Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

poruka: 1.157
|
čitano: 231.186
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
MaXt0r kaže...

Hvala na brzom odgovoru. Znaci sve je ok mogu ga ovako ostaviti da radi?!

Ako prolazi testove stabilnosti (OCCT CPU test od 1h, OCCT Linpack od 1h, Prime95 Small FTT od par sati) slobodno ga drži tako.

A temperature komotno gledaj s tim Asusovim programom, SpeedFanom, Aida64om, ...

60°C ti s tim hladnjakom ne bi trebao dostići pri max opterečenju ni ako ploča debelo overvolta...

Moj youtube kanal: http://www.youtube.com/user/marijanovic191x7?feature=mhee
13 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Evo da se i ja pohvalim, kupio novog semprona 140 i bez problema se otključao u athlona X2 440 malo ga cloknuo na 2,85 i radi za sada savršeno.

 

MB: Asus M4A785D-M PRO  Prije par dana kupio na njuškalu za 200kunića

PROC: Sempron 140 jgb ovdje u Ogulinu sam ga platio 300kn u trgovini (nisam htio preko oglasa jer oni koji se nude kao novi vjerovatno se nemogu otključat ili tko zna što)

 

Evo screenshot u prilogu.

 

Evo druga slika malo sam ga cloknuo.

 

Nino
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 21:10 (Ninogulub).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Ninogulub kaže...

Evo da se i ja pohvalim, kupio novog semprona 140 i bez problema se otključao u athlona X2 440 malo ga cloknuo na 2,85 i radi za sada savršeno.

 

MB: Asus M4A785D-M PRO  Prije par dana kupio na njuškalu za 200kunića

PROC: Sempron 140 jgb ovdje u Ogulinu sam ga platio 300kn u trgovini (nisam htio preko oglasa jer oni koji se nude kao novi vjerovatno se nemogu otključat ili tko zna što)

 

Evo screenshot u prilogu.

 

Evo druga slika malo sam ga cloknuo.

 

Kakav cooler koristiš?

13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Meni se pojavljuju artefakti u google chromu kad je otključan procesor. Inace je stabilan na occt i u igrama, na 2.6 i na 3.4ghz, nisam dizao voltažu. Athlon x2 210e otključan u x4 910e, tako ga cpu-z prepoznaje, ali nema L3 cache.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
rooswelt1991 kaže...
Ninogulub kaže...

Evo da se i ja pohvalim, kupio novog semprona 140 i bez problema se otključao u athlona X2 440 malo ga cloknuo na 2,85 i radi za sada savršeno.

 

MB: Asus M4A785D-M PRO  Prije par dana kupio na njuškalu za 200kunića

PROC: Sempron 140 jgb ovdje u Ogulinu sam ga platio 300kn u trgovini (nisam htio preko oglasa jer oni koji se nude kao novi vjerovatno se nemogu otključat ili tko zna što)

 

Evo screenshot u prilogu.

 

Evo druga slika malo sam ga cloknuo.

 

Kakav cooler koristiš?

 

Ma neki kupio za 80 kunića(bolji od stocka)

ovaj

 

 

Nino
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
191x7 kaže...
MaXt0r kaže...

Hvala na brzom odgovoru. Znaci sve je ok mogu ga ovako ostaviti da radi?!

Ako prolazi testove stabilnosti (OCCT CPU test od 1h, OCCT Linpack od 1h, Prime95 Small FTT od par sati) slobodno ga drži tako.

A temperature komotno gledaj s tim Asusovim programom, SpeedFanom, Aida64om, ...

60°C ti s tim hladnjakom ne bi trebao dostići pri max opterečenju ni ako ploča debelo overvolta...

OCCT je takvo zbagano smeće i savjetujem ti da ga ne koristiš.

Uzmi lijepo LinX ili IntelBurnTest, IBT stavi na maximum opterećenje i pusti mu 5-10 runova.

15 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Ninogulub kaže...
rooswelt1991 kaže...
Ninogulub kaže...

Evo da se i ja pohvalim, kupio novog semprona 140 i bez problema se otključao u athlona X2 440 malo ga cloknuo na 2,85 i radi za sada savršeno.

 

MB: Asus M4A785D-M PRO  Prije par dana kupio na njuškalu za 200kunića

PROC: Sempron 140 jgb ovdje u Ogulinu sam ga platio 300kn u trgovini (nisam htio preko oglasa jer oni koji se nude kao novi vjerovatno se nemogu otključat ili tko zna što)

 

Evo screenshot u prilogu.

 

Evo druga slika malo sam ga cloknuo.

 

Kakav cooler koristiš?

 

Ma neki kupio za 80 kunića(bolji od stocka)

ovaj

 

 

Pogledaj i onaj ximatek apache koji je u linksu 99kn, ja sam ga testirao dns, i drži mog otključanog athlona x3 u phenoma x4 (sa L3) i clockanog na 3.6ghz na temperaturi od 43c u idle i 59 pod punim opterećnjem.

12 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

moze pitanje ....
mogu li athlon X4 takav kupljen nov kao X4 nisam ga ja otkljucavao ...
mogu li ga otkljucati u phenoma ... ili sta mogu uradit sa njega ;D samo occati ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
TheStroy kaže...

moze pitanje ....
mogu li athlon X4 takav kupljen nov kao X4 nisam ga ja otkljucavao ...
mogu li ga otkljucati u phenoma ... ili sta mogu uradit sa njega ;D samo occati ?

samo ocati

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
TheStroy kaže...

moze pitanje ....
mogu li athlon X4 takav kupljen nov kao X4 nisam ga ja otkljucavao ...
mogu li ga otkljucati u phenoma ... ili sta mogu uradit sa njega ;D samo occati ?

Athlona 620, pokoji 630 možeš otključati u Phenoma s L3.

 

Tad je još Deneb jezgra djelomično pokrivala tržište, a kasnije je sve bazirano na Propusu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
ATiGamer kaže...

Athlona 620, pokoji 630 možeš otključati u Phenoma s L3.

 

Tad je još Deneb jezgra djelomično pokrivala tržište, a kasnije je sve bazirano na Propusu.

a ovaj 640 x4 ? :/ moram njega kupiti nestalo ovih 450 x3 u radnji :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
TheStroy kaže...

a ovaj 640 x4 ? :/ moram njega kupiti nestalo ovih 450 x3 u radnji :D

Ne nažalost.

13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

mene samo zanima zasto uopce procevi dodu kao quadovi ali sa zakljucanim l3 cashom

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
zoharbizo kaže...

mene samo zanima zasto uopce procevi dodu kao quadovi ali sa zakljucanim l3 cashom

Vjerojatno su Deneb jezgrama pokrivali tržište Athlona zbog nedostatka Propus jezgri. Ali to je trebalo lovit prije, sad nećeš dobit novi Deneb based Athlon em što im je neisplativo slati unlockabilne primjerke em što je proizvodnja Deneba skuplja.

12 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

tuga -.-
ništa onda ,  malo cu ga Occat i ćao :/

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
smor kaže...

Meni se pojavljuju artefakti u google chromu kad je otključan procesor. Inace je stabilan na occt i u igrama, na 2.6 i na 3.4ghz, nisam dizao voltažu. Athlon x2 210e otključan u x4 910e, tako ga cpu-z prepoznaje, ali nema L3 cache.

to i mene zanima na par kompova sam unlockao semprone athlone i phenome te na nekim artefakti dolaze

16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
kokokoko kaže...
smor kaže...

Meni se pojavljuju artefakti u google chromu kad je otključan procesor. Inace je stabilan na occt i u igrama, na 2.6 i na 3.4ghz, nisam dizao voltažu. Athlon x2 210e otključan u x4 910e, tako ga cpu-z prepoznaje, ali nema L3 cache.

to i mene zanima na par kompova sam unlockao semprone athlone i phenome te na nekim artefakti dolaze

To se i meni događa na nekim stranicama i na youtube videima kada koristim sve 4 jezgre. Razlog tome je neispravnost treće jezgre (Core 2). Zbog toga koristim 3 jezgre (Core 0, Core 1 i Core 3) i sve je potpuno stabilno.

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
ATiGamer kaže...
zoharbizo kaže...

mene samo zanima zasto uopce procevi dodu kao quadovi ali sa zakljucanim l3 cashom

Vjerojatno su Deneb jezgrama pokrivali tržište Athlona zbog nedostatka Propus jezgri. Ali to je trebalo lovit prije, sad nećeš dobit novi Deneb based Athlon em što im je neisplativo slati unlockabilne primjerke em što je proizvodnja Deneba skuplja.

Bas to, ja sam imao sreće prije dvije godine i uspio naći u prodaji Deneba ^^ bome je i dobar overkloker, skoro +1GHz je bez dizanja napona postignuto {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

triba srice...pa kad ubodes takav primjerak mitsuoka udri se nogom u guzicu :P

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
zoharbizo kaže...

triba srice...pa kad ubodes takav primjerak mitsuoka udri se nogom u guzicu :P

Istina, baš ga ubrzo planiram prodat {#}

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Evo da se i ja pohvalim,ubo sam x2 550be,potpuno unlockabilan u x4...No nigdje nemogu vidjeti temp..probao sam sa HW monitorom,PC PROBE II,Aida64...

|AMD Athlon 64 x2 4400+ @2.5ghz|Gigabyte Amd HD6850OC Edition @900mhz|2gb Kingston|Hitachi 250Gb|Thermaltake tr2 RX550w Modular PSU|Asus M4A785D-M PRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
RaZ0R9111 kaže...

Evo da se i ja pohvalim,ubo sam x2 550be,potpuno unlockabilan u x4...No nigdje nemogu vidjeti temp..probao sam sa HW monitorom,PC PROBE II,Aida64...

Možda alat proizvođača matične da probaš?

 

E da, probaj i s flashanjem zadnjeg biosa za ploču. I updejtaj "Moj PC".

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
13 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
RaZ0R9111 kaže...

Evo da se i ja pohvalim,ubo sam x2 550be,potpuno unlockabilan u x4...No nigdje nemogu vidjeti temp..probao sam sa HW monitorom,PC PROBE II,Aida64...

Kad otključaš ostale jezgre nemaš više mogućnosti očitavanja temperatura jezgri, jedino ako ga vratiš natrag u x2.

 

to ti je kod svakog procesora kojise otključa.

 

tak je i meni na sempronu 140 otključan u x2 i phenomu x2 555 otključan u x4 nema temperatura jezgri!!

 

Nino
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 11:43 (Ninogulub).
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

PC PROBE II,je od Asus-a...Zadnji bios je gore....nisam stigao promjeniti procesor pod MOJ PC :)

|AMD Athlon 64 x2 4400+ @2.5ghz|Gigabyte Amd HD6850OC Edition @900mhz|2gb Kingston|Hitachi 250Gb|Thermaltake tr2 RX550w Modular PSU|Asus M4A785D-M PRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Ninogulub kaže...
RaZ0R9111 kaže...

Evo da se i ja pohvalim,ubo sam x2 550be,potpuno unlockabilan u x4...No nigdje nemogu vidjeti temp..probao sam sa HW monitorom,PC PROBE II,Aida64...

Kad otključaš ostale jezgre nemaš više mogućnosti očitavanja temperatura jezgri, jedino ako ga vratiš natrag u x2.

 

to ti je kod svakog procesora kojise otključa.

 

tak je i meni na sempronu 140 otključan u x2 i phenomu x2 555 otključan u x4 nema temperatura jezgri!!

 

Nekolik osam putam već napisao da se otključavanjem uglavnom gubi mogučnost očitanja temperatura jezgri ali da se i dalje ispravno/pravilno mjeri temperatura termalne zone odnosno cijelog procesora (ona koja i jest najbitnija)!

KIA nagradna igra: http://www.kia.hr/fb/?p=1350933572
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Dobio novi komp, ASRock M3A UCC, GTX460 i Athlon 2 X3 450. Sad nisam trenutno kraj njega, al sam danas bio otkljuco 4 jezgru, i normalno mi je dignulo, pokazuje da je Phenom 2 X4 B50. Nemam tam CPU-z pa nemogu znat jer Deneb il nije. Ugl. male su sanse da je Deneb ak sam ga kupio sad u 7 mjesecu jel? Propus je vise vjerojatnije?

 

Da ga stavim na IBT i Prime 95 nekih 5-6h? Jel moze drzat stock cooler bez OC-a ikakvog, samo takav? Moram vidjet kakve su temperature, Cpu fan je dobar jel?

 

Ugl. jel drasticna razlika izmedju imati 6 mb L3 cachea (deneb) i ne imati? Hvala

 

LP Dudo

16 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Da je Propus ne bi ga ni mogao otkljucati.

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Opa, e fala ti, vidis nisam ni znao ovo. Kak to da ga nebi mogao otkljucat? Sorry mozda je glupo pitanje :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

moja matiča ima tu mogućnost ali nažalost moj regor ima 2 jezgre :(

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Deneb jezgre imaju Phenom II procesori, u pocetku su se ti isti primjerci pakirali pod Athlone jer nisu zadovoljavali neke uvjete poput stabilnosti i slicnih stvari.

AMD-u je je bilo jeftinije jednostavno "zakljucati" jednu/dvije jezgre i/ili L3 nego baciti ne-bas-sasvim-ispravne procesore u smece.

 

Sa poboljsanjem proizvodnog procesa ti "defektni" primjerci su bili sve manji i manji dok su Athlone II (nova Propus jezgra) poceli proizvoditi sasvim odvojeno od Phenoma.

 

Ugl danas kupiti Athlon II sa Deneb jezgrom je lutrija, imao si puno srece.{#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2011 0:45 (AA-d00d).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice