Izrada najboljih 2D Igara (iOS Swift SpriteKit) ?

poruka: 4
|
čitano: 1.677
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Izrada najboljih 2D Igara (iOS Swift SpriteKit) ?

Interesira me na koji način je moguće napraviti dobru 2D igru kao što je Badland ili Leo's Fortune za iOS Platformu

Da li je moguće uz pomoć SpriteKit-a kojeg je razvio Apple, naravno samo me zanima Swift kao programski jezik, ali ako ima netko bolje rješenje neka slobodno kaže svoje mišljenje

 

Najbitnije od svega što me interesira je: Gdje se može i na koji način naučiti programirati da se naprave takve igre, gdje pronaći tutorial, materijale u obliku knjiga... jer pogledao sam hrpu tutoriala ali svaki objašnjava kako napraviti Flappy Bird :D trebam nešto više i naprednije, pa makar trebao platiti, samo nek mi neko kaže gdje se dolazi do takvog znanja, pa makar da mogu napraviti i 50% dobru igru kao sto su te dvije?

 

Uputute me na koje web stranice trebam ići  da se naučim.

Tražio sam na: Udemy, TeamTreehouse, Tuts+, Bitfountain, allITebooks

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 9:38 (vickokill).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Izrada najboljih 2D Igara (iOS Swift SpriteKit) ?

Vecina igara su napravljene na nekom engineu, sta se tice tutoriala neces naci tutorial za izradu takve igre vec ces morat primjeniti nauceno, naravno nemoj ocekivati da ces savladati programiranje u 6mj za takvu razinu i isto tako imaju na umu da ovakve igre nastaju u timovima, a ne od 1 covjeka. Za Leo's Fortune je napravljen engine samo za izradu te igre, dok za Badlands je koristen Cocos2d. Najvise ces nauciti tako da krenes raditi neku igru, i na yt-u, a i Stackoverflow ima hrpu korisnih stvari.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 19:51 (tLeon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izrada najboljih 2D Igara (iOS Swift SpriteKit) ?

Uspio sam napraviti igru za iPhone i iPad

Link Bear Jump

Sada me zanima kako je promovirati

2. Zasto mi jos ne radi iAds - tocnije ne mogu vidjeti ako ima ikakva zarada (slika u prilogu)

 

PS: poslao sam app prije Bozica ali nisu je odobrili na vrijeme, dobro je za pocetak :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Izrada najboljih 2D Igara (iOS Swift SpriteKit) ?

iAd ne radi u HR, bolje koristi adMob

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 0:12 (tLeon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice