QX processori...

poruka: 39
|
čitano: 8.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
QX processori...

sto je to tako tajanstveno da procesori poput QX9650 dođe tolko (7000kn) a obican Q9650 (2400kn) sta to imaju a da obicni nemaju?

 

mi moze neko objasnit hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
QX processori...

Pa bitna razlika je da Extrem modeli imaju otključani množitelj, što pogoduje boljem klokanju bez dizanja FSB-a, nego se sano diže množitelj.

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
QX processori...

I otključani množitelj je vrijedan 4600 kn?

92% tinejđera sluša turbo folk.Ako si ti među onih 8% koji slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax 800MHz | Chieftec 550 W (\__/) (='.'=) (")_(") Copy & paste Bunny into your sig to help him gain world domination
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
crystal6 kaže...

I otključani množitelj je vrijedan 4600 kn?

 a sta bi to tocno znacilo otkljucan mnozitelj?? znam otprilike al nisam siguran dal je toto...
15 godina
neaktivan
offline
QX processori...

Recimo sa su oni napredniji quadovi (nešto slično Xenonima). Malo jesu precjenjeni, ali u testovima su brži od svojih plebejskih prijatelja

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample (790MHz GPU, 1100MHz memorija) , Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: QX processori...
damian123 kaže...
crystal6 kaže...

I otključani množitelj je vrijedan 4600 kn?

 a sta bi to tocno znacilo otkljucan mnozitelj?? znam otprilike al nisam siguran dal je toto...
 To znači da za dizanje frekvencije proca ne treba dizat FSB,nego samo mijenjat množitelj (prema gore,naravno).
Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
damian123 kaže...

sto je to tako tajanstveno da procesori poput QX9650 dođe tolko (7000kn) a obican Q9650 (2400kn) sta to imaju a da obicni nemaju?

 

mi moze neko objasnit hvala

 Otključan množitelj i ono najvažnije su SSE4 koje ubrzavaju dekodiranje HD videa i još neke druge instrukcije zbog kojih EX procovi imaju znatno veče preformanse u igrama.
MICROMAN
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
microman kaže...
damian123 kaže...

sto je to tako tajanstveno da procesori poput QX9650 dođe tolko (7000kn) a obican Q9650 (2400kn) sta to imaju a da obicni nemaju?

 

mi moze neko objasnit hvala

 Otključan množitelj i ono najvažnije su SSE4 koje ubrzavaju dekodiranje HD videa i još neke druge instrukcije zbog kojih EX procovi imaju znatno veče preformanse u igrama.
 aha sad sam donekle skuzio samo nisam jos skuzio sta to znaci otkljucan mnozitelj.... al ok thx
15 godina
offline
RE: QX processori...
damian123 kaže...
microman kaže...
 Otključan množitelj i ono najvažnije su SSE4 koje ubrzavaju dekodiranje HD videa i još neke druge instrukcije zbog kojih EX procovi imaju znatno veče preformanse u igrama.
 aha sad sam donekle skuzio samo nisam jos skuzio sta to znaci otkljucan mnozitelj.... al ok thx
 Većina procesora ima ograničen množitelj npr. 9 i iznad toga nemožeš dizat, samo spuštat ispod. Procesor s otključanim množiteljom možeš klokat koliko hoćeš bez dizanja fsb-a jer njima množitelj može biti bilo koliki, npr. 200x20=4000.
Intel Q6600 @ 3,2 GHz + BigTyphoon 120 Asus P5K-E/WIFI-AP 2GB @ 800 MHz Kingston Asus EN9600GT @ 750/1900/1000 WD 320GB Antec Sonata III Antec EarthWatts 500W
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 11:30 (RePlaY).
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
RePlaY kaže...
damian123 kaže...
microman kaže...
 Otključan množitelj i ono najvažnije su SSE4 koje ubrzavaju dekodiranje HD videa i još neke druge instrukcije zbog kojih EX procovi imaju znatno veče preformanse u igrama.
 aha sad sam donekle skuzio samo nisam jos skuzio sta to znaci otkljucan mnozitelj.... al ok thx
 Većina procesora ima ograničen množitelj npr. 9 i iznad toga nemožeš dizat, samo spuštat ispod. Procesor s otključanim množiteljom možeš klokat koliko hoćeš bez dizanja fsb-a jer njima množitelj može biti bilo koliki, npr. 200x20=4000.
 aha sad skuzih Smijeh... hvala RePlaY
15 godina
neaktivan
offline
QX processori...

jel bi to anda isto znacilo i donekle za AMD-iove BE processore?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...

Da. BE procesorima isto možeš mjenjati množitelj

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30mm f1.4, FL-50R, HLD-4
15 godina
neaktivan
offline
QX processori...

dakle too je ista stvar ko i za QX processore? i jos jedno pitaje kod njih se isto, normalno mora dizat voltaza pri overcklokiranju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
QX processori...

Da za veće clockove

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30mm f1.4, FL-50R, HLD-4
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
damian123 kaže...

dakle too je ista stvar ko i za QX processore? i jos jedno pitaje kod njih se isto, normalno mora dizat voltaza pri overcklokiranju?

 Pa nemoras nikojem dizat voltazu pri klokanju, to radis ako oces veci OC... I to je slucaj kod svih procesora, nema iznimke.
15 godina
neaktivan
offline
QX processori...

Naravno da moras dizati voltazu,ako ga hoces jace OCNamigiva

Black Edition kod AMD-a i QX(X kao extreme) kod intela je ista stvar.

Samo prilikom OC-a OC-as samo procesor,a ne kao kod "obicnih" procesora kada dizes FSB pa usput radis i OC ram-a.

Tu je prednost QX procesoraCool

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
QX processori...

aha onda bi mogo i ja sam to napravit jer sam mislio kupit AMD Phenom x4 955BE i OC ga na 3.5, 3.6 rekli su mi da bi mogo taj processor bez voltaze ic na 3.7 max. ja bas nebi volio nis komplicirat sa voltazom jer mi je prvi put. A kod OC bi trebo samo dignut npr (sa 200X9 na 300X9) neznam kako se to zove ili bi trebo jos nes? jer mi se cini malo prejednostavno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: QX processori...
microman kaže...
 i još neke druge instrukcije zbog kojih EX procovi imaju znatno veče preformanse u igrama.
 MegaLOL...
damian123 kaže...

A kod OC bi trebo samo dignut npr (sa 200X9 na 300X9) neznam kako se to zove ili bi trebo jos nes? jer mi se cini malo prejednostavno

 Ako kupiš BE onda ćeš OC-ati dizanjem množitelja, a FSB možeš ostaviti na defaultu...znači upravo suprotno od ovoga što si ti napisao...
Q6600 G0 @ 3.6GHz | Big Typhoon modded Gigabyte X38-DS5 2x2Gb G.Skill PK Seagate 250GB ST3250410AS Gigabyte 8800GTS 512Mb | AC S1 Corsair HX620 Samsung 2232BW Chieftec BA02-B-B-B modded
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
Rino kaže...
microman kaže...
 i još neke druge instrukcije zbog kojih EX procovi imaju znatno veče preformanse u igrama.
 MegaLOL...
damian123 kaže...

A kod OC bi trebo samo dignut npr (sa 200X9 na 300X9) neznam kako se to zove ili bi trebo jos nes? jer mi se cini malo prejednostavno

 Ako kupiš BE onda ćeš OC-ati dizanjem množitelja, a FSB možeš ostaviti na defaultu...znači upravo suprotno od ovoga što si ti napisao...
 aha onda oces rec ne npr. 200x9-300x9 nego 200x9-200x10?
15 godina
offline
QX processori...

Prije 200 x 21 = 4200MHz...Osmijeh

Q6600 G0 @ 3.6GHz | Big Typhoon modded Gigabyte X38-DS5 2x2Gb G.Skill PK Seagate 250GB ST3250410AS Gigabyte 8800GTS 512Mb | AC S1 Corsair HX620 Samsung 2232BW Chieftec BA02-B-B-B modded
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
Rino kaže...

Prije 200 x 21 = 4200MHz...Osmijeh

 dobro uzo sam bio samo primjer Belji se. dakle kod BE trebo bi samo dignut mnozitelj i FBS stavit na defult a ako bi iso na vise onda i uz to dizat pomalo voltazu.
16 godina
offline
RE: QX processori...
damian123 kaže...
Rino kaže...

Prije 200 x 21 = 4200MHz...Osmijeh

 dobro uzo sam bio samo primjer Belji se. dakle kod BE trebo bi samo dignut mnozitelj i FBS stavit na defult a ako bi iso na vise onda i uz to dizat pomalo voltazu.
 da, i stim da  qx procesori imaju bolji oc potencial jer su probrani chipovi ;)
eXtreme overclocker
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
benko kaže...
damian123 kaže...
Rino kaže...

Prije 200 x 21 = 4200MHz...Osmijeh

 dobro uzo sam bio samo primjer Belji se. dakle kod BE trebo bi samo dignut mnozitelj i FBS stavit na defult a ako bi iso na vise onda i uz to dizat pomalo voltazu.
 da, i stim da  qx procesori imaju bolji oc potencial jer su probrani chipovi ;)
 dobro al bas da bi dao za neki processor QX 4000kn vise nisam lud.
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
Rino kaže...
microman kaže...
 i još neke druge instrukcije zbog kojih EX procovi imaju znatno veče preformanse u igrama.
 MegaLOL...
damian123 kaže...

A kod OC bi trebo samo dignut npr (sa 200X9 na 300X9) neznam kako se to zove ili bi trebo jos nes? jer mi se cini malo prejednostavno

 Ako kupiš BE onda ćeš OC-ati dizanjem množitelja, a FSB možeš ostaviti na defaultu...znači upravo suprotno od ovoga što si ti napisao...
 Da imaju.Misliš da če bilo koji Core2 na 3,2ghz i 1600Mhz(FSB) imati iste preformanse kao EX.Kratki odgovor:NEČE.
M.C
15 godina
offline
RE: QX processori...
microman kaže...
 Da imaju.Misliš da če bilo koji Core2 na 3,2ghz i 1600Mhz(FSB) imati iste preformanse kao EX.Kratki odgovor:NEČE.
 Za početak molio bih te da kupiš nešto od ovoga...LINK...možda i naučiš kada se koristi č, a kada ć!

Vidim na kojoj si razini pa mi se neda pretjerano googlati...evo ti LINK na TH pa pogledaj REALNU razliku između ikstrim verzija i "običnih" proceva (Q9650/QX9650, Q6700/QX6700) u igrama i ostalim aplikacijama...to što ikstrim ima otključan množitelj i veći OC potencijal (i košta više od 1000 Eura) je druga stvar, ali na istom taktu (isti FSB) imaju ISTE performanse!
Q6600 G0 @ 3.6GHz | Big Typhoon modded Gigabyte X38-DS5 2x2Gb G.Skill PK Seagate 250GB ST3250410AS Gigabyte 8800GTS 512Mb | AC S1 Corsair HX620 Samsung 2232BW Chieftec BA02-B-B-B modded
15 godina
neaktivan
offline
QX processori...

ja sam misljenja da bi samo luđak dao 5000 kn vise za proc sa otkljucanim mnoziteljom...

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: QX processori...
GeForce kaže...

ja sam misljenja da bi samo luđak dao 5000 kn vise za proc sa otkljucanim mnoziteljom...

 Da i ja imam para na bacanje i ja bi kupova, a ovako se gleda svaki novčić...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
Rino kaže...
microman kaže...
 Da imaju.Misliš da če bilo koji Core2 na 3,2ghz i 1600Mhz(FSB) imati iste preformanse kao EX.Kratki odgovor:NEČE.
 Za početak molio bih te da kupiš nešto od ovoga...LINK...možda i naučiš kada se koristi č, a kada ć!

Vidim na kojoj si razini pa mi se neda pretjerano googlati...evo ti LINK na TH pa pogledaj REALNU razliku između ikstrim verzija i "običnih" proceva (Q9650/QX9650, Q6700/QX6700) u igrama i ostalim aplikacijama...to što ikstrim ima otključan množitelj i veći OC potencijal (i košta više od 1000 Eura) je druga stvar, ali na istom taktu (isti FSB) imaju ISTE performanse!
 Neznam od kud da počnem.Komentar na gramatiku ču preskočiti pošto ja pišem kak bum ja štel.
A i vidim na kojoj si ti razini kad mi daš test u crysisu sa rezom(1680x1050).Zar nisi znao da se procovi testiraju na rezi od 1280x1024 ili sa rezom 1920x1080 sa max postavkama aa i af filtra?Pa evo ako nisi znao sad znaš.I mislim zar nisi mogao nač ništa drugo osim Tomice koji je poznat po lažnim rezultatima testiranja.Isto tako vijerojatno nisi znao da količina Cachea utiječe na preformanse procova.
Ali evo malo ti pogledaj BUG br183(strana 63) i tamo češ vidit koja je tajna u EX-u-A ja ču reči samo jednu važnu:Fast Radix-16 djeljitelj koji ubrzava operacije djeljenja od 1,6 pa do dva puta.
Znači dođemo do zaključka da EX-ovi imaju dodatne arhitekturalne nadogradnje koji obični Core2 ili i7 nemaju.
M.C
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 17:57 (microman).
15 godina
offline
RE: QX processori...
microman kaže...
 Neznam od kud da počnem.Komentar na gramatiku ču preskočiti pošto ja pišem kak bum ja štel.
A i vidim na kojoj si ti razini kad mi daš test u crysisu sa rezom(1680x1050).Zar nisi znao da se procovi testiraju na rezi od 1280x1024 ili sa rezom 1920x1080 sa max postavkama aa i af filtra?Pa evo ako nisi znao sad znaš.I mislim zar nisi mogao nač ništa drugo osim Tomice koji je poznat po lažnim rezultatima testiranja.Isto tako vijerojatno nisi znao da količina Cachea utiječe na preformanse procova.
Ali evo malo ti pogledaj BUG br183(strana 63) i tamo češ vidit koja je tajna u EX-u-A ja ču reči samo jednu važnu:Fast Radix-16 djeljitelj koji ubrzava operacije djeljenja od 1,6 pa do dva puta.
Znači dođemo do zaključka da EX-ovi imaju dodatne arhitekturalne nadogradnje koji obični Core2 ili i7 nemaju.
 Upravo si samo potvrdio moje ionako nisko mišljenje o tebi...
Mislim da nisam jedini kojemu se gadi tvoje poznavanje gramatike...
Stvarno mi se neda zbog tebe bacati linkove na CPU scaling testove ("običnih" i ikstrim verzija) na 1680x1050/1920x1200 max texture sa AA/AF jer bi samo FPS bio manji, ali i dalje isti...zato što iako ikstrim ima dodatni set instrukcija više cachea i hrpu ostalih neiskorištenih marketinških gluposti u praksi u igrama razlika ne postoji...teorija je nešto sasvim drugo...
LOL...tko još čita Bug?
Q6600 G0 @ 3.6GHz | Big Typhoon modded Gigabyte X38-DS5 2x2Gb G.Skill PK Seagate 250GB ST3250410AS Gigabyte 8800GTS 512Mb | AC S1 Corsair HX620 Samsung 2232BW Chieftec BA02-B-B-B modded
15 godina
neaktivan
offline
RE: QX processori...
Rino kaže...
microman kaže...
 Neznam od kud da počnem.Komentar na gramatiku ču preskočiti pošto ja pišem kak bum ja štel.
A i vidim na kojoj si ti razini kad mi daš test u crysisu sa rezom(1680x1050).Zar nisi znao da se procovi testiraju na rezi od 1280x1024 ili sa rezom 1920x1080 sa max postavkama aa i af filtra?Pa evo ako nisi znao sad znaš.I mislim zar nisi mogao nač ništa drugo osim Tomice koji je poznat po lažnim rezultatima testiranja.Isto tako vijerojatno nisi znao da količina Cachea utiječe na preformanse procova.
Ali evo malo ti pogledaj BUG br183(strana 63) i tamo češ vidit koja je tajna u EX-u-A ja ču reči samo jednu važnu:Fast Radix-16 djeljitelj koji ubrzava operacije djeljenja od 1,6 pa do dva puta.
Znači dođemo do zaključka da EX-ovi imaju dodatne arhitekturalne nadogradnje koji obični Core2 ili i7 nemaju.
 Upravo si samo potvrdio moje ionako nisko mišljenje o tebi...
Mislim da nisam jedini kojemu se gadi tvoje poznavanje gramatike...
Stvarno mi se neda zbog tebe bacati linkove na CPU scaling testove ("običnih" i ikstrim verzija) na 1680x1050/1920x1200 max texture sa AA/AF jer bi samo FPS bio manji, ali i dalje isti...zato što iako ikstrim ima dodatni set instrukcija više cachea i hrpu ostalih neiskorištenih marketinških gluposti u praksi u igrama razlika ne postoji...teorija je nešto sasvim drugo...
LOL...tko još čita Bug?
 Sve samo riječi,riječi i riječi.No dokaza za potvirditi takve tvrdnje nema.I upravo su setovi instrukcija koje CPU prepoznaje jedna od bitnih stvari u konačnim preformansama.I onaj gore dijeljitelj koji sam naveo nema nikakve veze sa instrukcijama.Ja kao i velika večina mislim da taj proc nudi premalo a košta previše.No i dalje ostaje činjenica da je brži od ostalih Core2 duo(čak i sa istim radnim taktovima).I ja još čitam BUG.I pošto vidim da si "veliki stručnjak za CPU-ove" dat ču si mira od ove rasprave jer si nedokaziv tip koji če uvijek tupiti svoje makar si svijestan da nisi u pravu.
M.C
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 18:32 (microman).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice