Provjera stabilnosti procesora

poruka: 10
|
čitano: 4.192
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Provjera stabilnosti procesora

Pozdravljam!

 

Overclock-ao sam proc i moze li mi neko reci pomocu kojeg programa da provjerim njegovu stabilnost?

Hvala

almin94
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Provjera stabilnosti procesora

Prime95 s uputama kako ga koristiti.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 21:17 (deadman).
15 godina
offline
RE: Provjera stabilnosti procesora
OCCT ili Prime95.
15 godina
offline
RE: Provjera stabilnosti procesora
luckyluke kaže...
OCCT ili Prime95.

OCCT je puno lakši za korištenje

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
14 godina
neaktivan
offline
Provjera stabilnosti procesora

Evo pokrenuo sam testiranje i kada cu znati da je test zavrsen? Ako nesto ne bude uredu oce li se comp restartovati ili nesto drugo?

almin94
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Provjera stabilnosti procesora
Slazem se,takoder preferiram OCCT,ali Prime sam tek napomenuo reda radi kad vec covjek pita koji sve programi postoje te namjene.
14 godina
neaktivan
offline
Provjera stabilnosti procesora

i koliko je normalno da bude temperatura procesora prilikom testiranja

almin94
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Provjera stabilnosti procesora

ovisi o modelu, ali uglavnom je sve preko 80c lose,

 

pustis kolko ide, za potpunu stabilnost bi trebalo odvrtiti 12 sati, ali ja smatram da ako se ne srusi za 1 sat nece ni kasnije.

I i7 960D0 I HD5970 I 12Gb Kingmax I EX-58 UD-5 I Xilence1200W I 2Tb Hitachi I Antec 1200 I
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
RE: Provjera stabilnosti procesora
zaki kaže...

ovisi o modelu, ali uglavnom je sve preko 80c lose,

 

pustis kolko ide, za potpunu stabilnost bi trebalo odvrtiti 12 sati, ali ja smatram da ako se ne srusi za 1 sat nece ni kasnije.

1 sat OCCT je dovoljno osim ako nisu neki urnebesni clockovi(koje ja radim samo za valiadacije :D)

15 godina
protjeran
offline
Provjera stabilnosti procesora

Overclockao sam Q6600 pred 2 dana i odvrtio Intelov Burn test. Pa me zanima jer ovo dolje na screenshotu dobro.

Čuo sam od kolege ovdje na forumu da ako brzina opada puno je znak degradacije CPU-a?

Pa me strah da nije jer sam prethodno imao procesor na 3.60GHz tj držao sam ga tako 6 mjeseci, a preko preporučenog VID range za moj.

Napon je bio malo više od 1.52500V dok piše da je u granicama normale 1.50000V

Evo ovdje potcrtani su dva puta viši rezultati nego ostalih petnaest Evo ovdje potcrtani su dva puta viši rezultati nego ostalih petnaest
i want u ugly i want u disease i want you everything as long as is free i want your love love love love i want your lovexD
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice