Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

poruka: 1.157
|
čitano: 231.565
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Čudno mi je da taj procesor zeza.

Možeš pogledati koje je oznaka na njemu pa možda Googlanjem nešto pronaći.

Probaj ponovo. Učitaj defaultne postavke BIOS-a i nakon toga samo uključi ACC i ništa drugo ne diraj. Nakon isprobavanja, ako ne radi digni napon. Ako ni tako ne bude ok, zaključaj jednu od dvije otključane (probaj sa stock i dignutim naponom). Tako i za drugu otključanu.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pozz,imam jedno pitanje u vezi mog proca.Prije par dana,otkljucao sam mu jezgre i igrao PlanetSide2.Stvarno vidio sam poboljsnja u frameovima.I radilo je sve do danas,kada sam upalio komp i otisao u task manager i vidio da mi se proc vratio na x2.Znaci vise nije bio x4 ili x3.E sada mene zanima,kako to da mi se vratio proc nazad,bez i jednog rusenja sistema ili samog restarta kompa?Jer znam da ako nesto ne valja sa jezgrama,da se pojavi plavi ekran ii se jednostavno komp sam od sebe restarta i vrati u BIOS na default jezgre.Mi mozete malo pojasniti u cemu bi mogao biti problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Msconfig -> boot -> advanced options -> Number of processors.

Makni kvačicu s toga i restartaj komp. Nakon toga pogledaj broj jezgri, uđi u msconfig i stavi na 4.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pozdrav. Može pomoć oko otključavanja athlona x3 450. Svaki put kad uključim ACC komp se neće botat, ako stavim na auto, restarta se i nema slike, a kad stavim all cores, ugasi se , sam upali al opet nema slike. Dizo sam i CPU i NB napom, al niš

 

MBO: ASRock M3A770DE

Bios: 1.80

CPU Cooler: scythe grand kama cross

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Nemaš sreće, primjerak koji imaš očito ima toliko nestabilnu četvrtu jezgru da ni boot ne može odraditi.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

probaj jos iskljuciti "cool and quiet". Mada sumnjam. Prije ovog sada athlona x3 450 koji se uspjesno otkljucao u phenoma x4 b50,imao sam 4 komada athlona x3 450.Niti sa jednim nisam imao srece sa otkljucavanjem.

Znaci to otkljucavanje ti je cista sreca.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pri paljenju me pita ''Press 4 for Asus core unlocker"i stisnem 4 i sad pise 4 cores are activated kako neznam nista o tome pa moze neki savjet volio bih biti malo upuceniji.Dosad nisam nista dirao sve je stajalo po defalut kako je kupljeno (mislio sam da su automatski ukljucene 4 jezgre {#} ,sad vidim da ne koristim izgleda ni 50% potencijala )

Da li tako akiviram sve 4 jezgre ili moram ici u bios i tamo nekako podesavati i kako cu znati u winsima koliko mi je jezgra ukljuceno ?

 

Cpu je: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB

 

Edit:U  Msconfig -> boot -> advanced options -> Number of processors mi stoji 1 od mogucih 4.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 1:03 (kaw_liga).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

U msconfigu odaberi 4, tako treba biti.

 

A PII 965 je x4 procesor, na njemu nemaš što otključati.

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

I to je to...onda ce raditi 4 puta bolje i nemam nista dirat u biosu.

a sta ako se ne upali kad stavim na 4 jezgre mogu li ih u biosu iskljuciti ?

13 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Taj phenom 965 mora radit na ovoj njegovoj ploci kao quad na defoultnim postavkama u biosu. I kolega ti je dobro rekao na njemu nemas sto otkljucat.

Na phenomu II x4 960T mogu se probat otkljucat jos dvije jzgre,ali na ovom tvome ne,to su 2 razlicita procesora.

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Ok sve mi je jasno samo zasto me onda pita pri paljenju ''Press 4 for Asus core unlocker" i sad kad sam stisnio 4 pise da je activated sta sam dobio s tim ako nemam sta otkljucati to me buni {#}

I na maticnoj ploci ima mali prekidac  na kojem pise core_unlocker i kad ga stavim gore lampica iznad prekidaca svjetli crveno a kad dolje ne svjetli sta i to znaci ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 16:13 (kaw_liga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
kaw_liga kaže...

Ok sve mi je jasno samo zasto me onda pita pri paljenju ''Press 4 for Asus core unlocker" i sad kad sam stisnio 4 pise da je activated sta sam dobio s tim ako nemam sta otkljucati to me buni {#}

I na maticnoj ploci ima mali prekidac  na kojem pise core_unlocker i kad ga stavim gore lampica iznad prekidaca svjetli crveno a kad dolje ne svjetli sta i to znaci ?

Ploca ima tu opciju za otkljucavanje dodatnih jezgri,ako postoje na nekom procesoru,i ako se mogu stabilno otkljucat.

I to sto ti pise na pocetku ,pise i na ostalim Asus plocama koje imaju "asus core unlocker".

Nemoj se zamarat sa tim,ti na svom procesoru nemas sto otkljucat i kraj price.To sto ti pokusavas nece ti nikako tvoj x4 procesor "pretvorit u x6.

Asus core unlocker nije carobni stapic...

Mislim ako ti nekim cudom podje za rukom,idem kupit plocu kao tvoju,da ovog svog Athlona "pretvorim" u FX-8350.

14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Ako sam sve dobro pohvatao on ni nije spominjao X6!

 

@autor: Procesor ti "po defaultu" ima 4 jezgre i oko toga nema nikakvih prčkanja po BIOS-u.

Jedino što se može mijenjati je "na gore" tj. zaključavanje jedne do tri jezgre, bilo u BIOS-u bilo preko msconfig-a.

Kao što kolega 191x7 kaže provjeri da su ti sve četiri jezgre aktivne (msconfig, task menager, device menager, CPU-Z) i to je to.

Opcija/obavijest koju vidiš na početku je tu zato jer mora biti za sve nas koji imamo precesor na koji bi je mogli primijeniti! {#}

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 2:33 (godo).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pozdrav svima. Prije oko dva mjeseca sam otključao svoj Athlon ll x3. Sve je prošlo bez problema , nisam pokretao nikakve provjere stabilnosti i sve je radilo bez problema do prije nekih tjedan dana. Znači ništa nisam mijenjao i na procu je stock cooler. U tom periodu nisam igrao ništa posebno samo jednu igru ( WOT ). Prije tjedan dana se komp jednostavno ugasio. Nisam previše obračao pažnju jer se ugasio klincu dok mene nije bilo doma. Ugasio se sveukupno 4-5 puta i to dok se igra. Moram napomenuti da poslje otključavanja proca nisam pratio temperature. Ove slike što sam postao to je komp u stanju mirovanja znači ništa konkretno se ne radi. Znam da sam trebao staviti aftermarket cooler ali eto nisam. Sad sam restartao komp i ušao u bios i tamo mi je temp. cpu-a bila 52 stupnja. Čitao sam temu i znam da su to previsoke temp. pa mi recite jel se gasi zbog temp. ili je nešto drugo. Kad igram temp. na cpu-z pod stavkom core je bila 85-88 stupnjeva a možda i više. Molio bih da mi objasnite kako vratiti na x3 jezgre , da li je dovoljno izvaditi bateriju na 5 min? Poz.

P.S. nemojte me popljuvat jer nisam baš neki komp frik ( nekaj znam a nekaj neznam ) {#}.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

- aftermarket hladnjak i nije ključna stvar, najveća mana je buka stock hladnjaka i za entuzijaste srednje do visokih temperatura - što ne znači da nisu u sigurnom rangu

- za početak nemoj zaključavati jezgre, pusti otključano i ajmo korak po korak;

- trebao bi otvoriti kućište i ispuhati prašinu (zapravo to bi sada svi trebali učiniti jer se bliže ljetne temperature)

- najvjerojatnije bi trebao i zamijeniti termalnu pastu

 

Za početak tako, iako postoji i mogučnost da se komp restarta i zbog nekog drugog razloga - ali prvo riješimo gore navedeno.

Instaliraj i HW Monitor - zgodan je jer nudi i prikaz maximalne temperature, iako ti to neće puno značiti (za sada) jer ti se prilikom igranja (ili opterećenja većeg od surfanja) komp restarta!

Kasnije ćemo i testirati stabilnost, ali ako je komp ok radio onda znači da otključana jezgra dobro funkcionira i da nema potrebe za zaključavanjem!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Poz. Komp redovito čistim od prašine ali budem ga opet ispuhao. Sad kad si spomenuo buku coolera sinulo mi je da moj nije bučan tj. ne radi buku prilikom opterečenja što znači da ne povečava vrtnju. Imam doma dva kompa ( drugi je od klinca ) i taj drugi je jako glasan kad klinac igra. Sad trenutno nisam doma i pišem sa moba pa nemogu to točno potvrditi ( pogledat ću sutra ). Brinu me ove temp. koje mi očitava everest za svaku pojedinačnu jezgru i cpu-z pod stavkom "core" ali čitanjem teme spominje se da kod otključanog proca to nije pouzdano tj. da su te temp. lažne. Te temp. dođu i do 90 stupnjeva. Za sada neću zaključavat jezgru pa ću vidjeti što dalje. Budem se malo pozabavio coolerom možda je do njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
Gogs kaže...

Poz. Komp redovito čistim od prašine ali budem ga opet ispuhao. Sad kad si spomenuo buku coolera sinulo mi je da moj nije bučan tj. ne radi buku prilikom opterečenja što znači da ne povečava vrtnju. Imam doma dva kompa ( drugi je od klinca ) i taj drugi je jako glasan kad klinac igra. Sad trenutno nisam doma i pišem sa moba pa nemogu to točno potvrditi ( pogledat ću sutra ). Brinu me ove temp. koje mi očitava everest za svaku pojedinačnu jezgru i cpu-z pod stavkom "core" ali čitanjem teme spominje se da kod otključanog proca to nije pouzdano tj. da su te temp. lažne. Te temp. dođu i do 90 stupnjeva. Za sada neću zaključavat jezgru pa ću vidjeti što dalje. Budem se malo pozabavio coolerom možda je do njega.

Boldano po redu;

- to je pohvalno, ali obrati pažnju na prašinu (sitnu ili ogromne kuglice) koja bi mogla ostati u tijelu hladnjaka na CPU-u

- te temperature bih zanemario - bazirajmo se na 48°C u idleu (iako je i meni tolika temperatura pri malo intenzivnijem "office" radu - doduše na otključane dodatne dvije jezgre i OC sa 3,0 na 3,6GHz), ALI na Mugen 2 hladnjaku što znači da pri opterećenju ne dođe ni blizu 60°C. 

Skini hladnjak i zamjeni termalnu pastu (nemoj stavljati bilo što i nemoj je staviti previše), jer iako je tih 48°C možda čak i ne previše, u loadu vjerojatno temperature dosta skoče!

- gdje je to točno u cpu-z?

- postoji i mogućnost da hladnjak nije dobro sjeo, ali u tom slučaju bi odmah primijetio da nešto ne štima

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
15 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Moja isprika, nije cpu-z nego speedfan. Na slici sam zaokružio temp. koja me muči ali to je ista temp. kao i u everestu za svaku jezgru posebno. Sad trenutno speedfan očitava temp. cpu-a 45 stupnjeva ( s tim da je komp mirovao pola sata prije ovog pisanja ). Znači komp od kad je složen ništa nije dirano pa vjerojatno hladnjak dobro stoji ( to je otprilike 2 god. ). Probat ću sa zamjenom paste ali ne odmah jer nemam toliko vremena s tim se zezat. Htio sam još samo dodati da temp. pri igranju ne prelazi 55-57 stupnjeva ( ali to je temp. cpu-a, a temp. u everestu za svaku pojedinu jezgru dođe do 90 ). Na slici se vide temp. jedno 3-4 min. nakon igranja. Eto sad u zadnja tri dana nije došlo do gašenja kompa sad idem malo proskenirat i instalirat H/W monitor pa ću vidjeti. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Instaliraj HW monitor i pusti ga pokrenutog (minimiziraj) i onda pokreni igru i igraj. Nakon toga vidi temperature u stupcu Max.

Da li je grafička koja je išla u tu konfiguraciju bila nova ili polovna? Trebalo bi provjeriti i njezine temperature (zadnja stavka u HW Monitoru - isti princip kao i za CPU).

 

Mogli bi odmah obaviti i testiranje stabilnost.

Skini Prime95. On služi za opterečenje procesora. Test ne bi smio trajati kraće od 30 minuta!

Također, ne bi bilo loše ni provjeriti grafičku. Skini Furmark i pokreni ga. Za vrijeme trajanja oba test neka HW Monitor bude pokrenut u pozadini!

 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Nakon što se problem riješi, izgleda da se zaboravi na temu!

Jer mi forumaši sve znamo i naše iskustvo je beskonačno te nam nikako nebi koristila povratna informacija!

{#}

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Dali se može brickat cpu pokušavajući unlockat jezgru, Kažu neki na tomshardware da može?

Šta vi mislite.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
mce64 kaže...

Dali se može brickat cpu pokušavajući unlockat jezgru, Kažu neki na tomshardware da može?

Šta vi mislite.

Mislim da ne.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Nabavio sam AMD Phenoma II X2 555 BE te sam pokušao otključati ga na matičnoj MSI 990FXA GD80 (unlock core) ali bezuspješno probao sam diči napon na 1.45 ni tada se jezgre nisu otključale (provjeravam CPU Z programom) što mi još preostaje kao zadnja opcija dizanje NB frekvencije ili smanjivanje HT fre kao što je napisano u uvodu teme ili nešto treče...?LP.

AMD Phenom II X4 965 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
3n3m1 kaže...

Nabavio sam AMD Phenoma II X2 555 BE te sam pokušao otključati ga na matičnoj MSI 990FXA GD80 (unlock core) ali bezuspješno probao sam diči napon na 1.45 ni tada se jezgre nisu otključale (provjeravam CPU Z programom) što mi još preostaje kao zadnja opcija dizanje NB frekvencije ili smanjivanje HT fre kao što je napisano u uvodu teme ili nešto treče...?LP.

Ne bude ti B55? čudno. Da nisi možda zaboravio maknuti ono ograničenje u MSCONFIG za 2 jezgre?

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Provjerio sam u ms configu tamo mogu max 2 jezgre odabrati inače kada u BOSU odaberem core unlock opcija pod opcijom manual u BIOSU za nadzor pojedinih jezgri nakon restarta trebalo bi se inače prikazati 4 jezgre koje korisnik za svaku jezgru po volji može zasebno uključit ili isključiti toga kod mene nema...probao sam MSI Auto genie 2 opciju u BIOSU uključiti koju još i sam MSI promovira da uspješno "otključava" jezgre no nažalost ni to nedaje nikakve rezultate,BIOS je najnoviji probat ču možda s kojim starijim BIOSom možda tada profunkcionira otključavanje...lp.

AMD Phenom II X4 555 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Banalno pitanje, ali jesi li po izlasku iz BIOS-a spremio promjene? {#}

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Naravno da save napravim...

AMD Phenom II X4 555 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Što u samom BIOS-u kaže za procesor (onaj dio gdje su informacije o modelu i frekvenciji - pa i broju jezgri za CPU i podaci o memoriji)?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
godo kaže...

Što u samom BIOS-u kaže za procesor (onaj dio gdje su informacije o modelu i frekvenciji - pa i broju jezgri za CPU i podaci o memoriji)?

kaže...Phenom II X2 555 3.2Ghz iako je opcija unlock core stalno uključena,control core na manual tamo mogu samo 2 jezgre upravljati.

AMD Phenom II X4 555 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
12 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Snimio sam stariji BIOS na ploču dok sam u BIOSU štelao postavke Unlock core,viša voltaža za proc 1.5v, Podigao NB na 2400,,2600,spustio stock frekvenciju sa 3.2 na 2.6 ghz...tada SAVE-m računalo se resetira i onda ništa samo crni ekran i tako stoji cijelo vrijeme probam ručno resetirati tada reset tipka ne funkcionira pa moram napravit Clear CMOS,probao sam default Auto genie 2 opciju iskušati no isti scenarij i tako nekolicine puta ponovim sve radnje iskušavam no očito su ovom phenomu ostale jezgre defektne.

AMD Phenom II X4 555 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice