Vodič kroz matične ploče za početnike izdvojena tema

poruka: 2.016
|
čitano: 690.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
Hoće
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
pajeska94 kaže...

pozz...imam jedno pitanje - imam ddr2 matičnu,i ddr2 grafu,i sad planiram kupiti novu grafu...

 

i sad me zanima ako kupim grafu ddr3 ili gddr5 hoće li te nove grafe moći ići na moju matičnu?{#}

moći će ako tvoja matična ima PCI-E utor.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

jel to ovo?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
pajeska94 kaže...

jel to ovo?

da to ti je to...imaš pci-e 16x možeš stavit bez problema grafu

 

inače tip memorije na grafičkim karticama nema veze sa utorom, bilo da je ddr - pa do ddr5 ako je pci-e grafa, ti imaš pci-e na ploči sve štima

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Možete li mi preporučiti neki procesor za moju asus k8u-x matičnu ploču i  zanima me hoće li htjeti  raditi s ovim procesorom 

 http://www.hgspot.hr/65802/procesor-amd-phenom-ii-x4-840

14 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

http://usa.asus.com/Motherboards/AMD_Socket_754/K8UX/#CPUS

 

Samo Athlon 64 i Sempron, banana...

s.f. - s.n.
14 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike
 
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2011 20:08 (BlackEagle).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Imam pitanje:

Skinuo sam everest ali samo za matičnu mi kaže unknown

Znam ID od matične ali me zanima naziv

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

imam pitanje..dali ja mogu spojiti SATA II HDD u SATA III maticnu??

 

konkretno ovu

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=8655

 

EDIT: sorry na glupom pitanju, moze delete?

ZLAJA
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2011 21:52 (the devil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

imam ovu MBO GA-EP41-UD3L sad me interesuje   pojašnjenje ovog što piše na njihovoj web-stranici  4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory
Dual channel memory architecture
Support for DDR2 1066(OC)/800/667 MHz memory modules
(Go to GIGABYTE's website for the latest memory support list.)
* Because of Intel chipset limitation, please use single-side memory module if four memory modules are to be installed.

 

jel ovo znaci da samo podržava DDR2 najvise od 1066 MHz i to do 8 GB.....i sta znaci ovo navedeno pod zvjezdicom (*) ????

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

-

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2011 19:50 (Zekat).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

pozz imam pitanje nezz da li spada  u ovu grupu ali et pokusati cu:pitanje ide ovako:Imam maticnu Asrock 775 dual VSTA ehh sad me zanima mogu li ja tu prikljuciti obicni hdd ATA sada imam SATA hdd ali moram testat da nije do njega sto mi komp ledi aa tesko mi doci do istog takvog jer svi drugovi imaju obicne hdd ako neko zna da mi pomogne hvala :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
SejtanovRatnik kaže...

pozz imam pitanje nezz da li spada  u ovu grupu ali et pokusati cu:pitanje ide ovako:Imam maticnu Asrock 775 dual VSTA ehh sad me zanima mogu li ja tu prikljuciti obicni hdd ATA sada imam SATA hdd ali moram testat da nije do njega sto mi komp ledi aa tesko mi doci do istog takvog jer svi drugovi imaju obicne hdd ako neko zna da mi pomogne hvala :D

da možeš naravno spojiti "obični" odnosno IDE hdd..označio sam ti na fotografiji na tvojoj matičnoj gdje su ti ulazi (crni i plavi gdje piše ATA 133) tu slobdno spoji hdd

samo krupno, ništa sitniš
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2011 15:08 (oly570).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
oly570 kaže...
SejtanovRatnik kaže...

pozz imam pitanje nezz da li spada  u ovu grupu ali et pokusati cu:pitanje ide ovako:Imam maticnu Asrock 775 dual VSTA ehh sad me zanima mogu li ja tu prikljuciti obicni hdd ATA sada imam SATA hdd ali moram testat da nije do njega sto mi komp ledi aa tesko mi doci do istog takvog jer svi drugovi imaju obicne hdd ako neko zna da mi pomogne hvala :D

da možeš naravno spojiti "obični" odnosno IDE hdd..označio sam ti na fotografiji na tvojoj matičnoj gdje su ti ulazi (crni i plavi gdje piše ATA 133) tu slobdno spoji hdd

hvala ti druze pomoc je stvarno velika jer skoro sam kupio maticnu bice da sam bezz bacio pare jer mi ledi na banalnim stvarima gledam youtube ili online film i ldi aa temperatura maticne ide mi od 42 znaci upaljen i stoji  do 68 max ,kako da je snizim na manje ?Dok od proc ne premasuje 33 hdd takodje do 32  Hvala ti ! :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
SejtanovRatnik kaže...

hvala ti druze pomoc je stvarno velika jer skoro sam kupio maticnu bice da sam bezz bacio pare jer mi ledi na banalnim stvarima gledam youtube ili online film i ldi aa temperatura maticne ide mi od 42 znaci upaljen i stoji  do 68 max ,kako da je snizim na manje ?Dok od proc ne premasuje 33 hdd takodje do 32  Hvala ti ! :D

temp proca mi je ok, hdd-a također ok...jedino je ovo do grafe...(navedi koju imaš)...vjerovatno problem s njom...možda imaš problema sa driverima pa ti ledi slika ili je možda kvar grafe...dali si možda klokao procesor, grafu?

samo krupno, ništa sitniš
13 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

može li netko pokušati pojasniti što znače pojmovi "regulacija napona 4+1" u matičnim pločama, često nailazim na takve postove na forumu. ili "regulacija napona na matičnoj je 8+2". što označava koji od pojmova, koje su prednosti i slično

 

primjer:

http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/gamerska-konfiguracija-do-4000-kn/130142.aspx?page=0&jumpto=2523357&sort=asc&view=flat

 

hvala

http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
kuleee kaže...

može li netko pokušati pojasniti što znače pojmovi "regulacija napona 4+1" u matičnim pločama, često nailazim na takve postove na forumu. ili "regulacija napona na matičnoj je 8+2". što označava koji od pojmova, koje su prednosti i slično

 

primjer:

http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/gamerska-konfiguracija-do-4000-kn/130142.aspx?page=0&jumpto=2523357&sort=asc&view=flat

 

hvala

8 je fazna regulazija za procesor,dok je npr. 2 regulacija za grafičku.

Veća regulacija znači bolji overclock.

xf:donatorbubrega steam:donator_bubrega R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2011 19:13 (donator_bubrega).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

matična mi ima dva utora za ddr2 memoriju i do sad sam imo dvije pločice od po 1gb u svakom utoru i pri paljenju kompa mi je uvijek pisalo dual chenl,sve dok sad nisam kupio jednu od 2gb a jednu od 1gb izvadio obadvije memorije rade na 800mhz!?i sad kad palim komp mi piše singl chenl zašto,hvala??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Zato što je uvjet za dual channel da su oba modula jednaka. Dakle, isti kapacitet, takt, latencije, a uglavnom i proizvođać.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

hvala ti znači trebale bi obadvije bit od dva gb!sta preporučaš pustit ovako ili vratit na dual?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Bolje veći kapacitet.

Da, obje bi trebale biti 2 GB od istog proizvođača i isti model.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Imam jedno pitanje. Koja je maticna bolja: MSI Z68A-G43 (G3) ili ASRock P67 Pro3 ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Mogo li na ovu maticnu staviti PATA diskove bez nekog doatnog adaptera? Kako se meni cini maticna ima 4 x Serial ATA (3Gb/s)..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike
sLim95 kaže...

Mogo li na ovu  maticnu staviti PATA diskove bez nekog doatnog adaptera? Kako se meni cini maticna ima  4 x Serial ATA (3Gb/s)..

  Probaj pročitati specifikacije na linku i kaj piše iznad 4xSATA???

Odgovor: da

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 14:04 (Tiby).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Pozz

 

Moze li mi neko pomoci da nadem drivere za maticnu , ja sam uspio napisati samo ovo sa jednog cipa Intel 21152-AB. U pitanju je izgleda bio neki Dell server stari neki i sad trebaju mi driveri a nigdje na maticnoj nije pisao tacan model pa sam ja napisao samo ovo ali nigdje ne mogu naci , pa bih bio zahvalan ako bi mi mogli pomoci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Skini CPU-z (http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html),instaliraj,klikni na motherboard i trebalo bi ti pisat koju matičnu imaš!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 22:02 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Znam ja za to ali nije kod mene taj kompjuter vec u skoli , i ja trebam da donesem drivere na sticku da ih instaliram zajedno sa operativnim sistemom , znaci ne mogu ni sa jednim programom to pronaci jer treba prvo instalirati OS pa onda ide instalacija drivera , pa zato ako neko moze pomoci nek pomogne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Evo sad pretrazujuci uspio sam pronaci da se radi o Dell Precision 410 , procesor je pentium II , pa ako mi sad neko moze pomoci ali ja i dalje trazim i nikako ne mogu naci drivere za maticnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Vodič kroz matične ploče za početnike

Mislim da ti za tu maticnu nece trebati driveri buduci da vecina drivera dodje sa samim operativnim sistemom.Cak mislim (mozda bubam) da za takve maticne ploce nisu izdavani ''posebni driveri'' nego su vec dolazili sa operativnim sistemom Windows 98.

http://game.desert-operations.ba/?recruiter=36e8&world=d29ybGQx
13 godina
neaktivan
offline
Vodič kroz matične ploče za početnike

Posto cemo mi instalirati najvjerovatnije XP hoce li trebati driveri ili ne. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice