadu 49 !

sa tvornićkim se ćuo dosta.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
r3pka kaže...

upravo gledam proc mi radi na 3600 Mhz a ne na 3400 no nisam ga kloka,wtf**???

 

 

Dali se meni samo cini ili ti ima crveni krug oko ovog zelenog kruga na slici (ne mislim an ovaj sto sam ga ja nacrtao),

ako da onda bi trebao ponovno stisnuti na taj zeleni krug jer ti to sprijecava C'n'Q da radi tj. da ti se procesor

sam downclocka kada nije opterecen.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2010 1:55 (drnde).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
drnde kaže...
r3pka kaže...

upravo gledam proc mi radi na 3600 Mhz a ne na 3400 no nisam ga kloka,wtf**???

 

 

Dali se meni samo cini ili ti ima crveni krug oko ovog zelenog kruga na slici (ne mislim an ovaj sto sam ga ja nacrtao),

ako da onda bi trebao ponovno stisnuti na taj zeleni krug jer ti to sprijecava C'n'Q da radi tj. da ti se procesor

sam downclocka kada nije opterecen.

Evo pritisa i temp padaju na ispod 40, no u igrama vjerojatno nema razlike ili ????

13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965

Usput hvala svima na pomoci

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
r3pka kaže...
drnde kaže...
r3pka kaže...

upravo gledam proc mi radi na 3600 Mhz a ne na 3400 no nisam ga kloka,wtf**???

 

 

Dali se meni samo cini ili ti ima crveni krug oko ovog zelenog kruga na slici (ne mislim an ovaj sto sam ga ja nacrtao),

ako da onda bi trebao ponovno stisnuti na taj zeleni krug jer ti to sprijecava C'n'Q da radi tj. da ti se procesor

sam downclocka kada nije opterecen.

Evo pritisa i temp padaju na ispod 40, no u igrama vjerojatno nema razlike ili ????

A sad neznam probaj, ja sam svoj stock hladnjak na 940BE promijenio tek na ljeto jer je tada postao nepodnosljiv,

do tada ga nisam cuo previse, ne vjerujem da je taj sto si dobijo 965 toliko losiji. U svakom slucaju ti hladnjaci koje

dobijes s procesorom nisu bas za koristenje na duze staze, bar kod ovih jacih phenoma.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2010 2:33 (drnde).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965

Znaci V4 kuciste i asrcock 890fx koji hladnjak bi mi preporucili da nije preskup a da obavlja posal:)))  Usput da li triban sad nanovo stavljat termalnu pastu na proc ili da ostavin tvornicku??I moze li biti do maticne odnosno do BIOSA ili mozda do tvornicke termalne paste,mozda triba stavit drugu pa vidit oce li pomoci**????

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2010 16:56 (r3pka).
13 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
r3pka kaže...

Znaci V4 kuciste i asrcock 890fx koji hladnjak bi mi preporucili da nije preskup a da obavlja posal:)))  Usput da li triban sad nanovo stavljat termalnu pastu na proc ili da ostavin tvornicku??

ako mijenjas procesor trebas dobro pocistit staru pastu i stavit novu. "preskupo" je relativan pojam. nekome je preskupo 200kn, nekome 300, 500,700...

 

uglavnom, da se vratim na pocetak problema, tvoje temperature niiisu alarmantne. problem ti stvara buka i ako si siguran da buka nije od graficke trebas kupiti novi cooler. prije toga bi ti savjetovao da deinstaliras sve upravljacke programe koje si dobio uz maticnu (Asrock OC DNA ili koji vec, to su sve gluposti koje ti ne trebaju), zatim Speedfan, Everest, Speccy... i sve slicno sto koristis. Izvadi graficku. Odji u BIOS i naprevi Restore to optimized safe defaults. Pokreni kompjuter. Za ocitavanje temperatura koristi Real Temp (skini sa neta). napisi tu na forumu kolika ti je temperatura u idleu i kakav je zvuk. Zatim sa neta skini programcic "Prime95" (ili OCCT, bolje prime95). pokreni ga. izaberi opciju " In place Large FFTs". nek ti program radi pola sata. Paralelno drzi upaljen"Real Temp" koji ti prikazuje trenutnu temperaturu ali i maksimalnu zabiljezenu u toku rada. Napisi tu na forumu kolika ti je bila maksimalna temperatura i kakva buka je bila.

 

Ovo sve trebas napraviti samo da vidimo je li sa procesorom sve u redu i je li pravilno postavljen stock hladnjak (mount, pasta...)

Ponavljam, po ovom sto si do sad napisao, vjerovatno stock hladnjak nije najbolje postavljen (previse paste ili mjehurici) i zato imas par stupnjeva vise nego sto bi trebalo no to nije neki problem, a to ces kao i buku rijesiti kupovinom aftermarket hladnjaka.

 

koliko love si spreman dati i da li ces overclockirat procesor?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965

Znaci da izvadin graficku i test obavin s integriranom*????Overclockat necu  a volija bi dati 150kn za hladnjak a plafon bi mi bilo 300kn...Kad mi je lik stavlja proc na maticnu pita san ga u vezi paste a on je reka da je to tvornicki vec naneseno i da ne triba nista dodatno...U vezi termalne paste ona ide izmedu utora i procesora a ne izmedu proca i hladnjaka?? Ako buden stavlja novi hladnjak ne triba novu termalnu stavljati ili???

13 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
r3pka kaže...

Znaci da izvadin graficku i test obavin s integriranom*????Overclockat necu  a volija bi dati 150kn za hladnjak a plafon bi mi bilo 300kn...Kad mi je lik stavlja proc na maticnu pita san ga u vezi paste a on je reka da je to tvornicki vec naneseno i da ne triba nista dodatno...U vezi termalne paste ona ide izmedu utora i procesora a ne izmedu proca i hladnjaka?? Ako buden stavlja novi hladnjak ne triba novu termalnu stavljati ili???

pasta ide izmedju gornje plohe procesora i donje hladnjaka. na stock hladnjaku. tvornicki je pasta stavljena na stock cooler ali moze se dogoditi da nije dobro stavljena. mozda ni hladnjak nije dobro "legao" na procesor.

 

dolje imas i video kako se stavlja pasta, nakon gledanja sve ce ti biti jasnije.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2010 17:49 (Commodore).
13 godina
protjeran
offline
Problemi s AMD Phenom x4 965
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Problemi s AMD Phenom x4 965
r3pka kaže...

Znaci da izvadin graficku i test obavin s integriranom*????Overclockat necu  a volija bi dati 150kn za hladnjak a plafon bi mi bilo 300kn...Kad mi je lik stavlja proc na maticnu pita san ga u vezi paste a on je reka da je to tvornicki vec naneseno i da ne triba nista dodatno...U vezi termalne paste ona ide izmedu utora i procesora a ne izmedu proca i hladnjaka?? Ako buden stavlja novi hladnjak ne triba novu termalnu stavljati ili???

da, sa integriranom tako da mozes biti siguran da je buka koju cujes od hladnjaka procesora a ne od graficke. sumnjam da ti novo napajanje stvara veliku buku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2010 18:02 (Commodore).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice