Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

poruka: 78
|
čitano: 15.816
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Mislim da će ova tema pomoći mnogim kolegama na forumu da uporede snagu svojih procerosa sa drugima. Naime, na forumu ima mnogo postova vezanih za ovu temu a do sada sam mogao vidjeti da su neki članovi zbunjeni načinom izračuna snage procesora. 

Da bi rezultat bio validan molim vas da koristite aplikaciju IntelBurnTest. Link za preuzimanje iste je http://www.xgamingstudio.com/files/IntelBurnTest.zip

Biće dovoljno da uključite 5 ciklusa a screenshot rezultata stavite kao sliku u prilogu. Naravno, obavezno upišite i frekvenciju na kojoj je procesor postigao rezultat.

 

Evo mog rezultata, znači i7 2600k@4.2GHz

 

Pozdrav svima!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2012 14:06 (phoenix2003).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Phenom II 955 @ 3.6GHz

 

Score : 45.16

It puts the lotion on its skin or else it gets the hose again.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 1:21 (forzzuk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Super je ova tema, a sutra stavljam rezultat. Nadam se dobrim savjetima.

12 godina
neaktivan
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

evo moji rezultata radi se o procesoru

 

Q 6600 3.15 GHz

lisnjic
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.
forzzuk kaže...

Phenom II 955 @ 3.6GHz

 

Score : 45.16

e ako ti nije problem da odradis na 3.15 GHz da vidimo koji je procesor jaci taj 955 ili ovaj q 6600

lisnjic
12 godina
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Kako je moguce da ja sa i7 2600K, trenutno na 4.4 dobivam rezultat 50.5

a u Cinebenchu i slicnim procesorskim benchmarcima dobivam odlicne rezultate??

 

EDIT: sto je najsmjesnije, sad sam digao procesor na 4.6 i u cinebenchu sam dobio bolji rezultat dok u Intel Burn Testu dobivam jos manji tj. 45 Gflopsa

 

slijedi deinstalacija tj. brisanje ove gluposti

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 2:22 (BlueMax).
 
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.
lisnjic kaže...
forzzuk kaže...

Phenom II 955 @ 3.6GHz

 

Score : 45.16

e ako ti nije problem da odradis na 3.15 GHz da vidimo koji je procesor jaci taj 955 ili ovaj q 6600

 

15 godina
neaktivan
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

pitanje , zasto mi je u testi racunalo samo 5-6 kiga rama od 8 mogucih... nista nije ukljuceno bilo u pozadini da ih trosi... 

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

C2Q 9400@3192

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 19:32 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.
phoenix2003 kaže...

Mislim da će ova tema pomoći mnogim kolegama na forumu da uporede snagu svojih procerosa sa drugima. Naime, na forumu ima mnogo postova vezanih za ovu temu a do sada sam mogao vidjeti da su neki članovi zbunjeni načinom izračuna snage procesora. 

Da bi rezultat bio validan molim vas da koristite aplikaciju IntelBurnTest. Link za preuzimanje iste je http://www.xgamingstudio.com/files/IntelBurnTest.zip

Biće dovoljno da uključite 5 ciklusa a screenshot rezultata stavite kao sliku u prilogu. Naravno, obavezno upišite i frekvenciju na kojoj je procesor postigao rezultat.

 

Evo mog rezultata, znači i7 2600k@4.2GHz

 

Pozdrav svima!

 

 

 cpu-z bi trebal biti prikazani uz program! a ne napisati frekvu--more se napisati na 5ghz da procesor bil-bez cpu-za nikaj!

Što ga više lome-to ga više volim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 10:04 (bahrija).
13 godina
offline
Re: Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Phenom II X4 955BE@Stock

robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.
BlueMax kaže...

Kako je moguce da ja sa i7 2600K, trenutno na 4.4 dobivam rezultat 50.5

a u Cinebenchu i slicnim procesorskim benchmarcima dobivam odlicne rezultate??

 

EDIT: sto je najsmjesnije, sad sam digao procesor na 4.6 i u cinebenchu sam dobio bolji rezultat dok u Intel Burn Testu dobivam jos manji tj. 45 Gflopsa

 

slijedi deinstalacija tj. brisanje ove gluposti

 

Za max performanse ti treba Win 7 SP1 radi korištenja AVX instrukcija, također što više memorije kod SB/IB koristiš to bolji rezultat...

 

Evo jedan moj 200+ gflopsa na 5GHz

clock2much
13 godina
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

i5 2500K@stock (3.3GHz)

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein; originID: rake_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Intel I3 2120 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

i5 2500k@4.6Ghz

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

AMD PHENOM II X4 955BE

 

Speed (GFlops): 52.89

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

AMD Athlon II X4 @3.4 GHz + L3 unlock

 

 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.
Cele303 kaže...
BlueMax kaže...

Kako je moguce da ja sa i7 2600K, trenutno na 4.4 dobivam rezultat 50.5

a u Cinebenchu i slicnim procesorskim benchmarcima dobivam odlicne rezultate??

 

EDIT: sto je najsmjesnije, sad sam digao procesor na 4.6 i u cinebenchu sam dobio bolji rezultat dok u Intel Burn Testu dobivam jos manji tj. 45 Gflopsa

 

slijedi deinstalacija tj. brisanje ove gluposti

 

Za max performanse ti treba Win 7 SP1 radi korištenja AVX instrukcija, također što više memorije kod SB/IB koristiš to bolji rezultat...

 

Evo jedan moj 200+ gflopsa na 5GHz

 cele-i ja mislim da je to smeće od bencha,..ovaj s i5 2500k na štoku ima bolje performanse nego i7 2600k {#}

Što ga više lome-to ga više volim!
16 godina
neaktivan
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

To ni nije bench već stres test na Intelovom linpacku na kojem se temelje i LinX i OCCT, a za tvoje navedene rezultate je to normalno, HT nikada ne donosi boost kad je memorija u pitanju, baš naprotiv, smeta, i performanse su iste bez obzira na broj jezgri

clock2much
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

memorija radi na 1866mhz-i proc debelo overklokan-ovaj na štoku s i5 ima bolji skor {#}..taj program i je samo koristan za stres test!!

 

ova druga slika na 4.5ghz-mala je razlika između 5.1ghz i 4.5ghz...

Što ga više lome-to ga više volim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 11:54 (bahrija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.
Cele303 kaže...

To ni nije bench već stres test na Intelovom linpacku na kojem se temelje i LinX i OCCT, a za tvoje navedene rezultate je to normalno, HT nikada ne donosi boost kad je memorija u pitanju, baš naprotiv, smeta, i performanse su iste bez obzira na broj jezgri

Kako objasnjavas pad gflopsa povecanjem frekvencije procesora? U svim benchmarcima dobivam boost samo ovdje imam pad.

 

i jedno pitanje nevezano za temu ali kad si vec tu:

 

jucer sam na jednom 2600K trazio stabilan napon za 4.4GHz. Stavio sam 1.30 i vrtio je Prime nekih 6 sati i onda sam se sjetio da u BIOS-u nisam postavio latencije memorije ili ucitao XMP i da su mi ostale 11,11,11,28,2 umjesto 9,9,9,24,2. Odem u BIOS, postavim latencije, napon memorije 1.50V  i nista drugo ne diram (samo provjerio da su sve postavke ok), resetiram, pokrenem Prime i BSOD za 10 minuta. Error 101, fali napona.

 

Zar je moguce da nize latencije stvore procesoru vecu potrebu za naponom? 

13 godina
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

I latencije i frekva memorije direktno utjecu na stabilnosti procesora, utjecu na IMC pa CPU trazi vise napona kako bi memoriju drzao stabilnu na tim taktovima i frekvi, nista cudno :)

iclock2much
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Meni je ipak malo cudno jer su to dva odvojena naponska voda. Istina da je memorijski kontroler danas u procesoru pa da mozda ipak treba nijansu vise struje za brze cikluse.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.
BlueMax kaže...

Meni je ipak malo cudno jer su to dva odvojena naponska voda. Istina da je memorijski kontroler danas u procesoru pa da mozda ipak treba nijansu vise struje za brze cikluse.

Treba mu nijansa struje vise, ako imas volje testiraj neki clock za koji znas da ti je dovoljno tocno toliko i toliko napona sa dvije razlicite frekve memorije, 1333 i 1600 npr pa se uvjeri sam.

I latencije i frekvencija utjecu na IMC a tako i direktno na CPU, jer je zatezanje memorije osjetljiva stvar.

iclock2much
13 godina
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Phenom II X4 965BE@Stock

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 18:43 (sinkee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.
BlueMax kaže...
Cele303 kaže...

To ni nije bench već stres test na Intelovom linpacku na kojem se temelje i LinX i OCCT, a za tvoje navedene rezultate je to normalno, HT nikada ne donosi boost kad je memorija u pitanju, baš naprotiv, smeta, i performanse su iste bez obzira na broj jezgri

Kako objasnjavas pad gflopsa povecanjem frekvencije procesora? U svim benchmarcima dobivam boost samo ovdje imam pad.

 

 

Vrlo jednostavno, linpack je krvožedan stres i očito prelaziš zadani power limit pod njegovim opterećenjem dok druge aplikacije nisu toliko zahtjevne...

 

Zanimljivo kako ja nemam nikada problema sa aplikacijama, uvijek mi sve radi... :eeeek:

 

Nedavno me frend uvjeravao da drži 3930K 4.6 sa 1.20V, ja sam se samo nasmijao, došao do njega i pokrenuo IBT... Da, on drži proc na 4.6 u idle, da on može gejmat i slično na tim postavkama bez rušenja ali sa IBT je frekva pala na 4.2 1.20V ;)

 

Evo još jedan normalan IBT na 4.6, ovako bi trebao izgledati tvoj SB, stavi na very high pa usporedi

 

http://img14.imageshack.us/img14/2120/settingsi.jpg

clock2much
12 godina
odjavljen
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Phenom II x4 960T @ 3.0

 

EDIT:U međuvremenu je pao mali OC na 4.0 (Hvala kolegi toxic)

Razlika je očita :D

stock - 3.0 stock - 3.0
OC-an na 4.0 OC-an na 4.0
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2012 19:38 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

i5 2500k@4.6GHz

 

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Q6600@3.2GHz

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Snaga vašeg procesora u GFLOPS-ima.

Jest da ce mi biti najslabiji ali hocu da i ja postavim slike :D

Core 2 Duo E6400 2.13Ghz clockan na 2.39Ghz

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice