Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

poruka: 1.157
|
čitano: 231.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

riješen problem sa novim biosom....

11 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pozdrav da pitam da li se phenom ii x4 965 be može otključati u x6 mbo mi ima core unlock ?

nvidia>ati
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

phenom ii 965 be se ne može otkuljučati...od phenom ii 9xx samo 960T se može otključati

http://steamsignature.com/img/profile/76561198029829922.png
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Ne možeš ga otključati jer je nije jedan od novijih koji su osakačeni X6.

Ali, to je i dalje odličan procesor sa kojim ne bi trebao osjetiti nikakve probleme i važno, možeš ga solidno overklokirati - za to ti je naravno potrebna i malo bolja ploča!

Uvijek ga možeš na bilo kojoj ploči barem malo OC-ati, ali za izvući njegov maksimum bi ipak trebala malo jača ploča.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora
Zahvaljujem ploča mi je šit do plaće ahhaa nema se novaca :) tako ništa od oc-a i i mam stock coller
nvidia>ati
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Otkljucao sam Athlon II x3 460 ( sad je phenom II x4 b60 ),sve je radi ok,podize sistem itd. Pokusao sam sa prime95 ali mi odmah izbaci gresku. U igrama mi se pojavljuju cudne boje...itd ! HELP! :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

e sad imaš 2 problema:

 

1) možda mu nisi dao dovoljno napona koliko je njemu potrebno...inače kad otključaš procesor treba mu više napona...

 

2) možda tvoj procesor nije stabilan kao otključan

http://steamsignature.com/img/profile/76561198029829922.png
10 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Pokusao sam sa dizanjem napona,al i dalje isto...najverovatnije da je nestabilan...:) zato je i zakljucano na prvom mjestu...:) u svakom slucaju hvala na odgovoru...:)

13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

A da probaš drugu ploču kod frenda?
Znali su dečki otključavat procesore pa imati slučajeve kao i ti, dok nisu nabavili neke bolje ploče, i sve je radilo super. To dosta ovisi o ploči.

Iako je meni tvoja ploča sasvim dobra, no možda AMD-u nije. :P  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Kad otkljucam cetvrtu jezgru na Athlon IIx3 450 bude mi nestabilan.E sad da pitam,vidim u cpuz-u da je napon proca 126w kad mu otkljucam cetvrtu jezgu a maticna podržava procesore do 95w.Jel problem možda u tome?Jel se to da nekako sredit dodavanjem napona u biosu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pa dosta ovisi i o ploči, a i o napajanju. e sada, možeš probati pa vidjeti, ako ništa. Onda druga ploča. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
turbojc kaže...

Pa dosta ovisi i o ploči, a i o napajanju. e sada, možeš probati pa vidjeti, ako ništa. Onda druga ploča. 

kaj da sve probam podešavat u biosima i na koje vrijednosti?

14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Provjeri sa više programa potrošnju (W).

Ako procesor nije stabilan nakon otključavanja, podigni napon!

E sad, mogu li wati biti problem, mogu, ali daj nam i model ploče.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

AsRock N68-gs3 UCC

12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Može li se moj Phenom otkljucati?

 

AMD Phenom II X2 555 Black edition

ASRock K10N78

Hladnjak obični i napajanje sumljive marke 450W.

 

Pošto bih to prvi puta radio,preporuke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Svaki Phenom II x2 i Phenom II x3 se može otključati. Isto tako i svaki Athlon II x3.

Samo je pitanje hoće li ti obje otključane jezgre biti stabilne (ispravne), samo jedna od njih ili nijedna.

Da si čitao postove u temi znao bi to.

 

Na zalost na tvojoj matičnoj unlock nije moguć. Nema te opcije jer nema odgovarajuči čipset.

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

moze preporuka koji proc da uzmem do cca500-600kn(polovni), maticna je; k9a2 platinum ms 7376, i imam 5g rama

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
191x7 kaže...

Svaki Phenom II x2 i Phenom II x3 se može otključati. Isto tako i svaki Athlon II x3.

Samo je pitanje hoće li ti obje otključane jezgre biti stabilne (ispravne), samo jedna od njih ili nijedna.

Da si čitao postove u temi znao bi to.

 

Na zalost na tvojoj matičnoj unlock nije moguć. Nema te opcije jer nema odgovarajuči čipset.

Da,pratio sam prvi post iz ove teme i nikako nisam mogao naci opciju za otkljucavanje.

Šta misliš,ako updateam bios,mozda dobijem tu opciju-ili nema šanse?

14 godina
moderator
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
191x7 kaže...

Na zalost na tvojoj matičnoj unlock nije moguć. Nema te opcije jer nema odgovarajuči čipset.

Milka30 kaže...

Da,pratio sam prvi post iz ove teme i nikako nisam mogao naci opciju za otkljucavanje.

Šta misliš,ako updateam bios,mozda dobijem tu opciju-ili nema šanse?

Nema šanse.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
XXX-Man kaže...
191x7 kaže...

Na zalost na tvojoj matičnoj unlock nije moguć. Nema te opcije jer nema odgovarajuči čipset.

Milka30 kaže...

Da,pratio sam prvi post iz ove teme i nikako nisam mogao naci opciju za otkljucavanje.

Šta misliš,ako updateam bios,mozda dobijem tu opciju-ili nema šanse?

Nema šanse.

Vid vraga kako samo nisam uspio boldano pročitati!{#}

Po ovome mome ispada,kao da Ferrarijev motor želim ugurati u Zetora{#}

11 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Meni se na mojoj matičnoj ASUS M4A78LT M LE i na procesoru x3 450 otključaju 2 jezgre prilikom pritiska tipke 4( da automatski otključa), dok kod prčkanja po biosu mi izbaci enabling unleashing mode failed. Ne kužim u čemu je stvar, zašto se spušta na 2 jezgre?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2014 5:45 (Gamer321).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Imam problem sa otključavanjem procesora, pa bi mi dobro došla svačija pomoć.

Naime komponente su: amd phenom ii x2 550 i asrock 790gx pro, prodavač procesora garantira da se procesor otključava u x4, a dešava mi se to da se procesor otključa u biosu u b50 i kod podizanja windowsa samo dodatno zacrni ekran i stoji tako-upaljena lampica na monitoru-ne blinka, ne znam da li ima veze-ali ploča je trenutno spojena 4 pinski, jer napajanje nema 8 pinski-adapter stiže za koji dan, hvala

 

ps. probao sam isključit jezgru po jezgru

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2014 19:57 (bobsi).
11 godina
online
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Jesi li probao dizati napon procesoru?!

Nadam se da si pročitao tutorijal na prvoj stranici ove teme.

 

Evo izvadak iz tog tutorijala koji obavezno pročitaj:

Ako se otključavaju dvije jezgre (na Phenom II x2), moguće je da je samo jedna nestabilna. Tada se u biosu možeš poigrati opcijom CPU Advanced Core Control (CACC) koja omogućuje isključenje proizvoljne jezgre.

Nekada se stabilnost može postiči podizanjem napona na procesoru. Tako moj 550BE radi kao X3 (Core2 isključena zbog neispravnosti)) i to potpuno stabilno samo kada napon postavim na 1,375V.

Stabilnost se može povećati i smanjenjem brzine unutarnjih sabirnica (HT Speed npr) kao i podizanjem napona na Northbridgeu (NB).

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
bobsi kaže...

Imam problem sa otključavanjem procesora, pa bi mi dobro došla svačija pomoć.

Naime komponente su: amd phenom ii x2 550 i asrock 790gx pro, prodavač procesora garantira da se procesor otključava u x4, a dešava mi se to da se procesor otključa u biosu u b50 i kod podizanja windowsa samo dodatno zacrni ekran i stoji tako-upaljena lampica na monitoru-ne blinka, ne znam da li ima veze-ali ploča je trenutno spojena 4 pinski, jer napajanje nema 8 pinski-adapter stiže za koji dan, hvala

 

ps. probao sam isključit jezgru po jezgru

1. bold - to je isprobao na toj ploči na kojoj i ti otključavaš? Mislim da se svaki x2 550 može otključati.

2. bold - probaj ga isključiti tipkom na napajanju i nakon 1 minute ponovo uključiti i vidi da li diže Windows! Možeš probati 2-3 puta ga isključiti dugim držanjem tipke za paljenje dok se ne pokrene, jer se mora pokrenuti barem do BIOS-a!

 

EDIT: Ako se Windows i pokrene u svakom slučaju moraš testirati stabilnost!

Nije naodmet i proučiti tutorijal na prvoj stranici ove teme!

 

Ako ne bude radilo, do BIOS moraš nekako doći, pa probaj i podignuti napon CPU-a!

Napomena: prvo otključavaj jezgre i testiraj, a onda radi OC.

 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 23:26 (godo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

isprobat ću to pa javim, a pokušavao sam ga otključati na asrock 790gx i na gigabyte 790xt-ud4p-naravno da sam na ovoj stavio f4 bios, ista stvar se desi na obje ploče, otključa u biosu (u b50 ga otključa) i kad treba podići windowse pokaže se bijela crta kao da će podignuti i onda zatamni ekran i ne miče se.. a bojim se prćkati po tim voltažama..

10 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

jel neko zna postupak overcloka ovo procesora amd phenom x2 550 black edition imam dva jezgra i damije da otkljucam jos 2

 

 

http://www.oldschool-samp.com/slike/images/qe.png   evo moje konfiguracije samo neka mi se nekoj javi plsss

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pročitaj upute u prvom postu ove teme i onda se vrati sa konkretnim pitanjima!

P.S. Ispuni Moj PC da znamo s čime barataš! Hint: Ako MBO nema SB710 ili veći, ništa od toga!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

evo, uspio sam otključati 3 jezgre na mom phenom ii x2 procesoru.

sada mi cpu-z pokazuje da je phenom ii x4 b550 (ako se ne varam sa ovim zadnjim) procesor..

međutim nisam uspio treću jezgru na listi postaviti enabled.

 

odnosno, kad mi je ona bila uključena, windowsi mi se nisu dizali.

hvala puno na ovom postu prvom..

 

btw, moja je matična asrock 880g i ako netko ima takvu konfiguraciju kao i ja, te ako je zapeo s otključavanjem ili u kojem boljem slučaju, ako je uspio i četvrtu jezgru otključati neka mi se slobodno javi na pm da podijelimo iskustva.

lijepi pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Probaj aktivirati i četvrtu, ali podigni napon procesora!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
godo kaže...

Probaj aktivirati i četvrtu, ali podigni napon procesora!

mda.. probao sam podić malo napon sa četiri aktivirane jezgre (na 1.4500), al mi je flashao bluescreen ful na kratko i onda ponovno restartirao se komp.. 

onda sam pokušao ponovno smanjivat voltažu, ali stalno isto.. 

na kraju sam vratio napon na početak (1.325), i zaključao treću jezgru i opet bluscreen...

 

vratit ću na dve jezgre, jer očito nešto krivo radim :(

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice