Dozvole u razvoju aplikacije

poruka: 7
|
čitano: 1.318
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Dozvole i naplata Android aplikacije

Podrav!
Ne znam jesam li pogodio podforum, ali mislim da jesam.

 

Već neko vrijeme radim na Android aplikaciji, sad sam nekih pola posla odradio, a sad me zanimaju najviše dozvole i monetizacija.

Pod dozvolama mislim, smijem li koristit slike koje nađem na internetu u svojoj aplikaciji? Moram li od nekog tražiti dozvolu ili samo napisati izvor? Ili to nikako nije dopušteno?

 

Za monetizaciju sam isplanirao na Google Playu objavit free verziju s reklamama i limitiranim sadržajem, i u toj free verziji linkat punu verziju koja će se nalazit na Amazon App Storeu. Ako se ne varam tamo čak i građani Lijepe naše mogu objaviti aplikaciju i na nju staviti cijenu :) 

 

Ako netko zna odgovor na moja pitanja bio bi mu zahvalan da mi odgovori! Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dozvole i naplata Android aplikacije

Kako bi ti reagirao da netko crackira tvoju app i stavi ju na torrente sa disableanima reklamama?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dozvole i naplata Android aplikacije

O čemu ti? Ne crackiram ničiju aplikaciju, samo lijepo pitam smijem li korisiti random slike s interneta.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Dozvole i naplata Android aplikacije

Nisi skužio.

 

Kako god ti ne bi htio da ti netko crackira tvoju app, tako autori tih slika ne žele da se one koriste negdje bez njihove dozvole (ili čak plaćanja) i da još netko zarađuje na njima.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dozvole i naplata Android aplikacije
Sum_of_all_fears kaže...

Nisi skužio.

 

Kako god ti ne bi htio da ti netko crackira tvoju app, tako autori tih slika ne žele da se one koriste negdje bez njihove dozvole (ili čak plaćanja) i da još netko zarađuje na njima.

 ne nužno. postoje i besplatne slike koje se mogu koristiti u komercijalne svrhe...

U pravilu, uvik postoji neka licenca koja definira prava korištenja.

Evo i neka lista linkova na stranice na kojima se mogu naći besplatne slike: http://www.inc.com/jeff-haden/where-to-find-free-stock-photos-online.html

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dozvole i naplata Android aplikacije
DaxHR kaže...

Podrav!
Ne znam jesam li pogodio podforum, ali mislim da jesam.

 

Već neko vrijeme radim na Android aplikaciji, sad sam nekih pola posla odradio, a sad me zanimaju najviše dozvole i monetizacija.

Pod dozvolama mislim, smijem li koristit slike koje nađem na internetu u svojoj aplikaciji? Moram li od nekog tražiti dozvolu ili samo napisati izvor? Ili to nikako nije dopušteno?

 

Za monetizaciju sam isplanirao na Google Playu objavit free verziju s reklamama i limitiranim sadržajem, i u toj free verziji linkat punu verziju koja će se nalazit na Amazon App Storeu. Ako se ne varam tamo čak i građani Lijepe naše mogu objaviti aplikaciju i na nju staviti cijenu :) 

 

Ako netko zna odgovor na moja pitanja bio bi mu zahvalan da mi odgovori! Hvala

 

Naravno , ali ne sve.

Potraži one koje su objavljene pod Royalty-free licencom primjerice.

Za njih nisi dužan ništa.

 

Internet je prepun besplatnih slika koje možeš ubaciti u svoj komercijalni app.

 

Sretno !

 

 

moje aplikacije na play-u : https://play.google.com/store/search?q=nik02droid
8 godina
neaktivan
offline
Dozvole u razvoju aplikacije

Hvala vam!!

 

Još jedno pitanje, jesam li dužan podmirivat ikakav porez od potencijalnog prihoda? Nemam registriranu firmu, ovo mi je ajmo reć hobi.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice