Sandy bridge isplativost..

poruka: 33
|
čitano: 5.365
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..

ev ja sam mislio uzet proc za 950kn al gledam da za 40kn-a više si mogu kupit sandy bridg i5  koju ziher neču mjenjat poduže vrijeme a ponajviše nebi trebo kupovat novu mb ..

pa sad nez mb bi me došla isto a taj proc nezz jel je isplativo stim da sam neki casual gamer i želio bih gledat filmove u 3D-u xDD ..

znači isplativost davanja oko 400kn-a više radi duljeg korištenja i s tim isplativost na dužem perijodu :)

ovaj moj proc je trebo bit 2jezgreni  sa 3,2 ghz

p.s. može nešto opčenito o sandy bridgeu dobre i loše stvari, omjer perform. i cijene

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..

Koju maticnu sad imas?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..

slažem p0otpuno novu konfiguraciju :)

14 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..

odi na Sandy, brži su , bolje se clockaju, hladniji su od 1156, a za nekih 50 eura više kada bi uspoređivo CPU+MBO 1156 i 1155. se isplati pogotovo ako si sada na npr. 775 socketu.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Sandy bridge isplativost..

zašto je i5-2500 jednako cijenjen kao i5-760? gledam u protisu - razlika 25 kuna. 500Mhz više, novija arhitektura - jel ja nešto propuštam?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..

Jel ima negdje neki relevantni test i usporedba sa starijim inačicama i5 procesora kao i sa konkurencijom iz suprotnog tabora?

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
F1-IVO kaže...

Jel ima negdje neki relevantni test i usporedba sa starijim inačicama i5 procesora kao i sa konkurencijom iz suprotnog tabora?

Evo baci oko ovdje ima i intelovih i Amd procesora za usporedbu.

Google is your friend
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..
Naravno da se isplati sandy bridge,ali naravno ako se kupuje cjela konfa.
zasto prst dole !!!! stavi barem hvala ako sam ti pomogao,,
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
tpg kaže...
Naravno da se isplati sandy bridge,ali naravno ako se kupuje cjela konfa.

naravno

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
tpg kaže...
Naravno da se isplati sandy bridge,ali naravno ako se kupuje cjela konfa.

Svakako treba ici na sandy ako se mijenja cijela konfiguracija, ali mislim da tko je vec vlasnik i5 750/760 da nema razloga prelaziti, osim ako mu je bas stalo do velikog 24/7 overclocka, jer ovi sandy i5 2500k i i7 2600k idu stabilno od 4.6-5.0GHz na zraku za 24/7 ovisno o primjerku.

Google is your friend
16 godina
offline
Sandy bridge isplativost..

ako se uzmu testovi po netu, ovaj i5-2500 ispada totalni best buy. a ploča već ima. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
Jurky kaže...
Svakako treba ici na sandy ako se mijenja cijela konfiguracija, ali mislim da tko je vec vlasnik i5 750/760 da nema razloga prelaziti, osim ako mu je bas stalo do velikog 24/7 overclocka, jer ovi sandy i5 2500k i i7 2600k idu stabilno od 4.6-5.0GHz na zraku za 24/7 ovisno o primjerku.

 

Bome idu fino!

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
13 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..

Negdje sam vidio analizu uzoraka...2500K mislim

 

4.4 GHz je zagrantiran, a sve preko toga je sreca.

 

Otprilike 50% ide preko toga, a 10% preko 4.8.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
F1-IVO kaže...
Jurky kaže...
Svakako treba ici na sandy ako se mijenja cijela konfiguracija, ali mislim da tko je vec vlasnik i5 750/760 da nema razloga prelaziti, osim ako mu je bas stalo do velikog 24/7 overclocka, jer ovi sandy i5 2500k i i7 2600k idu stabilno od 4.6-5.0GHz na zraku za 24/7 ovisno o primjerku.

 

Bome idu fino!

Da to im je glavna prednost po meni, ima primjeraka koji su linX stabilni i na preko 5.0GHz.

A za 3dmarkove i ostale CPU testove idu uredno na 5.2+GHz, a maksimalna validacija na zraku je trenutno 5.7GHz.

Stvarno cudo od procesora sto se tice overclockinga

Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..

A ovaj i5 2400 primjerak? Vidim da spominjete 2500 ali ovaj me zanima jer imam jednog zainteresiranog pa da mu ga uvrstim u konfiguraciju.

Gledam i cijene ovog 2400 modela:

 

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..

Losiji overclock, nesto sporiji, manje "troši"  {#}

 

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
F1-IVO kaže...

A ovaj i5 2400 primjerak? Vidim da spominjete 2500 ali ovaj me zanima jer imam jednog zainteresiranog pa da mu ga uvrstim u konfiguraciju.

Taj i5 2400 ima zakljucan mnozitelj i moze se nesto sitno clockat, ako tome overclocking nije ni na kraj pameti onda je dobar odabir jer ima veci takt od stock i5 760, 32nm i manje se grije, a i nesto je sitno efikasniji u clock vs clock.

 

Ako misli dizati takt onda jedino i5 2500K jer ima otkljucan mnozitelj, buduci je intel u ovu seriju procesora ogranicio overclocking, te vise nema clockanja preko dizanja BCLK-a nego samo preko povecanja mnozitelja.

Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
Jurky kaže...
Taj i5 2400 ima zakljucan mnozitelj i moze se nesto sitno clockat, ako tome overclocking nije ni na kraj pameti onda je dobar odabir jer ima veci takt od stock i5 760, 32nm i manje se grije, a i nesto je sitno efikasniji u clock vs clock.

 

Ako misli dizati takt onda jedino i5 2500K jer ima otkljucan mnozitelj, buduci je intel u ovu seriju procesora ogranicio overclocking, te vise nema clockanja preko dizanja BCLK-a nego samo preko povecanja mnozitelja.

Ma OC mu nije bitan zato i pitam.

Pošto ide na kompletno novu konfiguraciju onda će s ovim bit zadovoljan (nadam se).

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
16 godina
offline
Sandy bridge isplativost..

vidim da nema još 2500K po dućanima. ima 2600 u linksu, al dosta je skup..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
F1-IVO kaže...

Ma OC mu nije bitan zato i pitam.

Pošto ide na kompletno novu konfiguraciju onda će s ovim bit zadovoljan (nadam se).

Pa u svakom slucaju je bolji od i5 760, eto barem ima 300MHz veci takt, osjetno manje zagrijavanje i plus ima jos i graficku integriranu u sebi koja je dosta bolja od klasicnih integrirki na plocama, pa ce biti i u mogućnosti zaigrati koji put nesto malo zahtjevnije od solitarea ako se vec neide zasebnu graficku karticu.

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2011 0:56 (Jurky).
13 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..

i5 2400 ide do 3.8 GHz i gotovo sigurno ni mrvu vise.

 

ali 3.8 je garantiran:

 

105MHz Base Clock x 35 + 100 MHz =   3775 MHz

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
CrapFireX kaže...

i5 2400 ide do 3.8 GHz i gotovo sigurno ni mrvu vise.

 

ali 3.8 je garantiran:

 

105MHz Base Clock x 35 + 100 MHz =   3775 MHz

idu Asusice i do 110MHz.

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
Koliko kosta taj 2500k kod nas?
The best way to be boring is to leave nothing out.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
Sale_ds kaže...
Koliko kosta taj 2500k kod nas?

Evo pa vidi.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
Na mobu sam i na poslu pa zato pitam jer nemrem googlat (odnosno nije bas adekvatno i ugodno, a o brzini da i ne govorim) kao ni kliknut na taj link (predpostavljam da si stavio neki)
The best way to be boring is to leave nothing out.
15 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..

Od 1.694,88 kn do 2.053,99 kn.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sandy bridge isplativost..
Jurky kaže...
CrapFireX kaže...

i5 2400 ide do 3.8 GHz i gotovo sigurno ni mrvu vise.

 

ali 3.8 je garantiran:

 

105MHz Base Clock x 35 + 100 MHz =   3775 MHz

idu Asusice i do 110MHz.

 Znači ipak se mogu klokat i ovi bez "k" oznake, a ako idu asusice u do110 to znači da 2400 može ić do skoro 4GHz 110*35+100=3950, ako sam dobro skužio.

15 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..
Problem je sta dugotrajnoOverclockiranje SB-a ili ti USB i SATA kontrolera nije nabistrija ideja. Za benchmark još nekako,al za 24/7 zaboravi.
I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sandy bridge isplativost..
zanima me jedna stvar u vezi tih procesora
drm, čitajući po internetu jedni kažu da se ne može gledati, slušati, igrati... skinuti piratski sadržaj, a drugi kažu da može
pa me zanima ako ima na ovom forumu ljudi koji su kupili sandy bridge procesore mogu li koristiti skinuti piratski sadržaj?
dIRE sTRAITS - the best rock n roll orchestra
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice