Termalna pasta na pinovima procesora

poruka: 11
|
čitano: 4.010
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta na pinovima procesora

Kupio sam rabljeni procesor koji na pinovima (zlatnim kontaktima) ima ostatke termalne paste. Izopropil ne mogu lako nabaviti ali imam etanol. Znam da etanol nije vodljivo sredstvo ali ljudi na internetu govore da se koristi izopropil. pa je pitanje: hocu li sto "skuriti" ako obrisem te zlatne kontakte etanolom (70%)? znam da se pitanje valjda ponavalja ali nisam naso nista korisnog

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Termalna pasta na pinovima procesora

nepotrebno/pretjerano .. obriši 'wc-papirom' (krpom) .. :) odnosno, može i alkohol, ali ne namočiti, kak objasniti razliku.. kapljica alkohola na vati tek da se masnće/prljavštvina ukloni. Ako se namoči, svaki spoj može popustiti, nabubriti, .. teoretski može na suho, može vodom.. (alkohol je bolji od vode, destilirana voda je opet voda.. npr alkohol bolje hlapi i otapa masnoće).

-ne moraš ni počistiti sve.. ne smeta (osim na samom kontaktu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalna pasta na pinovima procesora

puno hvala!! obrisao sam obicnim wc papirom i u potpunosti se maknula pasta.

12 godina
protjeran
offline
Termalna pasta na pinovima procesora

koji cpu? predpostavljam amd ako velis da su pinovi! s 90+% alkoholom to operes bez problema, slobodno jace namocis i ako imas mali "penzl" četkicu takoder namocis i pobrises ostatke izmedu pinova, oprez da ne zapne dlaka pa da ne povuces pin i sl.LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Termalna pasta na pinovima procesora

intel i5 je procesor, nisu pinovi, nego neke kao pločice.neznam kako da ih opisem bolje. pomagao je vec savjet korisnika prije, nasao sam na youtubeu video gdje osoba prakticki pere procesor u izopropilu,a problem mi je to nabaviti.

12 godina
offline
Termalna pasta na pinovima procesora

To se mora dobro ocistiti jer neke paste sadrze metale u sebi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta na pinovima procesora

ako koga zanima, termalna pasta je otisla s obicnim wc papirom, stavio sam ga unutra i sve dobro radi. hvala na savjetima!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta na pinovima procesora

Pozdrav, imam isti problem. Dakle pasta je ušla među pinove procesora i grafičke ispod "navlake". E sad, kak to maknut, jel se ta "navlaka" smije skinut i jel utječe to na rad laptopa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Termalna pasta na pinovima procesora

-nije jasno-vidljivo.. ili detaljnije opiši stanje, više slika/bolji kadar.

.. jedino što je natko mazao pastu kao paštetu, 'prest' debelo.. i to je višak koji se iscjedi. Zato to ne radi početnik i nije svejedno koja pasta (viskozitet-gustoća), postoje tvrde-cementne one mogu biti deblje.

 

ali, pasta je zapravo višak, nužno zlo, služi samo boljem kontaktu površine (jezgre i hladnjaka), pasta ne hladi. Pravilo što manje (zrno riže, kap.. ostalo će iscuriti van kao na slici). Može i bez paste i hlađenje može biti jednako, to samo ovisi kako dobro (mikronske neravnine) nalježu površine metala jedna na drugu. U idelanom svijetu je to savršeno i tad je pasta nepotrebna, u realnom kap ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Termalna pasta na pinovima procesora

Evo, ovdje se malo bolje vidi. Laptop je otvaran prvi put od kad je kupljen, dakle nije radio početnik

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Termalna pasta na pinovima procesora

ostavi kako je.. nema koristi skidati, samo dio koji treba prianjati-kontakt treba bit čist i malo (kap) nove paste.. ovo što je iscurilo, neće smetati osim ako nemaš neki plan sve rastavljati..

 

btw, ako je ovakav tvornički.. to je katastrofa/neuredno.. ili znak da se pasta rastopila iznad očekivnaih specifikacija (pregrijavanje).. jer ili se stavlja tvrđa (kao tvrdo ljepilo, ne skida se na hladno nego dok se malo zagrije-rastopi) ili manje pa ne može toliko iscuriti okolo. I kupljeno ne mora biti baš novo, može biti u trgovini servisiranio-reparirano.. i tako mi izgleda, kao šlampasto.. ali nije to problem, .. jer uglavnom ne smeta jedino što je neuredno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice