Marketing za Android igre

poruka: 2
|
čitano: 829
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Marketing za Android igre

Tko ima iskustva? Koja je najbolja metoda za povećati download svoje igre na Google Play? Dali da platim oglas na Facebook ili? Savjeti, tutorila, guide?

powered by sashab
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Marketing za Android igre

Na mobitelu sam pa ću samo ukratko..

Najbolja metoda je kupiti downloade, što veći burst napraviti kroz po mogućnosti 7 dana, prednost ovoga je što useri koji su plaćeni da downloadaju većinom ostavljaju i ratinge 4-5 zvjezdica što također pomaže u nekoj mjeri..


Facebook reklame su apsolutno neisplative, čak i sa ugradnjom njihovog sdk-a, CPI je preko $2, tako da ih ne bih nikako preporučio..

Ako si na budžetu, najbolje bi bilo imati blog, biti komunikativan, aktivan na društvenim mrežama itd. itd. jer kupovina downloada je poprilično skupa i dosta riskantna (makar, iz mog iskustva, sigurnija i jeftinija od reklama).

Jedna opcija je napraviti nešto toliko korisno/zabavno da će ljudi sami shareati, makar i tu treba u početku uložiti neki novac, kupiti makar 1-2k downloada sa retentionom od par dana..

 

Tako da ako misliš da projekt stvarno ima potencijala preporučam ti potražiti nekoga tko bi bio voljan investirati u marketing, jer realno broj korisnika je proporcionalan jedino količini utrošenog novca..

 

Source: Imam par igara sa 100k+ korisnika, radim kao partner sa publisherom iz USA (on se brine za monetarne probleme) i sada nedavno smo eksperimentirali sa FB adovima i nismo se dobro proveli..


p.s. Ovo sve pričam samo iz osobnog iskustva i za free igre monetizirane kroz in-game adove...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice