Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

poruka: 44
|
čitano: 4.741
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Znači trenutno posjedujem i7 2600K, Asus Maximus Gene V i 8 Gb RAM-a, SSD od 250 gb te bez grafičke, komp koristim za web development te mislim da je kao takav dovoljan za sve što mi je bilo potrebno za posao.
Sad bih malo "renovirao" PC, uzeo bih novi SSD, novi HDD i nadodao bar još 8 Gb RAM-a pa me usput zanima, dali vrijedi uopće raditi takvu renovaciju ili možda uzeti sve novo, definitivno nebih prelazio na nešto slabije da uštedim nešto novaca a s obzirom na trenutnu snagu PC-a mislim da bi za full novi komp trebao budžet od bar 8000 do 10000 kn što mi je ipak malo puno iako trenutno imam taj budžet.
E sad, pitanje je dali se uopće isplati prelaziti na nešto sa i7 2600K, iako je procesor dosta zastario ipak mislim da se još uvijek dobro drži, pa eto volio bih čuti vaše mišljenje o tom, mislim da bih sa dodatnim RAM-om i novim SSD-om bio na na miru još bar godinu, dvije a tu bih za nadogradnju morao potrošiti od 2000 do 3000 kn što mi je dosta prihvatljivije.
Isto tako me zanima kada bih u budućnosti uzimao neku grafiku, tipa GTX 1060 ili 1070, dali bi 2600K bio dovoljno jak za navedene grafičke?!

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Ako ces nadograđivat uzmi i7 6800k, Asrock X99 extreme 4, i 16GB DDR4 RAM-a. Diskove nema smisla mijenjat to su sve super stvari kaj imas, da neznam kakav SSD uzmes nebudes razliku u brzini primjetio, a HDD ionako koristis za pohranu, mozes uzet jos jedan HDD ako ti fali mjesta.

 

EDIT:

 

Uzmi i vodeno hlađenje posto vidim da nemas nikakav hladnjak za proc u potpisu, predlazem Arctic Liquid Freezer 360, ali moze i slabija verzija os 240mm.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 2:13 (Lucidius).
Moj PC  
1 3 hvala 1
16 godina
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
Neznam koji cooler imas na setupu(m.bug), ali na tvojem mjestu nebih isao na novi setup iako je i7 2600k stariji ja bih ga oc cim vise 4.2-4.5ghz i samo piknuo novu grafu. 1070 ako ides na vise od fhd a 1060 ili rx480, 470 ako ces igrati na fhd.Imat ces zadovoljavajuc fps u svakom slucaju a po meni je samo to bitno, ne isplati se davati toliko love za novi setup kad vec imas dovoljno jak komp.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Sorry dečki, nadopunio sam profil, neke komponente su mi stojale od kad-ikad, sad je sve up to date.
Hladnjak je Noctua D14 tako da proc ide do 4,5 bez problema ali ga držim na stock pošto nemam neke velike potrebe za OC-om, igre ne igram a komp koristim za kodiranje i blagi photoshop, te web surfanje.

Od diskova imam samo SSD od 250 gb a njega bih prebacio u ladicu za dvd-rom na laptopu a svakako bih uzimao novi SSD i HDD.

Lucidius kaže...

Ako ces nadograđivat uzmi i7 6800k, Asrock X99 extreme 4, i 16GB DDR4 RAM-a. Diskove nema smisla mijenjat to su sve super stvari kaj imas, da neznam kakav SSD uzmes nebudes razliku u brzini primjetio, a HDD ionako koristis za pohranu, mozes uzet jos jedan HDD ako ti fali mjesta.

 

EDIT:

 

Uzmi i vodeno hlađenje posto vidim da nemas nikakav hladnjak za proc u potpisu, predlazem Arctic Liquid Freezer 360, ali moze i slabija verzija os 240mm.

 

 

 


Hmm, pa samo dijelovi koje si naveo bi odokativno bili oko 6000 milja kuna, što misliš da bih dobio sa navedenim komponentama naspram trenutnih?! 

Patrick_cro kaže...
Neznam koji cooler imas na setupu(m.bug), ali na tvojem mjestu nebih isao na novi setup iako je i7 2600k stariji ja bih ga oc cim vise 4.2-4.5ghz i samo piknuo novu grafu. 1070 ako ides na vise od fhd a 1060 ili rx480, 470 ako ces igrati na fhd.Imat ces zadovoljavajuc fps u svakom slucaju a po meni je samo to bitno, ne isplati se davati toliko love za novi setup kad vec imas dovoljno jak komp.

 
Cooler je Noctua D14 tako da ima prostora za oc, proc ide bez problema na 4,5 Ghz
A za grafe ću poslje vidjet, ako ću ostat na trenutno monitoru koji je Full HD ić ću na RX480 ili GTX 1060 a ako ipak odem na već monitor onda ću ići na 1070 ali to je sad još uvijek u daljini, s tim da kad nebio mjenjao ništa od trenutnih komponenti osim kupovine SSD-a i HDD-a praktički bih imao odmah novac i za RX480 ili GTX 1060

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 0:11 (Ivsa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
Ako ide na 4.5ghz 24/7 po meni nema potrebe prelaziti na novu platformu, cak i da ubacis neku od grafa koje si naveo taj proc ce ih dobro iskoristiti. Nadogradi to sta si planirao i kasnije pikni neku grafu i miran si duze vremena sa tom konfom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Nikad nisam imao ni vidio 2600k ali ja sam zaljubljen u taj procesor, ja ne znam kako si netko moze argumentirat potrosnju cca 1000eura za prijelaz na novije platforme za te pomake u performasama.

Doduse nisam iskusio ni njega ni novo, ali ovo sto gledam okolo po benchmarksima jednostavno ne daje neki razlog za to.

Burek s mesom
 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Obzirom da imam istu generaciju procesora kao i ti (doduše moje ne nešto lošiji) i 2500 K uopće ne vidim potrebu išta mjenjat dobitci su minorni za uložen novac. Ovo do sada je bila najbolja kupnja procesora mislim da sam procesor nabavio u Q3 2013, a kako mi se čini još će on veslo odrađivat zadaće još koju godinu. Mjenjat sve skupa da bi se bilo na bržoj memoriji neznam koliko i to sve to skupa ima smisla jer nevidim dobitke u 'stvarnom životu', kao što su već neki spomenuli bilo koju grafičku da ubodeš nećeš imat s njom problema ... procesor koji imaš i više je nego dovoljan za odradit sve zadaće. Međutim ako namjeravaš ostat na integriranoj kartici ona ova priča ima drugačiji smisao jer u novijim intelima je puno bolja integrirana grafika ... mada po meni je bolji potez kupit neku grafičku nego imat integrirano riješenje od intela. Mislim da novce koje si spomenu puno bolje je uložit u kao što si naveo GTX 1060 ili 1070 (mada ni sa nekom novijom Ati karticom nećeš falit). Ako si ipak odlučio mjenjat komp siguno ćeš potrošit više novaca od 2000 - 3000 kuna (ako budeš ciljao na sličnu klasu kao koju sad imaš u kompu) ... prodat postojeće komponente da bi imao noviji stoj u tom segmentu ... ovisi sve za koliko novaca bi utopio staru mašinu ... no isto mislim da bi te to sve skupa puno više koštalo.

 

Ako si već odlučio se za nekakvu nadogranju ... poslušaj i kupi grafičku karticu ... procesor ti je dobar čak i ako misliš kupit GTX 1080 ne beri brigu ... nemoj trošit još novce za kompletnu nadogradnju procesor ti je dobar (ukratko).

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Ja nisam rekao da mora mijenjat platformu, ja sam mu rekao sta da uzme ako ce mijenjat. Inace, ok je to proc al ga jebe starost, maticne za njega odavno nema u prodaji, a i polovno nemres nac dobru plocu jer se takve cuvaju ko oko u glavi tko jos uvijek fura sandy/ivy bridge, ako i naleti koja to odma ode u kompletu sa procesorom uglavnom. 

 

Šta se tice nadogradnje, proc koji sam preporucio je velik skok, dobijes dosta jace jezgre, dobijes 6 fizickih i 12 logickih jezgri, DDR4 RAM kojeg mozes nadograditi do 128GB sa maticnom na kojoj imas otvoren put na jos jace procesore od 8-10 jezgri, to bi bila postena nadogradnja za naredne cca 4 godine, kao sta je i taj i7 2600k trajao.

 

Ako neces mijenjat proc i puno ti je ovo, onda uzmi gtx 1070 da si miran i u tom slucaju klokaj taj i7 2600k kolko ide, a sta se tice SSD-a ja bi zadrzao taj samsung 840 pro posto je to brutalan SSD i ako nebi isao sa konja na magarca da kupujes novi SSD morao bi uzeti Samsung 850 pro 256GB koji je preko 1000kn a za dlaku brzi, tako da najbolje da ostavis trenutni 840 pro, a za laptop uzmes Kingston UV300 240GB od 500tinjak kuna, i uz to si uzmes za svoj komp HDD Toshiba P300 od 1TB 370kn ili 2TB 550kn za komp.

 

Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
online
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
Ivsa kaže...

nemam neke velike potrebe za OC-om, igre ne igram a komp koristim za kodiranje i blagi photoshop, te web surfanje.

 najbitnije - ne igra se

ne vidim uopće potrebu za dodavanjem bijesnih grafičkih kartica

12 godina
neaktivan
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
Neka čovjek možda sačeka još malo do izlaska zena i kaby lake i ako se zen pokaže odličnim negine intelu spuštanje cijene i tada će buti dobra prilika za ušparati nešto love.Iako i danas tom i7 2600K nema premca i odraditi če skoro jednako posao kao ovi današnji malo brži ali prokleto skupi skylake procesori stoga je moj savjet da još malo sačekaš do kupovine i neče sandy otiči u grob u to budite sigurni.
+++ AMD Zen +++
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Odgođeni su jedan i drugi za idući kvartal. Vele pre slaba potražnja...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 9:00 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
picajzla0707 kaže...
Ivsa kaže...

nemam neke velike potrebe za OC-om, igre ne igram a komp koristim za kodiranje i blagi photoshop, te web surfanje.

 najbitnije - ne igra se

ne vidim uopće potrebu za dodavanjem bijesnih grafičkih kartica

Kako je kolega primjetio, čovjek nema potrebu za kupovanjem kartica koje koštaju 2k+ kuna, mjenajo bih diskove koji su po meni ok, isto tako bi dodavao memoriju, ali ako piše pod moj pc da imaš 4x2gb onda ne možeš dodati 8 nego samo uzeti 2x8gb, a ove izvaditi van

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 17:11 (Taraba).
12 godina
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Zašto  i7 6800-K??

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 18:02 (volegradele).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
volegradele kaže...

Zašto  i7 6800-K??

 da i ja se pitam ako netko zaraduje od jezgara onda da, inace ti to ispadne bacen novac za 6mj kad izade nova serija...eno starije serije nakon 2g nemres prodat za 1/5 cijene..., a i sam sam se opekao!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
Stjepanj kaže...
volegradele kaže...

Zašto  i7 6800-K??

 da i ja se pitam ako netko zaraduje od jezgara onda da, inace ti to ispadne bacen novac za 6mj kad izade nova serija...eno starije serije nakon 2g nemres prodat za 1/5 cijene..., a i sam sam se opekao!lp

Drogiras se? 1/5 cijene? Prije mjesec dana sam imao ponudu da prodam 5820K za 2500kn koliko sam ga i platio...

Zasto 6 core? Pa puno jaci je od quad-a a nije toliko skuplji...

 

16 godina
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
Da ali ces maticnu platiti duplo nego za z170, isto tako treba ti kvalitetniji hladnjak za 5820k. Na nabavi cca 600kn skuplji nego 6700k i maticna 800kn to je vec 1400kn. Pitanje je jer on uopce iskoristi ovaj proc do kraja ili mu je nedostatak memorije dio koji ga usporava. Normalno je da so sa 2011 socketom miran duze vremena, ali ako mu je do procesorske snage nema nista bolje od xeona i dual socketa
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
ansha kaže...

Drogiras se? 1/5 cijene? Prije mjesec dana sam imao ponudu da prodam 5820K za 2500kn koliko sam ga i platio...

 

 onda si kreten sto ga nisi prodao...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 18:53 (Stjepanj).
14 godina
protjeran
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Lolchina, i onda kupim sta? Tvoj 4790K? 

 

Pa jel ti vidis da je 4core lagano bottleneck u sve vise igara, javljat ce ti 60% usage-a zbog HT-a al ti je proc zakucan na max... 

 

Pa samo zbog zalemljenog heatspreadera bi dao tih 500-600kn vise, a to sta je 50% jaci dodje samo kao bonus..

Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
Patrick_cro kaže...
Da ali ces maticnu platiti duplo nego za z170, isto tako treba ti kvalitetniji hladnjak za 5820k. Na nabavi cca 600kn skuplji nego 6700k i maticna 800kn to je vec 1400kn. Pitanje je jer on uopce iskoristi ovaj proc do kraja ili mu je nedostatak memorije dio koji ga usporava. Normalno je da so sa 2011 socketom miran duze vremena, ali ako mu je do procesorske snage nema nista bolje od xeona i dual socketa

Xeon, pogotovo dual socket je katastrofa za igre... Nizak takt i dodatni pad performansi kad su dva proca..

12 godina
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Ne kužim koji vam je film s tim 6 core procesorima?Što samo njih trebamo uzimat,običan i7 6700K je smeče,ne vridi ništa!?Pa za večinu je "obični" i7 overkill a vi bi rokali 6 core,što ne uzmemo svi odma 6950X i mirni smo,koliko ono??

AUDIOFIL
Moj PC  
12 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

To su ti preporuke ljudi koji s dual core-a predu na i7 pa misle da su dotakli boga...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 19:46 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
volegradele kaže...

Što samo njih trebamo uzimat

Naravno da ne, al kad se već daje tolika svota za proc (3k kn) nije nimalo ludo razmislit o nekakvom i7-6800k koji je oko 30% skuplji a kad se clocka skoro 50% brži. Pa sad, ko ne zna šta će s 6 jezgri/12 threadova naravno onda nema smisla to uzimat.. al da je isplativija kuplja od obične i7ice skoro pa da i je.

Will this run on my 486?
12 godina
protjeran
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

je nakon sto kupis najeftiniju i najsiromasniju x99 plocu od pocetnih 1700kn...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Ja imam slicnu dvojbu, dali prelaziti sa i7 2600k na novi proc. Nedavno sam presao sa i5 2500k na i7 i neosjecam nikakve pomake kako u vremenu renderanja videa ili napretka u igrama (mozda u par posto iako nimalo osjetno)

 

Ono sto znam da kolega koji ima i5 6400 rendera video u sony vegasu za negdje 30 posto brze nego moj stari i7. Jedino se isplati prjelaz na nove proceve za ljude kojima je bitno usteda vremena u poslu, kod renderanja i slicnih stvari. Siguran sam da mi sa novim procom nebi bila brza ni izvedba samog programa, za to su vjerovatno rami zaduzeni.

 

Za igre se definitvno neisplati, za posao mozda. Ja mislim da cu ja pricekati novu generaciju pa onda ici u upgrejd, negdje krajem iduce godine dolazi nova generacija?

 

I da spomenem, probao sam klokati i7 i iako imam dobar hladnjak cak i na najmanjem kloku dakle 4,0 ili 4,2 izmjerene su mi visoke temperature, i onda sam odustao za svaki slucaj sa time... Koliko se sjecam ista stvar mi se desavala na i5 ali sam to ignorirao i nije bilo problema na 4,4 je radio stalno.

 

Uvezi ulaganja i prodaje, ja sam racunao ako prodam 2600k, maticnu, rame, napajanje, hladnjak - mislim da bi trebao dobiti za sve to oko 2500 kn. A novi djelovi, proc - 3 soma, maticna soma, rami 400, napajanje 600, hladnjak 400, dakle oko 5500 kn. minus 2500, to je ulaganje od 3 soma dakle donekle prihvatljiva opcija...

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće ispla
Stjepanj kaže...

je nakon sto kupis najeftiniju i najsiromasniju x99 plocu od pocetnih 1700kn...

Osim sta su "jeftine" X99 ploce opremljene kao high-end Z97/170 ploce.

 

Al ti si najobicniji troll i onako. Tu nesto kenjkas a s druge strane svog loseg i mucenog primjerka 4790K koji je uz to bez garancije pokusavas uvalit za cifre koje su samo za smijat se... Lol, stvarno si lik vrijedan sazaljevanja..

12 godina
protjeran
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

ja sam samo realan "decko" s debelim iskustvom, na ostale tvoje kao i inace suvisne komentare koji nemaju veze s vezom nezelim uopce odgovarati! uzivaj u tom svom svijetu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Stvarno nisam bio dugo na BUG-u al u ovih par danas sam skužio da više manje svaka tema završi prepucavanjem neki tech magova, većina ovdje nisu totalni mulci koji nemaju pojma o ničemu tako da mi nije jasno kako skoro svaka tema uspije završiti na ovom, izgleda da je BUG spao na to, bar u ovim hardware temama!?
Uglavnom, da se vratimo na temu, kao što je rekao jedan kolega iznad, jednostavno me zanimaju mišljenja ostalih forumaša dali se isplati preći na nešto novo s obzirom na trenutne potrebe (trenutno ne igram igre, bavim se web development-om, znači koristim tekst editor i nešto malo photoshop-a, nikakve SF stvari, renderanje 4K videa i šta ti ja znam, povremeno se može desit nešto vanredno u korištenju ali više manje je to posao i surfanje), nisam mulac, znam kakav je proc 2600K ali me zanima šta ostali kažu na to, koliko je po vama isplativa nadogradnja na nešto novo te koliko bi izdvojili za tu nadogradnju, kao što reće jedan forumaš iznad, ako prodam ovo što imam za cirka 1500-2000 kn, novi proc, matična i rami bi bili oko 5000 kn - 2000 kn što bi ispalo da bihse nadogradio na najnovijju platofrmu sa jačim performansama za nekih 3000 milje kuna.

PS: Zaboravite priču SSD i HDD to svakako kupujem i ne računam u ostalo jer je na njih već odvojen budžet, 840 Pro mjenjam iz razloga što mi je ipak postao malo premal, htjeo bih ipak da imam malo više prostora za disanje a s obzirom da ću ga prebacit u laptop i tako dosta ubrazat lap a cijene novih SSD-ova su dosta prihvatljive odlučio sam se svakako na tu kupovinu.

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Kao sta sam rekao i prije ne isplati se pogotovo za to sta ti koristis, svakako za rendanje cim vise rama to bolje, 8gb je tu premalo i to bih ja prvo nadogradio

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

A onda će ić novi SSD i HDD, nadogradnja RAM-a i možda poslje neka grafa i to je to, hvala svima na pomoći, ako još netko ima nešto za reć, samo nek dopiše, volio bih ćuti još mišljenja!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Na što preći sa i7 2600K i dali se uopće isplati

Sad zasad i7 2600k je još vrlo dobar procesor. Overclocka se lako i daje izvrsne rezultate. Puno, puno je manja razlika između recimo i7-ice iz 2011. i i7-ice iz 2016, nego između najjače gtx 580 iz 2011. i gtx 1070 iz 2016. Gledajući ovo, može se zaključiti da brži ipc nije još u prvom planu kod Intela.

Moj PC  
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice