[Prodaja] Računalo 2200G zaključana tema

poruka: 24
|
čitano: 2.987
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Prodajem računalo,


s komponentama nabavljenim u Linksu (račun) unutar zadnjih 8 mj - kućište i napajanje sam uzeo ovaj tjedan, još je folija na pleksiglasu.

Svi zadnji driveri, BIOS, gore su original Windowsi 10, vezani uz hardver

 

Dijelovi:


- kućište Antec NX100 sivo s prozirnom bočnom stranicom
- napajanje LC Power 600w, low noise, 80+ bronca
- matična Asrock B450 Fatality Gaming K4
- procesor Ryzen3 2200G, 4 jezgraš, 3.5 GHz, grafika Vega 8 (2 GB dodijeljeno)
- memorija G-Skill F4-2400, 2x 4 GB
- SSD Samsung 850 Evo 256 GB
- HDD1 Toshiba 500 GB
- HDD2 WD Blue 500 GB

 

cijena 2900 kn

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: [Prodaja] Računalo 2200G
Optimistično
8 godina
offline
Re: [Prodaja] Računalo 2200G
2200-2400max i to uz puno srece.....
11 godina
offline
Re: [Prodaja] Računalo 2200G
Damir22 kaže...
2200-2400max i to uz puno srece.....

 

Ako bi dobio 2000kn to mu je ko zgoditak na lutriji.

Ovih 2900kn je sprdnja vljda.

8 godina
offline
Re: [Prodaja] Računalo 2200G
Dobro ja sam bio malo optimisticniji, na racun ploce i ssd, mozda se netko upeca...

Mislim da ce za ovo vise izvuci ako prodaje odvojeno
14 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

gledajte, samo ploča, RAM i CPU su koštali 2500..

 

gdje je još kućište i napajanje (550) i SSD i diskovi, i slaganje i Windowsi (jer su vezani na tu ploču, morao sam pri promjeni ploče kupiti novi Win ključ)...

 

znam da je to IT, još više pada cijena nego autima kad ih kupite, znam da je konačno i RAM počeo padati..

 

a uostalom, nigdje nisam napisao da je cijena uklesana u kamen...

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
odjavljen
offline
Re: [Prodaja] Računalo 2200G
Stric_Jura kaže...

gledajte, samo ploča, RAM i CPU su koštali 2500..

 

gdje je još kućište i napajanje (550) i SSD i diskovi, i slaganje i Windowsi (jer su vezani na tu ploču, morao sam pri promjeni ploče kupiti novi Win ključ)...

 

znam da je to IT, još više pada cijena nego autima kad ih kupite, znam da je konačno i RAM počeo padati..

 

a uostalom, nigdje nisam napisao da je cijena uklesana u kamen...

 

 Si svjestan da prodaješ rabljenu robu, a ne novu? Uostalom takav novi komp (sa nešto slabijom matičnom) se može složiti za valjda 2600 kn, tako da stvarno ne vidim kako si došao do ovakve cijene. Windowsi ti nažalost ne vrijede ništa tu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

gle ljudi uglavnom stavljaju MS kućišta upitne kvalitete (jeftina) i najšugavija napajanja...

 

Ovo za Windowse stoji, ali... Hrvati su žmukleri i jedino kaj im je stisnutije od sfinktera je šaretov (novčanik)...

 

Znaš koliko sam preprodao i3 8 generacije kompova za 200 kn više jer sam popizdio kad sam vidio krekane Windowse s hrpom čudnih sranja koja se podižu kod svakog restarta, pa sam povaginio i postavio svoje (imam hrpu Win OEM od 7, 8, 8.1 i 10 pro) legit Windoze?

 

u zadnja 4 mj. 3 kom....

 

da li je OK da naplatim svoje vrijeme u slaganje Windoza i legitiman ključ (min 9 € online) ? mislim da je...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Ispod 2$ ima ključeva za win10 koji normalno rade.

 

Kućište i LC Power napajanje iz office serije su isto škart. 

14 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Antec NX100 je sasvim pristojno budget kućište (nedostaju gumene brtve na prorezima recimo)...

 

LC Power ima 80+ broncu i sasvim je dosta na računalu s integrušom (2x 20 A na 12 V)....

Ju je je? Je ju je!
6 godina
online
Re: [Prodaja] Računalo 2200G
Stric_Jura kaže...

Antec NX100 je sasvim pristojno budget kućište (nedostaju gumene brtve na prorezima recimo)...

 

LC Power ima 80+ broncu i sasvim je dosta na računalu s integrušom (2x 20 A na 12 V)....

 https://www.lc-power.com/en/product/pc-power-supply-units/office-series/lc600h-12-v231/

 

nema to 80+ links ga lažno reklamira u webshopu imam ga i ja

 

https://www.lc-power.com/en/product/pc-power-supply-units/office-series/lc600-12-v231/

 

ovo ima a oni su meni stari model pred par mjeseci prodali

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 16:44 (dejo74).
8 godina
offline
Re: [Prodaja] Računalo 2200G
Ploca 450-500kn
Procesor 600-700kn
Memorija 400kn
Kuciste - 150kn
Napajanje 150kn

Dakle 2000kn maksimalno bez diskova, tvoje vrijeme i trud ulozen u slaganje vecini ljudi ne mozes naplatiti,nazalost.....
8 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Nova memorija je 300 kn u dućanu, CPU je 700.

 

Napajanje pak obzirom na današnju ponudu super napajanja za nikakve novce i činjenicu da ovo nije single 12V rail, do 100 kn bi vrijedilo.

8 godina
odjavljen
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Ako dobije 1800kn bit ce super

9 godina
neaktivan
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Ako ne pokloni plati nekom da mu pokloni i ako ne dobije Jos batina i Jos ako ne plati da dobije Jos batina nek Bude sretan. 

 

14 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Tema je otvorena da čujem sve bisere, dajem časnu pionirsku da ću ju zatvoriti kad prodam i napišem pošto sam prodao...

 

uživajte...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Evo ja prvi uopce ne sumnjam da se ovo nece prodati, cak i za te pare. Misljenje nije bilo usmjereno "hoce li se prodati ili nece", vec je samo receno da je to nijansu visa cijena.

 

Doduse, covjek je u pravu, kad bi sve ove komponente (ili barem najslicnije sto mozes naci a da je sve na jednom mjestu) isao kupovati, cifra bi bila oko 4000kn, tako da je njegovih 2900 vrlo povoljno. Cak i uz korekciju komponenti, tesko ce se cijena spustiti ispod nekih 3700-3800k....

 

No ovo apsolutno ne znaci da netko treba poletiti i dati 2900kn za tu konfiguraciju, jer se daleko bolje izbalansirana konfiguracija moze nabaviti za manje, ovdje jednostavno ima previse komponenti koje sluze samo i iskljucivo za nabijanje cijene i ostavljanje nekog "dojma". Nazalost, pogresnog, za onog koji se kuzi, ali oni valjda i nisu ciljana skupina za kupnju ovoga.

 

Sretno s prodajom, ja vjerujem da ces prodati za te novce.

8 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Jok, to novo s identičnom pločom i Samsungovim SSD diskom je ispod 3200 kn u dućanu. S tim da nitko normalan ne bi te komponente koje su u konfiguraciji iskombinirao. Samo dva nova diska od 500GB su skoro 400 kn, nema budale koja bi to iskombinirala. Bolji komponente si sam nabaviš u dućanu za 2900 kn.

 

Najveći biser u ovoj temi je pokušaj uvaljivanja muda pod bubrege.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 13:41 (Vader).
8 godina
offline
Re: [Prodaja] Računalo 2200G
To i pricam, ne radi se o cijeni, vec o nepotrebnom nabijanju iste izborom nepotrebnih komponenti....

9 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Nije da se neće prodati, samo je problem vremena.. I ja sam krenuo takvim poslom i sta bih na kraju imao, 5 kompjutera u ormaru stajalo 6 mjeseci da bih svih 5 rješio u roku od tjedan dana, doduše planirana zarada nije više iznosila kao od planiranog prije 6mjeseci... Radio sam u proizvodnji računala pa sam to i lijepo sve poslagao u kucistu, isto windoze rjesio, poslozio do zadnje postavke i nisam mogao izvuci ni 400kn za komp...a u meduvremu previse poziva za nabavku komponenti, previse zivciranja, previse objasnjavanja, previse onih sta pametuju za te novce ono za te novce ono, pa sta ne kupis onda ?? lol :D

Da to sve radim kako bih zaradio 200kn na konfi premalo je to za taj sav posao pa sam odlucio da necu to vise raditi jer nitko ne cijeni ništa što radiš tako da sam se okrenuo servisima laptopa, kompova, narucio sav potreban alat i dijagnostiku u to ulozio 700ak kn i sad kad kazem taj posao kosta ovoliko, zna da će platiti jer ako ode u servis platit će puno više, ja sam zaradio on zadovoljan i ćao

8 godina
offline
Re: [Prodaja] Računalo 2200G
A vec sam napisao negdje, ljudi previse gledaju jutube flipere, koji kupi za 200 a proda za 500$. Odnosno, barem snimi video o tome kako je prodao... ;)

Neisplativo...
14 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

gle tržio sam i ja kompove i dok je palo ispod 200 kn po kompu zarade, gasiš butigu (nije mi jasno kako su neki auto saloni iz Renault mreže tržili one Thalie - Clio s guzicom - za 300 kn zarade)...

 

Diskove stavljam jer ih imam, sam SSD od 256 GB je premalo za ljude, svi smo malo "hrčci" oko skupljanja sveg i svačeg, digitalnog smeća...

 

evo samo da velim naravski, SSD je samo za Windoze i programe, profili su na disku:

 

Seljenje_Users_mape

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Re: [Prodaja] Računalo 2200G

OK 200kn ako prodajem one škartove q6600 i slicno, i još k tome dam ekran uz taj škart, al kad imam komp za 3.5k i da na njemu imam samo 200kn zarade, nije vrijedno ni spomena, kamoli potrošenog vremena za to sve..

14 godina
offline
[Prodaja] Računalo 2200G

Isprika na mom propustu, prodano je računalo za 2300 kn pred 3 tjedna.

 

 

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice