Login na webstranicu i uzimanje podataka

poruka: 2
|
čitano: 1.076
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Login na webstranicu i uzimanje podataka

Već pola dana pretražujem internet i ne uspjevam naći ništa šta radi. Uglavnom trebam primjer programa koji se logira na webstranicu i preuzima podatke s nje. Ne bi trebao biti neki problem, ali nigdje ne uspjevam naći pa ako netko zna da mi napiše.

 

<span id="rightframe_Label1" class="smalltextcell" style="display:inline-block;width:50px;">Kartica:</span>

<input name="ctl00$rightframe$TextBox1" type="text" value="601983" maxlength="19" id="rightframe_TextBox1" title="Upisati broj kartice">

<input type="submit" name="ctl00$rightframe$ProvjeraSaldoButton" value="Nastavak" id="rightframe_ProvjeraSaldoButton">

 

 

Ovako izgleda html te stranice. Treba upisati broj kartice i onda kliknuti na tipku nastavak i to bi bilo to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Login na webstranicu i uzimanje podataka
Crokilla kaže...

Već pola dana pretražujem internet i ne uspjevam naći ništa šta radi. Uglavnom trebam primjer programa koji se logira na webstranicu i preuzima podatke s nje. Ne bi trebao biti neki problem, ali nigdje ne uspjevam naći pa ako netko zna da mi napiše.

 

<span id="rightframe_Label1" class="smalltextcell" style="display:inline-block;width:50px;">Kartica:</span>

<input name="ctl00$rightframe$TextBox1" type="text" value="601983" maxlength="19" id="rightframe_TextBox1" title="Upisati broj kartice">

<input type="submit" name="ctl00$rightframe$ProvjeraSaldoButton" value="Nastavak" id="rightframe_ProvjeraSaldoButton">

 

 

Ovako izgleda html te stranice. Treba upisati broj kartice i onda kliknuti na tipku nastavak i to bi bilo to.

Hmm, pa da je tako jako lagano onda bi bilo puno primjera na netu. Btw. svaka stranica ti se razlikuje u svojem HTML kodu, pa nije moguće napisati neki "općenitiji" program koji će se "logirati" na web stranicu.

 

Ne znam o kojem jeziku se radi itd. pa evo ovo je bubanje na pamet. Proući malo HTTP (post i get i submitanje forma), ako stranica još i ima HTTPS (pretpostavljam da ima jer vidim da se radi o nekim karticama) onda trebaš još malo i njega proučiti.

Ako se radi o Android-u (Java), onda prouči klase HttpRequest i HttpResponse

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice