Promjena matične ploče i windows 10 licenca

poruka: 23
|
čitano: 12.016
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Trenutno imam MSI B75MA-E33 ploču i I5-3570k. Budući da s ovom pločom ne mogu otključati množitelj uzeo sam ASUS P8Z77-V LX2.

 

E sad, na koji način i da li mogu napraviti swap, a da ne reinstaliram windowse te da li ću izgubiti licencu za windows 10?

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Evo i mene čeka isti postupak 1. puta u životu (do sada sam imao laptop i isti komp 5 godina). Mislim da je licenca Windowsa vezana za matičnu ploču, te iz toga razloga možeš u kompu zamijeniti sve bez ponovnog licenciranja Windowsa ali na žalost matičnu ne.
Pretpostavljam da imaš OEM Windowse koji su došli s kompijuterom ili za instalaciju 1 puta pa te zato muči ovaj problem.

Ako si student onda imaš besplatne Windowse koje možeš koristiti kao svi studenti u HR.

Ukoliko imaš retail verziju Windowsa (možeš je instalirati na bilo koje računalo samo uvijek 1 računalo može biti registrirano) onda mi se čini da je potrebno samo ponovno upisati serial number.
Vjerujem da će ti netko od iskusnijih kolega moći bolje pomoći, a mene ovaj isti postupak čeka za dan ili 2 pa se javim.

SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Do sad sam već promijenio i sam složio 20tak+ konfiguracija pa to neće biti problem. Znam i da je win 10 vezan uz MBO al sam na netu našao par članaka koji kažu ukoliko se ne mijenja socket (a neću ga mijenjati) i ako se maknu svi drajveri stare ploče da je moguće da licenca ostane.

 

U svakom slučaju javi koji je tvoj ishod :)

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Koliko mi je poznato, unazad nekog vremena su promijenili priču i sa OEM verzijama, samo treba maknuti Windowse, i da se onda mogu staviti na novu matičnu. Znači, što je vrijedilo za retail, sada vrijedi i za OEM.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 18:34 (bezjak78).
11 godina
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Ovdje je link gdje se dotiču ove teme.

 

xxxxs://win10faq.com/move-your-windows-10-license-to-a-new-computer/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca

-teoretski.. trebao bi odjaviti trenutnu aktivaciju i tad bi teoretski nova aktivacija mogla automatski biti prihvaćena, ovako ostaje tel.poziv msu.. pa nakon uvjeravanja možda novi key za aktivaciju.

-teoretski, ms šuti, ne objavljuje.. ali da, oem je često jednako kao retail.. ovisi o izvoru licence.. svačemu, dobra volja ms-a..

-može preko ms-acca (online, msn..) povežeš i tako preseliš-aktiviraš licencu..

-naravno, ako pitaš službeno, ms to ne dozvoljava, licenca je iskorištena i vezana uz mbo.. ali, par godina neke stvari prolaze, jer ms dozvoljava. Znaš tek kad probaš.

 

upozorenje, ako i prolazi, dvije aktivacije jednog keya istovremeno=moguće blokiranje.. zato moraš odjaviti sa starog mbo-IDa.. jer bi bilo tko mogao na toj mbo podići win i automatski bi se aktivirala licenca.. jednom aktivirano ostaje u bazi, sve dok je taj ID .. zato ima odjava i prijenos na novu (ali službeno samo za retail verziju)..

slmgr /upk

slmgr /cpky

 

ali malo korisnika to radi.. i oni kojima je aktivacija prošla bez tog, imaju 'dva' keya... koji rade.. no to je samo dobra volja MSa, ne službeno.. to se ne isprobava s važećim keyom-licencom.

sysprep.exe /generalize /shutdown /oobe

--- i ode SID.

-ako nisi siguran, ne radi to..

-clean win10, možeš skinuti, instalirati... dok se key lako kupi za par dollara.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Sto se tice licence, ukoliko imas microsoft acc, veze se za njega licenca, tako da prilikom promjene hardvera i nove instalacije windowsa samo se ulogujes na acc i kliknes da aktiviras windows i to je to. 2 puta sam mijenjao kompletan hardver i oba puta zadrzao licencu na taj nacin.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

nema problema

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Evo jučer sam napokon zamijenio MBO Asrock H81M
Otkako sam stavio i7 4790K nije najbolje funkcioniralo. Često se pojavljivalo da 1 RAM socket nije prepoznat od strane procesora. Nije do keksa jer sam im mijenjao mjesta nego baš do utora.
Jednom sam uspio posložiti da sve opet radi ali nekako se sve to vuklo na 8gb i imalo je smetnje da prilikom surganja odjednom pocrni ekran na 3 sekunde i onda nstavi sve normalno.

Jučer sam imao slobodan dan i uhvatio rada na kompu što sam bio u zaostatku, kako sam se manuo do kompa vidim da se on sam resetirao i da memorija ponovno nije prošla verifikaciju.
Sva sreća da je nova/polovna Asrock Z97 Pro4 bila spremna u kutiji zajedno sa još 8hb rama. Jučer rastavuio sve i sastavio ono mozak na pašu.

Sad upalim i vidim sve radi ko zmaj i još tih 16gb bez problema funkcionira. Nema veze što je su 2 Kingston a 2 nemam pojma ni sam :) (kupio preko njuškala).

Uglavnom za kraj, hvala kolega i imao si pravo, nije bilo potrebno nikakvo reinstaliranje Windowsa 10 nakon mijenjanja matične ploče (socket nije mijenjan).

SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca
Adisprox kaže...

Sto se tice licence, ukoliko imas microsoft acc, veze se za njega licenca, tako da prilikom promjene hardvera i nove instalacije windowsa samo se ulogujes na acc i kliknes da aktiviras windows i to je to. 2 puta sam mijenjao kompletan hardver i oba puta zadrzao licencu na taj nacin.

 Nije istina. Prelazio sam na Coffee Lake, promjenio MBO, proc, ram i grafičku - aktivacija nije prošla i morao sam uzeti novu. Zanimljivo je da, kad sam sa starim komponentama instalirao Win (slagao sam svojima komp od tih starih komponenti) aktivacija je prošla odmah nakon spajanja kompa na net, bez da sam se logirao na svoj account.

12 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Ne znam u cemu je fazon, ali kod mene je aktivacija prosla bez problema, mijenjao sam plocu cpu i ram, dobio poruku da windows nije aktiviran, ulogovao se na svoj acc, uradio aktivaciju i to je to.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.4.2018 0:21 (Adisprox).
7 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 11:37 (bunker).
15 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca
GreenLife kaže...
Adisprox kaže...

Sto se tice licence, ukoliko imas microsoft acc, veze se za njega licenca, tako da prilikom promjene hardvera i nove instalacije windowsa samo se ulogujes na acc i kliknes da aktiviras windows i to je to. 2 puta sam mijenjao kompletan hardver i oba puta zadrzao licencu na taj nacin.

 Nije istina. Prelazio sam na Coffee Lake, promjenio MBO, proc, ram i grafičku - aktivacija nije prošla i morao sam uzeti novu. Zanimljivo je da, kad sam sa starim komponentama instalirao Win (slagao sam svojima komp od tih starih komponenti) aktivacija je prošla odmah nakon spajanja kompa na net, bez da sam se logirao na svoj account.

 -miješaš dvije različite stvari.. način aktivacije, vezano uz MBO ili uz acc.. ako je vezano uz HW tad imaš drugi slučaj-staru MBO koja je aktivirana, dok za ms.acc to radiš logiranjem online-mail-acc. Obje aktivacije su online, jedna vezana uz usera, druga uz mbo (kao posban HW user za sebe). O tome ovisi aktivacija, je istina. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Odlična informacija za licencu vezanu uz acc. :) Eto, kad stigne nova ploča pobrisat ću drivere od stare i instalirati od nove. Pa ću onda znati dal je i kod mene licenca vezana uz acc ili MBO.

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca

-nema veze s driverima..

-to jednostavno znaš, tj moraš zanti jesi li za login koristio msov.acc ili local a time i način aktivacije tj vezanost licence na ID MBO ili usera-accounta..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 14:44 (ihush).
14 godina
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

A ako ne prođe, ima ključeva na ebay-u po 2 dolara.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca
matt750 kaže...

Trenutno imam MSI B75MA-E33 ploču i I5-3570k. Budući da s ovom pločom ne mogu otključati množitelj uzeo sam ASUS P8Z77-V LX2.

 

E sad, na koji način i da li mogu napraviti swap, a da ne reinstaliram windowse te da li ću izgubiti licencu za windows 10?

Bilo kakav hardware swap uredno prolazi još od osmice (bar ja nisam imal slučaj da mi je zahaltala instalacija osmice ili desetke kao kak je bilo sa sedmicom i čuvenim 0x7B blue-screenom).

Kaj se tiče aktivacije na različitom hardveru, fakat bi trebala bit opcija da se može reaktivirat na drugom setu hardvera. (ne znam za retail ključeve kak to radi jer tam di nemam OEM ključeve je piraterija)

 

Windows 8 je majka!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 15:57 (ConroeInside).
15 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca
ihush kaže...

-nema veze s driverima..

-to jednostavno znaš, tj moraš zanti jesi li za login koristio msov.acc ili local a time i način aktivacije tj vezanost licence na ID MBO ili usera-accounta..

 Ha, hebiga, ključ sam kupio na ebayu i aktivirao. :) E sad, imam i outlook račun i preko njega ulazim pa se nadam da je licenca vezana uz acc.

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
7 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca
15 godina
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Nakon ovog tutoriala 100% sam siguran da je licenca vezana uz Microsoft ACC. Trebalo je malo refreshnut moja sjećanja :D

 

Hvala bunker! ;)

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

provaj ... ako neide zovi microsoft i kazi da ti je izgorila ploca i da si kupio novu ali nemozes activirat windowse koje si koristio i oni ce ti to rijesit bez problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Promjena matične ploče i windows 10 licenca

Samo da javim da sam napravio swap ploča. Maknuo sam drajvere od stare, mislim to nisu ni drajveri nego utilities. Ubacio sam novu ploču, logirao se na Microsoft acc i win10 je krenuo sam slagati što mu je potrebno.

 

PC radi bez greške i crashanja.

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Promjena matične ploče i windows 10 licenca
matt750 kaže...

Samo da javim da sam napravio swap ploča. samMaknuo drajvere od stare, mislim to nisu ni drajveri nego utilities. Ubacio sam novu ploču, logirao se na Microsoft acc i win10 je krenuo sam slagati što mu je potrebno.

 

PC radi bez greške i crashanja.

 Ovako, na staroj MSI H110M PRO-VD sam pokidao PCI utor za grafičku i sad je stavljena Asrock H110M-DGS R3.0 (glanc nova)...

Komp sam kupio rabljen (ja sam naknadno pokidao utor za grafu) i kontam da su driveri na staroj MSI od Windowsa 10.

Asrock ima svoj CD sa driverima... Zanima me kako će se komp ponašati kad ga upalim...

Kolega gore je naveo da je maknuo drivere tj. utilities od stare ploče itd... Ja imam CD od nove ploče a Windows 10 je registriran na neke trikove...

Volio bih izbjeći frišku instalaciju Windoza jer to ni ne znam raditi a ne da mi se moljakat okolo. MS account imam... 

Molim savjet...

 

EDIT: Vidim na str proizvođača tih ploča da su LAN i Audio čipovi jednaki... Za što još na ploči treba driver? Za USB?

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 21:22 (Spiridon).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice