Izrada igre za Android

poruka: 4
|
čitano: 18.613
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Izrada igre za Android

Ovako pošto vidim da dosta ljudi ovdje ima želju za izradom igri, onda sam odlućio jednu malu tajnu, ili bolje reć jedan od najkvalitenijih materijala koje sam vido po tom pitanju na netu podjelit s vama , znaći rijeć je o developerskom dnevniku pri izradi jedne od najpopularnijih igri za Android : Replica Island  https://market.android.com/details?id=com.replica.replicaisland , naime o ćem je ovdje rijeć :

 

Poštovani developer koji je radio na ovoj jednoj od najboljih 2D igri za android, odlućio je svoje znanje , materijale i iskustva podjeliti sa ostatkom svijeta, i to putem svog dnevnika : 

 

http://replicaisland.blogspot.com/2009/08/replica-island-development-blog.html

 

Znaći ovdje ćete naći apsolutno svešto će vam ikada trebat da napravite dobar 2D slide scroller , cjeli source kod možete nać ovdje : http://code.google.com/p/replicaisland/ .

Kod skinte preko SVN branch-a , znaći recimo ja koristim alat : Tortoise SVN i sve radi odlično.

 

Znaći ovo nisu fragmenti i neke "natuknice" kako bi se moglo nešto napraviti, ovo je kompletan vodić sa svim materijalima ( kod sourceom i art assetsima )  kako napraviti top down igru za Android. 

Znaći iz znatiželje osobno sam skinuo sve potrebno za Android develop, pokrenuo kod i sve radi odlično, bez ikakovih posebnih mudrolija, ćak ne zahtjeva NDK i prtljanje s Cygwin-om , znaći kada instalirate projekt , ostavite sve default , importate gore navedeni source , pokrenete i viola imate materijal za ućenje. 

 

NAPOMENA :

ako niste prije programirali, ili barem napravili Hello World za Android, s time da barem shvaćate što se tu dešava i kako to sve skupa otprilike radi, onda nemojte krenut s ovim nego prođite par uvodnih tutorijala te se onda vratite na ovo.

 

Eto ne znam jel nešto ovako netko već stavio ovdje, ali sumnjam da je ( vražji domaći jal i zavist ) ako je onda me ispravite, ali ovo je najkvalitetniji materijal za ućenje na temu kako napraviti igru za Android, netko uz malo mašte i volje lako ovaj projekt prebaci na iOS.

 

Važno i bit ovoga svega gore je to što imate dnevnik izrade i kompletan source jedne od najboljih igri za Android, iskustva i znanja koja ćete steć proučavajuć ovo bit će vam neprocjenjiva . 

 

 

 

 

 

I'm from Hollywood
 
6 0 hvala 7
15 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada igre za Android
Skidam,puno hvala na ovom vrlo korisnom resursu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada igre za Android
crowap kaže...
Skidam,puno hvala na ovom vrlo korisnom resursu.

 

Eto koliko će mi vrijeme dopustit možda se uključim u ovo, znaći ubacim dojmove i impresije, naravno nisam neki Android power user, ali se donekle razumijem u programiranje. Moj prijedlog je da napravimo neki online dnevnik, gdje bi  svi skupa imali koristi.

 

Prvi savjet bi bio da krenemo sa dekomponiranjem projekta , znaći da vidimo esencijalno dio po dio i kako što radi. 

I'm from Hollywood
8 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada igre za Android

Stariji post, al želio bih se uključiti u raspravu.. naime, danas programiranje android igre nije neki problem ukoliko znaš osnove jezika i imaš nekvu "viziju" i zamišljenu tematiku i svrhu ili programa ili igre.
Svakako preporucam da pogledas nekoliko sadašnjih firmi u hrv koje to rade :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice