Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

poruka: 1.157
|
čitano: 231.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Evo instalirao sam update za BIOS-e, opet probao, opet se ne boota ali sad umjesto crnog ekrana se samo restartira poslje BIOS/motherboard slike. Neznam, valjda nemam srece...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pročitaj prvi post u temi i radi prema njemu.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Piše BIOS update 1.70, ja sam instalirao 1,80, jel to važno?

Kad ukljucim ACC na auto, i odem na BIOS-e, pise da je CPU AMD Phenom II B50, ali bootanje stane prije windowsa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2013 20:21 (Chinks).
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Chinks kaže...

Piše BIOS update 1.70, ja sam instalirao 1,80, jel to važno?

Ne. 1.80 je noviji, u vrijeme pisanja prvog posta najnoviji je bio 1.70.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
11 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Sve ostalo sam napravio kao što piše, napon nisam dirao, necu to sam da nesta ne izgori :P

12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pozdrav forumaši! Došlo i meni da probam otključat mog athlona x3 450. Radim sve kako je navedeno, ali kad stavim ACC na AUTO nece da boota (Nema slike na monitoru). Napravim clear coms, i idem ispočetka, ali ovaj put uključim i CPU Advanced Core Control (CACC) i komp crkne sam od sebe.Napravim clear cmos, i onda vise nisam nis pokušavao. 

 

 

 

P.S. jedino nisam napravio bios upadate, ali mislim da u biosu vec piše da je verzija 1.70.

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Lako moguće da nije stabilan. Možeš probati s naponima se poigrati pri otključavanju.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
191x7 kaže...

Lako moguće da nije stabilan. Možeš probati s naponima se poigrati pri otključavanju.

Da dižem samo napon procesora, ili i NB napon

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Tony1999 kaže...
191x7 kaže...

Lako moguće da nije stabilan. Možeš probati s naponima se poigrati pri otključavanju.

Da dižem samo napon procesora, ili i NB napon

Oboje, dapaće NB napon više utječe na stabilnost.

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

imam jedno jednostavno pitanje ,moze li se amdov phenom II X2 550 otkljucati na cetiri jezgre,ako ne zasto ne,to me eto zanima =)

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
pagejimmy kaže...

imam jedno jednostavno pitanje ,moze li se amdov phenom II X2 550 otkljucati na cetiri jezgre,ako ne zasto ne,to me eto zanima =)

Padobranac, slijedeći put nemoj otvorit padobran prije nego dođeš u kontakt s tlom kao što ovaj puta nisi prvi post teme pročitao.

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

ja se izvinjavam...;)
Previse sam gledao prvi post u kojem je pisalo pod phenomima kako se otkljucavaju najvise uz sve i 550 BE  a ne spominje se 550 ne blek edišn,sorry.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

A naslov kaže citiram "Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora"...

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
191x7 kaže...
Tony1999 kaže...
191x7 kaže...

Lako moguće da nije stabilan. Možeš probati s naponima se poigrati pri otključavanju.

Da dižem samo napon procesora, ili i NB napon

Oboje, dapaće NB napon više utječe na stabilnost.

a po koliko da onda dižem napon, koliko nb a koliko cpu

 

 

 

P.S. nsam još niš stiago probat jer je kraj šk godine i puno imam testova

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Stavi napon na 1.45v i NB napon digni za stupanj-dva pa probaj bootat. (imaju na umu da napon u biosu i stvarni napon u opterecenju nikad nije isti...tako da pripazi da ti je napon u opterecenju sto blize 1.45v i po potrebi namjestaj da dostignes taj napon). Naravno podrazumjeva se da imas aftermarket hladnjak...
Werdum Combat Team
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Imam Phenom II X2 550BE kojem se otključava treća jezgra. Problem je taj što sada često dobijem BSOD. Prije je sve normalno funkcioniralo sa otključanom jezgrom. Nikad BSOD dobio, a sad, otkad sam vratio BIOS na deafult, pojavljuju se BSOD-i.

 

Zanima me što trebam napraviti u BIOS-u da ga učinim stabilnim? Dizati napon ili ima još nešto?

http://www.youtube.com/watch?v=wTzMhtVX-NA
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Dali je moguce otkljucati amd athlon ii x2 270 na 3 jezgre?

Gaming 4ever.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
99Mile99 kaže...

Dali je moguce otkljucati amd athlon ii x2 270 na 3 jezgre?

Naravno da ne.

Twitter: @191x7
15 godina
odjavljen
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
KrpaZG kaže...
Stavi napon na 1.45v i NB napon digni za stupanj-dva pa probaj bootat. (imaju na umu da napon u biosu i stvarni napon u opterecenju nikad nije isti...tako da pripazi da ti je napon u opterecenju sto blize 1.45v i po potrebi namjestaj da dostignes taj napon). Naravno podrazumjeva se da imas aftermarket hladnjak...

Zanima me zašto je to tako (ako bi mi netko mogao objasniti). Ja npr stavim 1.45V u BIOS-u a CPU-Z očitava 1.5V a pri opterečenju i više. Već sam mislio da mi možda ploča ili napajanje nisu ispravni (da overvoltaju).

Galaxy SII I9100 + 2000mah battery || 21. stoljeće, vrijeme pametnih telefona i glupih ljudi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.6.2013 20:59 (Kordy).
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pa vjerojatno procesor povuče više struje kada se više optereti? Neš ti muke u BIOSu... Dok u nekim zahtjevnijim programima hoćeš. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

imam asus M4A78-E i cpu amd II x3 455, pokusao sam otkljucat u biosu ali nisam uspio, ima neka opcija da kliknem 4 dok se dizu win kao, asus core unlock, zna netko kaj o tome?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Pri3s7 kaže...

imam asus M4A78-E i cpu amd II x3 455, pokusao sam otkljucat u biosu ali nisam uspio, ima neka opcija da kliknem 4 dok se dizu win kao, asus core unlock, zna netko kaj o tome?

To bi također trebalo služiti otključavanju. Nešto kao automatski.

Imaš li na ploči najnoviji bios (2603)? Ako ne, flashaj ga prije nego što išta pokušaš.

http://www.asus.com/Motherboards/M4A78E/#support_Download_30

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

naravno da imam :D trebao sam ga stavit radi cpu :) 

 

btw gledam u everestu temp cpu a nije otkljucan : 58 pise cpu a jezgra 55 c to je puno?

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2013 12:24 (Pri3s7).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

evo iskoristio sam to asus core unlock i sam otkljuca dok se restarta i pise 4 jezgra otkljucana, ali kada mi ude u win sve su bad sectori kao, sve radi ubrzano i nece pokrenut browser i ko da graficka ne radi, pa sam izvadio bateriju s maticne pa se vratilo na staro ...

 

edit: sada mi sve ikone izgeldaju onak kao dok ne radi graficka, kao kockice po njima? kaj je to?

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.7.2013 20:06 (Pri3s7).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Jel moguce otkljucati ahlon x2 250 sa ucc?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Kulo Vi Britania kaže...

Jel moguce otkljucati ahlon x2 250 sa ucc?

To je "pravi" dual core i nemoguce je otkljucati dodatne dvije jezgre jer ih nema, sto znaci da ti ucc nista ne znaci kad nemas sta za otkljucati...

TL-za zahvalu klikni hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2013 22:04 (Tomo53nja).
10 godina
protjeran
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Tomo53nja kaže...
Kulo Vi Britania kaže...

Jel moguce otkljucati ahlon x2 250 sa ucc?

To je "pravi" dual core i nemoguce je otkljucati dodatne dvije jezgre jer ih nema sto znaci da ti ucc nista ne znaci kad nemas sta za otkljucati...

To sam i mislio

12 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Koja matična se preferira za otkljucavanje cetvrte jezgre kod X3 450 i koji hladnjak?

 

Trenutno imam ovu koja pise na profilu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
marYan kaže...

Koja matična se preferira za otkljucavanje cetvrte jezgre kod X3 450 i koji hladnjak?

 

Trenutno imam ovu koja pise na profilu.

svaka koja podrzava otkljucavanje,a hladnjak je i stock dobar ako ti ne smeta buka i procesor se ne pregrijava

 

EDIT:koliko vidim ova tvoja asusica ne podrzava otkljucavanje {#}

battlelog:KICKASS_HR
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2013 17:54 (kurt).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Imam problem sa otključavanjem procesora. Nabavio 960t, kod buraza ga isprobao i otključao fino u x6, došao doma i konj-stavim proc i odmah ga krenuo otključavati-bez da sam ga uopće upalio-da se instalira kao x4... i sad mi je kao sempron :( jedna jezgra, kad vratim bios na defoult-onda mi se neće dići winsi... niti mogu u safe mode... zapoludit.. digao i nove winse-ista stvar...

 

ploča je: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3010#ov

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice