Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

poruka: 1.157
|
čitano: 231.101
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
191x7 kaže...
rooswelt1991 kaže...

..u postvkama je target 50c, target cpu fan speed na lvl 10

1. Stock hladnjaku kao i svakom hladnjaku treba malo vremena "da se ufura".

2. Držeći target speed na 10 vent ti stalno radi na 100% okretaja i time ne dobijaš ništa na tišini. Target ti govori na kojoj temperaturi da ubrzava vent (koju temperaturu da nastoji zadržati), a cpu fan speed govori na koliko % da drži broj okretaja ventilatora dok nije postignuta ciljana temperatura. Probaj staviti Target 55°C a fan speed na 6 (60%) pa da vidiš koliko će biti tiše u običnom radu.

Ma tako je nešto bilo namješteno na stocku, ali ovako sam stavio zbog tih svih testiranja koja sam dns radio, mislim, već sam se dogovorio sa jednom forumašem oko katane, tako da ona sigurno ide na proc u ponedeljak, a onda ćemo razmišljati o tišini. :-)

A ovo ljeto možda uleti i neko vodeno, ovisno u kakvom ću financijiskom stanju biti xĐ

15 godina
offline
Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKRATKO

Evo završilo je complete without errors!

dakle stabilo je, samo je malo vruće xĐ

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
191x7 kaže...

Kao što je mnogima već poznato mnogim je AMD procesorima moguće otključati jednu ili dvije jezgre više ili pak dodatni L3 cache.

Eto predloženo za poruku dana:)

World Championships: 7, GP started: 273, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
16 godina
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
F1-IVO kaže...
191x7 kaže...

Kao što je mnogima već poznato mnogim je AMD procesorima moguće otključati jednu ili dvije jezgre više ili pak dodatni L3 cache.

Eto predloženo za poruku dana:)

Super, hvala. :)

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
13 godina
neaktivan
offline
Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKRATKO

Zanima me, dal bih ja na svome laptopu mogao sta napravit po pitanju procesora AMD Phenom 2 Black Edition x4 Mobile Processor X920 ( 2.3 ) GHz da bih dobio malo znacajnije poboljsanje performansi ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
fakEEE kaže...

Zanima me, dal bih ja na svome laptopu mogao sta napravit po pitanju procesora AMD Phenom 2 Black Edition x4 Mobile Processor X920 ( 2.3 ) GHz da bih dobio malo znacajnije poboljsanje performansi ?

pa možda a i bi, ali to ti je STROGO NEPREPORUČLJIVO.

 

Razlog je vrlo jednostavan, možeš ga samo oc-ati, a prilikom toga, on će se sve više zagrijavati, a kako je to i najveći problem prijenosnika, onda se to nikako ne preporučuje.

13 godina
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
rooswelt1991 kaže...
fakEEE kaže...

Zanima me, dal bih ja na svome laptopu mogao sta napravit po pitanju procesora AMD Phenom 2 Black Edition x4 Mobile Processor X920 ( 2.3 ) GHz da bih dobio malo znacajnije poboljsanje performansi ?

pa možda a i bi, ali to ti je STROGO NEPREPORUČLJIVO.

 

Razlog je vrlo jednostavan, možeš ga samo oc-ati, a prilikom toga, on će se sve više zagrijavati, a kako je to i najveći problem prijenosnika, onda se to nikako ne preporučuje.

 A razlog pregrijavanja je zato sto hladnjaci u prijenosniku su napravljeni samo kako bi bili dovoljni za hladit proc koji je unutra,zato nije preporucljivo stavljat jaci proc u prijenosnike.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
rooswelt1991 kaže...
fakEEE kaže...

Zanima me, dal bih ja na svome laptopu mogao sta napravit po pitanju procesora AMD Phenom 2 Black Edition x4 Mobile Processor X920 ( 2.3 ) GHz da bih dobio malo znacajnije poboljsanje performansi ?

pa možda a i bi, ali to ti je STROGO NEPREPORUČLJIVO.

 

Razlog je vrlo jednostavan, možeš ga samo oc-ati, a prilikom toga, on će se sve više zagrijavati, a kako je to i najveći problem prijenosnika, onda se to nikako ne preporučuje.

aha, znaci samo oc-anje .. onda necu nista po tom pitanju radit jer mi se taj AMD ionako dosta zagrijava pod opterecenjem ( npr. Crysis 2, ide do oko 75° {#} )

Mislio sam da je moguce nes otkljucati il dodati, no ovako nista necu :)

16 godina
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
fakEEE kaže...

Zanima me, dal bih ja na svome laptopu mogao sta napravit po pitanju procesora AMD Phenom 2 Black Edition x4 Mobile Processor X920 ( 2.3 ) GHz da bih dobio malo znacajnije poboljsanje performansi ?

vezano za otključavanje ne, mogao bi overclokirati, no koliko bi dobio to je upitno,a bila bi veća potrošnja, što znači da bi baterija kraće trajala i veće zagrijavanje = bučan laptop

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 10:47 (igy).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
191x7 kaže...

Nadam se da ne zamjeraš preimenovanje teme.

Stavit ću sticky.

World Championships: 7, GP started: 273, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,447
16 godina
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
Ne zamjeram iako sam dost dugo razmišljao kako da nazovem temu i na kraju ispadne da ima još jednostavniji naziv. Hvala za sticky, da sam znao da će biti malo bih se više potrudio.
Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
14 godina
online
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
rooswelt1991 kaže...

koji si ti sretnik,dobio p2 955 za 300 kn manju cijenu :P

 

 

ja sam isto imao srece(iako ne kao i ti->nisam dobio dodatnu L3 cache memoriju),pa sam uspio otkljucat u x4,ali moj zahtjeva dosta voltaze,mislim da je stavljeno na 1.38v s tim da maticna overvolta na 1.4,sto je relativno puno

 

 

@ autor teme,mozes stavit pod napomenu jos i da otkljucavanje moze znaciti mogucnost manjeg overkloka jer otkljucana/e jezgra/e nisu stabilne pod vecim taktom.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
15 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Postoji li vjerojatnost da bi ovo radilo na Athlonu x2 7850 Black Edition?

[url=http://"http://www.mybannermaker.com/link.php?nurl=http%3A%2F%2Fbelisce-gaming.ucoz.com%2F"][img width=400 height=49]http://img3.imageshack.us/img3/8711/mybanner4a32b4bfe5e10.pn
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

da

zvoneeee
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
FrightMare kaže...

Postoji li vjerojatnost da bi ovo radilo na Athlonu x2 7850 Black Edition?

ne.ovo radi samo na ahtlon 2 procesorima i phenom 2 procesorima.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 19:45 (lollik91).
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

athlon 1 i phenom 1 nemaju tu mogucnost...athlon 2 i phenom 2 imaju...

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Zapravo da, Athlon x2 7750 i 7850 također su se otključavali ali nisam siguran u kojem postotku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Ako neko kaze da se 7750 i 7850 nemogu unlockat nek se pokopa jer moj frend je na Asrock A770DE+ uspio otkljucat u quad

zvoneeee
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

u svakom slucaju otkljcuavaju se be verzije a ne obicne...ocito sam falia

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
zoharbizo kaže...

u svakom slucaju otkljcuavaju se be verzije a ne obicne...ocito sam falia

onda je to bio double fail {#}{#}

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR

@rooswelt1991..ja sam otključao x3 425 i dobio phenom x4 B25.. {#}

 

..a da te pitam,kako sada mjeriš temp procesora (jer otključavanjem se isključi taj senzor) ?? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2011 11:05 (TriP).
14 godina
online
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
TriP kaže...

@rooswelt1991..ja sam otključao x3 425 i dobio phenom x4 B25.. {#}

 

..a da te pitam,kako sada mjeriš temp procesora (jer otključavanjem se isključi taj senzor) ?? 

ja koristim program koji se zove speed fan.on se koristi i za regulaciju brzine ventilatora.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR

..ok,ali meni je na tom programu core 0 stupnjeva?? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR
ford eleanor kaže...
TriP kaže...

..ok,ali meni je na tom programu core 0 stupnjeva?? 

Probaj ovaj program meni dobro pokazuje http://www.afterdawn.com/software/system_tools/system_information/core_temp.cfm

..ma neće ni taj da radi..{#}  

..ali probao sam sa ovim, i on mi pokazuje,ali mislim da je to samo za asus matične,ili se varam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora
Koliko puta moram napisati da otkljucavanjem prestaju raditi senzori pojedinačnih jezgri ali i dalje radi senzor termalne zone. Dakle senzor koji pokazuje temperaturu procesora i dalje radi, temperaturu procesora se može nadzirati i automatsko gašenje pri pregrijavanju također radi.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje AthlonII x3 i PhenomII x2 x3 UKR

Nije istina da ne radi mjerenje temperature. Ja sam otključao X3 450 u X4 650 ili po novome PII 840 i očitavanje temperature uredno radi na Asrock 890GM Pro i programom CoreTemp:

http://www.alcpu.com/CoreTemp/

a to sve pratim sa gadgetom (koji radi sa CoreTemp) na desktopu...

16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

I, je li tko uspio štogod, jel pomoglo ovo iz teme?

Moj youtube kanal: http://www.youtube.com/user/marijanovic191x7?feature=mhee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pozdrav. Danas sam stavio novi cooler CM Hyper 212 Plus. Uspio sam otkljucati cetvrtu jezgru na Athlon-u II 450. Komp radi normalno ali temperatura koju mi pokazuje CPUID HW monitor je 60 °C, Asus ProbeII 27°C, a u BIOS-u 33°C. Koja je stvarna temperatura. Jel tolika razlika radi toga sto nerade senzori pojedinacnih jezgri kao sto je naveo autor teme.

The future is Fusion - AMD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Bios i alat proizvođača matične trebali bi pokazivati jednaku i točnu vrijednost.

Moj youtube kanal: http://www.youtube.com/user/marijanovic191x7?feature=mhee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Hvala na brzom odgovoru. Znaci sve je ok mogu ga ovako ostaviti da radi?!

The future is Fusion - AMD
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice