Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

poruka: 1.157
|
čitano: 231.268
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

NB ne moraš dirati, ionako neće baš puno utjecati na performanse.

Na početku je bolje što manje parametara mijenjati, jer tako imaš manje faktora koji utječu na rezultat!

 

Poanta mojeg pitanja je bila da ako ti nakon otključavanja ni u BIOS-u ne piše X4 onda ne moraš ni ići dalje u Windows.

Što se tiče reset tipke, probaj je više puta pritisnuti (malo dublje), a ako ne - a ako će ti tako biti lakše, da ne moraš raditi Clear CMOS, možeš koristiti tipku za paljenje tako da više puta pališ/gasiš komp. Od treće bi trbalo uplaiti!

 

Eh sad, probaj sa tim novim (tj. starijim BIOS-om) otključati tako da ne diraš NB (sve vezano za njega na auto - dapače sad več iskoristi opciju da vratiš postavke BIOS-a na default-ne ), a napon CPU-a ostavi na auto. Meni na trenutnoj ploči napon procesora nije ručno reguliran i sve funkcionira super!

 

EDIT:

"što mi još preostaje kao zadnja opcija dizanje NB frekvencije ili smanjivanje HT fre kao što je napisano u uvodu teme ili nešto treče...?LP."

Krivo! Nije u pitanju dizanje frekvencije nego napona!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2014 1:14 (godo).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Testirao sam otključavanje na starijoj v13.2 BIOS(najnoviji 13.5) verziji budem još stavio stariji AMI BIOS jer koliko vidim čitajuči ovu temu nekima je starija verzija BIOS bolje utjecala na otključavanje nego s najnovijim.

AMD Phenom II X4 555 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2014 10:29 (3n3m1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
3n3m1 kaže...

Testirao sam otključavanje na starijoj v13.2 BIOS(najnoviji 13.5) verziji budem još stavio stariji AMI BIOS jer koliko vidim čitajuči ovu temu nekima je starija verzija BIOS bolje utjecala na otključavanje nego s najnovijim.

Testirao sam otključavanje phenoma na starijem BIOSu i dalje je se neuspješno otključava,ako ništa drugo dobro se OC.

AMD Phenom II X4 555 BE,MSI 990FXA GD80 v2.2
11 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Evo ja sam otlkjucao athlona X3 445 sa M4A78LT-M LE u AMD Phenom x4 b45 i to sa stock hladnjakom, temperatura je za sad ista kao i na x3.

Sa ovom maticnom sam samo pritisnuo tipku 4 na num padu i restartalo se i sve radi :)

Dodajte me na steam: koken44 :))
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Moj 960t se otkljuca u x5  a sa 6-tim jezgrom ne znam sta se desava.Kad ga stavim da otkljuca i njega ,brzina procesora se smanji na 1800mhz kad udjem u windows ,vidi 5 jezgara ,a to 6-to ocito pravi neki dzumbus,da li to moze da znaci da mu treba veca voltaza ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Imam matični GA 78LMT s2p revision 5.1 Da li mogu pokušati otključati 4 jezgru na x3 450 pošto mi piše da maksimalan TDP proca ide do 95 W ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
VahaMaha kaže...

Imam matični GA 78LMT s2p revision 5.1 Da li mogu pokušati otključati 4 jezgru na x3 450 pošto mi piše da maksimalan TDP proca ide do 95 W ?

Ma možeš pokušati otključati samo što neš moći klokati proc i možda budeš morao smanjiti brzinu CPU zbog slabosti ploče tj VRM faza

http://valid.canardpc.com/hwx19k
10 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
mirzet1976 kaže...
VahaMaha kaže...

Imam matični GA 78LMT s2p revision 5.1 Da li mogu pokušati otključati 4 jezgru na x3 450 pošto mi piše da maksimalan TDP proca ide do 95 W ?

Ma možeš pokušati otključati samo što neš moći klokati proc i možda budeš morao smanjiti brzinu CPU zbog slabosti ploče tj VRM faza

 

Aj pokušaću. A ako mi ne uspije mogu li šrafcigerom resetovat CMOS pošto nisam dobio onu spravicu malu {#} a baterija mi je tačno ispod grafičke koju ne bih skidao 

11 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Ako znaš proceduru kako ide možeš bitno je napraviti kontak pinova al sa isključenim računalom iz zida

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
mirzet1976 kaže...

Ako znaš proceduru kako ide možeš bitno je napraviti kontak pinova al sa isključenim računalom iz zida

Pa isključim napojnu i za svaki slučaj ištekam iz zida. I sa ravnim šrafcigerom dotaknem oba pina. Jel to to? 

 

EDIT: dal da odma smanjim frekvenciju procesora, tj prije nego tšo pokušam otključati četvrtu jezgru?

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 12:57 (VahaMaha).
10 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

E ovako otključo sam tu četvrtu jezgru

 

Propus Propus
 

 Propus je nije Deneb, i task manager prepoznaje 4 jezgre 

 

Skinuo sam Linx, OCCT, prime95 i hwmonitor al nisam ništa pokrenuo jer me je strah da ne zeznem šta ipak mi je ovo jedini kompjuter a ventilator na procu je stock i još uz to koristim napajanje koje je došlo uz kućište

 

EDIT: jesu ovi testovi sigurni sad trenutno komp radi normalno

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 14:59 (VahaMaha).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Sigurni su. OCCT čak i sam prestane ako se procesor pregrijava.

Ono što sam MORAŠ je pratiti temperature i ostalo dok se izvršava to testiranje, NE SMIJEŠ ostaviti da se vrti samo.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

A te temperature pratim na OCCT ne trebam palit speedfan? I  hoćul označit ono use all logical cores ?

16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
VahaMaha kaže...

A te temperature pratim na OCCT ne trebam palit speedfan? I  hoćul označit ono use all logical cores ?

Prati HWMonitorom, SpeedFanom ili nečim sličnim uz OCCT.

U OCCT koristi Linpack, više optereti nego standardni CPU test.

Na znak štetnih temperatura, prekini testiranje. U slučaju nekih drugih problema isto.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

A use all logical cores opcija? 

 

EDIT: a šta je fazon s očitavanjem temperature, šta tačno sda da gledam u tim programima pošto se ne može pojedinačne jezgre? Ti nazivi na eng mi nisu baš jasni

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 15:32 (VahaMaha).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor
VahaMaha kaže...

A use all logical cores opcija? 

 

EDIT: a šta je fazon s očitavanjem temperature, šta tačno sda da gledam u tim programima pošto se ne može pojedinačne jezgre? Ti nazivi na eng mi nisu baš jasni

Gledaš temperaturu procesora, termalne zone 0 i slično. Al gledaj sve temperature, sve su bitne.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Na Prime95 mi odma jedan worker stane 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Povećaj napon jezgrama

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

 

Evo BIOS, kako to da uradim ? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 16:09 (VahaMaha).
11 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Pa stavi taj System Voltage Controler na manual pa digni za dva klika CPU Voltage Control da bude ok 1.375-80 i CPU NB VID control na 1.2V

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Opet isto 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Koliko isto jel u isto vrijeme otpo worker ili malo kasnije

I de postavi slike CPU-Z za CPU i Memoriju I SPD

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

U isto, tj odma na početku čim pokrenem small FFT jedan worker javi error

 

A sad sam vratio na x3 jer sam konto da nema ništa od tog 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Malo eksperimentiši sam sa napon neće ništa izgoriti jer ploča a i CPU ima zaštitu da se ugasi komp, znači podigni napon još

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesor

Digao CPU na 1.43 V a NB na 1.21 V i opet isto :

 

FATAL ERROR: rounding was 0.4921875, expected less than 0.4

 

 

EDIT:

 

Evo stock CPUZ

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 15:19 (VahaMaha).
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Htio bih vas pitati za jedno misljenje. Planiram sad uzeti nekog Phenoma II ili Athlona II jer imam samo pare za proc. Bi li bilo bolje uzeti npr. Athlon II X4 640 ili neki trojezgreni npr. X3 455 koji se otkljucava u Phenom B45 koji je ekvivaletan onda Phenomu II 945,ali bez L3 cachea? Ili mozda Phenom II X2 550 ili 555 kojemu se otkljucavaju i druge dvije jegre i L3 cache postoji? Vidim da ima dosta takvih oglasa po njuskalu. Koliko mi znaci L3 cache u igrama? Koliko vidim, najradije bih uzeo ovog Athlona II X4 640 jer ima prave 4 jezgre i ne moram se zezati sa otkljucavanjem, ali me zanima kakve ce mu biti performanse u odnosu na Phenome. Koji mu je Phenom counterpart?

 

Inace, sada imam Athlon II X2 250 tako da ce to biti drastican skok u performansama iako me dosad i ovaj procesor dobro sluzio kada sam ga clockao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

evo imam jedan problem.. posto mi admin zakljucao temu, nemam volje sve ponovno ovdje pisati, pa procitajte... zadnja 2,3 posta su bitna

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/x3-450-otkljucavanje/222048.aspx

 

dakle imam 450 x3, kad otkljucam 4jezgru, nestabilan je, j bude BSOD cim pokrenem neku igru.. temperature su dobre (stock hlanjak ali sve oke).. e sad. vec default napon je 1450.. dal je to cudno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 22:51 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Probaj vratiti BIOS na početne postavke!

 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

ma isto je..

 

 

nego sad sam probao otkljucati, i spustiti clock s 3200 na 3000 i za sad radi oke.... sta bi tu moglo onda biti problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Unlock Athlon II x3 i Phenom II x2 x3 procesora

Postoji i ta mogućnost!

Testiraj sa Prime95.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice