Realtek HD Audio problem na P35-DS3

poruka: 15
|
čitano: 7.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Realtek HD Audio problem na P35-DS3
pitanje

Prije nego što sam kupio posebnu zvučnu sve mi je radilo normalno i zvuk mi je dolazio iz integrirane Realtekove "kartice" na Gigabyte P35-DS3 ploči. Prije par mjeseci kupio sam posebnu zvučnu i znam da sam bio nešto petljao po BIOS-u da ugasim integriranu ali znam da sam ih jedno vrijeme koristio obadvije i mogao sam birati koju ću. Sada mi treba ta integrirana ali nemogu u BIOS-u ništa naći, samo Azalia codec koji je već namješten na Auto, a Windows ju ne prepoznaje. Probao sam reinstalirati drivere ali ništa, Realtekov CP je nestao iz CP-a, a kad ga nađšem u Program Files ne želi se upaliti. U device manageru preoznaje samo ovu posebnu zvučnu i u onom Sound and audio device imam samo tu novu zvučnu ponuđenu.

 

Treba mi stara jer ima digitalne izlaze, a ova posebna nema. Pomoć molim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Realtek HD Audio problem na P35-DS3
znam samo da na tim ds3l ili ds3 cesto rikne integrirana zvucna sad dali si taj sretnik nebih znao ali moja dva frenda koja imaju ds3l su imali srece pa su morali kupit vanjsku zvucnu
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc840/950(3800)
16 godina
offline
Realtek HD Audio problem na P35-DS3
autorov komentar

Nadam se da nije.

 

Everest pod Multimedia/PCI PnP Audio prepoznaje Realtek Audio ali neznam kuži li ga on kao da je stvarno tamo i da radi ili samo zna koja matična ima šta pa čim zna matičnu zna i sve ostalo.

 

Postoje li u BIOSu kakve naprednije postavke? Znam da ima neka kombinacija tipki kojom dobivaš još dodatnih mogućnosti ali neznam koja je, samo da sam je koristio jednom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Realtek HD Audio problem na P35-DS3

Ctrl+F1

 

A da pokušaš resetirati BIOS, a prije toga izvadi onu zvučnu što si naknadno stavljao... Ako ti je ona na ploči ispravna, tada bi trebala proraditi...

 

Pozz...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Realtek HD Audio problem na P35-DS3
prihvaćeno rješenje

Problem je u vindovsima. Vjerovatnosve radi hardverski. Probaj instalirati te drivere pa ih maknuti sa nekim unistall programom tipa Your uninstaller. Očisti registry. To možda pomogne, ali ćeš najvjerovatnije morati reinstalirati vindovse.

I probaj sve to napraviti bez te dodatne zvučne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2008 17:58 (Electric).
16 godina
offline
Realtek HD Audio problem na P35-DS3
autorov komentar

Uspio sam kad sam instalirao posebno onaj neki UAA Audio bus driver koji bi kao fol trebao ići u paketu sa ostalim driverima od zvučne ali eto, čini se da se nije htio tako instalirati. Hvala svima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Realtek HD Audio problem na P35-DS3

Pozdrav, da ne otvaram novu temu pitat cu vas ovdje.

 

Imam Gigabyte EP35-DS3, realtec intergiranu zvučnu.

 

U zadnjih mjesec, dva zvuk me zeza i to gadno. Stalno trokira, što je iritanto i izluđuje, najizraženije je dok surfam kad refresham stranicu tad je najuočljivije. Zna se desit

da dan, dva bude sve normalno i onda sve po starom.

 

Mjenjao sam drivere ali ne pomaže i nema veze se playerom na kojem

god sam probao isti slučaj. Neznam stvarno više što da radim osim kupovinje druge zvučne kartice.

 

 

Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći :)

 

EDIT: još samo da napomenem, to trokiranje bude nekad jako izraženo a nekad se jedva primjeti, recimo 1-2h je jako izraženo, a poslije bude gotovo

neprimjetno ili se javi tako da je jedva primjetno trokiranje ili još bolje bi bilo reći pucketanje zvuka.

 

EDITno2: flashao sam bios na stariju verziju, za sada nepucketa ništa :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2009 20:08 (BORG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Realtek HD Audio problem na P35-DS3
autorov komentar

To se često i kod mene događalo, svaki put bi friški driveri to sredili ali čim bi komp bio upaljen malo duže vrijeme (2-3 dana) problem bi se vratio. Neznam što je uzrok tog problema ali meni se u zadnje vrijeme ne pojavljuje, isto tako neznam zašto, prestalo je samo od sebe. Dosta zanimljiv problem. Vjerojatno neki bug u driverima i/ili Windowsima. Ja sam btw imao Vistu kad je taj problem bio aktualan kod mene i nisam ju dirao.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Realtek HD Audio problem na P35-DS3
Vido kaže...

To se često i kod mene događalo, svaki put bi friški driveri to sredili ali čim bi komp bio upaljen malo duže vrijeme (2-3 dana) problem bi se vratio. Neznam što je uzrok tog problema ali meni se u zadnje vrijeme ne pojavljuje, isto tako neznam zašto, prestalo je samo od sebe. Dosta zanimljiv problem. Vjerojatno neki bug u driverima i/ili Windowsima. Ja sam btw imao Vistu kad je taj problem bio aktualan kod mene i nisam ju dirao.

E vidiš isti je slučaj kod mene, čim je duže upaljen komp to pucketanje se javlja, vidio sam na PCE, da je jednom liku flash-biosa pomogao, maloprije sam to uradio i za sada nešteka, ali moram još vidjet kroz par dana dali će se to ponovo javljati. Ako i to ne pomogne najvjerojatnije ću kupit novu zvučnu samo me strah da se i na toj zvučnoj ista stvar ne dogodi.

 

P.S isto je Vista u pitanju

 

EDIT: opet isto :(((((

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2009 21:18 (BORG).
16 godina
offline
Realtek HD Audio problem na P35-DS3
autorov komentar

Probaj riješti gašenjem kompa kad ti ne treba, možda ti ponekad i restart popravi situaciju. Moguće čak da je i do nekog programa koji na Visti uzrokuje probleme sa tim driverom, meni je kažem ti nestalo nakon nekog vremena samo od sebe, probaj pričekati još bar mjesec dana sa kupovinom zvučne, u međuvremenu provjeri da nemaš viruse/spyware na kompu, deinstaliraj sve (ali baš sve, pogotovo male i manje poznate) nepotrebne programe i očisti komp sa programom tipa TuneUp Utilities, možda ti kombinacija svega toga pomogne. Također skini najnovije drivere sa neta (ne zaboravi onaj UAA ili šta je već, zbog njega sam ovu temu i otvarao xD), deinstaliraj postojeće, restart, sa Driver Sweeperom počisti ostatke, opet restart, i onda instaliraj nove ali tek nakon što si cijeli komp pročistio sa prije navedenim postupcima i naravno, opet restart, čisto da se "prime" Osmijeh

Pazi samo da sa Driver Sweeperom ne počistiš pogrešne drivere, npr. od grafičke xD

 

To bi moglo pomoći.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2009 14:16 (Vido).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Realtek HD Audio problem na P35-DS3
Vido kaže...

Probaj riješti gašenjem kompa kad ti ne treba, možda ti ponekad i restart popravi situaciju. Moguće čak da je i do nekog programa koji na Visti uzrokuje probleme sa tim driverom, meni je kažem ti nestalo nakon nekog vremena samo od sebe, probaj pričekati još bar mjesec dana sa kupovinom zvučne, u međuvremenu provjeri da nemaš viruse/spyware na kompu, deinstaliraj sve (ali baš sve, pogotovo male i manje poznate) nepotrebne programe i očisti komp sa programom tipa TuneUp Utilities, možda ti kombinacija svega toga pomogne. Također skini najnovije drivere sa neta (ne zaboravi onaj UAA ili šta je već, zbog njega sam ovu temu i otvarao xD), deinstaliraj postojeće, restart, sa Driver Sweeperom počisti ostatke, opet restart, i onda instaliraj nove ali tek nakon što si cijeli komp pročistio sa prije navedenim postupcima i naravno, opet restart, čisto da se "prime" Osmijeh

Pazi samo da sa Driver Sweeperom ne počistiš pogrešne drivere, npr. od grafičke xD

 

To bi moglo pomoći.

Probat cu još nešto do vikenda, ak ne pomogne uzet ću novu zvučnu, virusi nisu sigurno na to uvijek i previše pazim.

 

Komp mi mora stalno radit ;)

14 godina
offline
RE: Realtek HD Audio problem na P35-DS3
BORG kaže...
Vido kaže...

Probaj riješti gašenjem kompa kad ti ne treba, možda ti ponekad i restart popravi situaciju. Moguće čak da je i do nekog programa koji na Visti uzrokuje probleme sa tim driverom, meni je kažem ti nestalo nakon nekog vremena samo od sebe, probaj pričekati još bar mjesec dana sa kupovinom zvučne, u međuvremenu provjeri da nemaš viruse/spyware na kompu, deinstaliraj sve (ali baš sve, pogotovo male i manje poznate) nepotrebne programe i očisti komp sa programom tipa TuneUp Utilities, možda ti kombinacija svega toga pomogne. Također skini najnovije drivere sa neta (ne zaboravi onaj UAA ili šta je već, zbog njega sam ovu temu i otvarao xD), deinstaliraj postojeće, restart, sa Driver Sweeperom počisti ostatke, opet restart, i onda instaliraj nove ali tek nakon što si cijeli komp pročistio sa prije navedenim postupcima i naravno, opet restart, čisto da se "prime" Osmijeh

Pazi samo da sa Driver Sweeperom ne počistiš pogrešne drivere, npr. od grafičke xD

 

To bi moglo pomoći.

Probat cu još nešto do vikenda, ak ne pomogne uzet ću novu zvučnu, virusi nisu sigurno na to uvijek i previše pazim.

 

Komp mi mora stalno radit ;)

E da,iskljuci torrent i probaj onda.To se i meni dogada u igricama dok torrent radi i prije mi se dogadalo al dok nisam igro,i cim zgasis torrent vise zvuk ne pucketa.probaj meni je pomoglo

Allah U Akbar, everybody just be calm That's the word passed down from the Emonh It came from the Qu'ran, it can't be wrong It's only measure, the time, the God's eons So I suggest you follow Allah wa
15 godina
offline
RE: Realtek HD Audio problem na P35-DS3
Fake_Alert kaže...
BORG kaže...
Vido kaže...

Probaj riješti gašenjem kompa kad ti ne treba, možda ti ponekad i restart popravi situaciju. Moguće čak da je i do nekog programa koji na Visti uzrokuje probleme sa tim driverom, meni je kažem ti nestalo nakon nekog vremena samo od sebe, probaj pričekati još bar mjesec dana sa kupovinom zvučne, u međuvremenu provjeri da nemaš viruse/spyware na kompu, deinstaliraj sve (ali baš sve, pogotovo male i manje poznate) nepotrebne programe i očisti komp sa programom tipa TuneUp Utilities, možda ti kombinacija svega toga pomogne. Također skini najnovije drivere sa neta (ne zaboravi onaj UAA ili šta je već, zbog njega sam ovu temu i otvarao xD), deinstaliraj postojeće, restart, sa Driver Sweeperom počisti ostatke, opet restart, i onda instaliraj nove ali tek nakon što si cijeli komp pročistio sa prije navedenim postupcima i naravno, opet restart, čisto da se "prime" Osmijeh

Pazi samo da sa Driver Sweeperom ne počistiš pogrešne drivere, npr. od grafičke xD

 

To bi moglo pomoći.

Probat cu još nešto do vikenda, ak ne pomogne uzet ću novu zvučnu, virusi nisu sigurno na to uvijek i previše pazim.

 

Komp mi mora stalno radit ;)

E da,iskljuci torrent i probaj onda.To se i meni dogada u igricama dok torrent radi i prije mi se dogadalo al dok nisam igro,i cim zgasis torrent vise zvuk ne pucketa.probaj meni je pomoglo

Ma pucketa uvijek ne samo u igrama, nije ni do torrenta.

15 godina
offline
Outpost firewall problem sa zvukom

Nakon puno muke i živciranja rješio sam problem :))

 

Uzrok je bio Outpost Firewall, identičan slučaj je imao i Fake_Alert tako da nije slučajnost.

 

Izgleda da Outpost radi probleme samo na Visti i Sedmici dok na XP-u nema problema.

http://tinychat.com/bug - Chat za sve Bug forumaše
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2009 22:15 (BORG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Realtek HD Audio problem na P35-DS3
autorov komentar

Eto, ipak neki program je bio problem :)

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice