Razlike iOS i androida

poruka: 242
|
čitano: 48.052
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
iOS

evo direktno, zasto je iOS toliko bolji za igre?

50Niggas
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: iOS

Ko kaze da je bolji?

:)
15 godina
offline
Razlike iOS i androida

Jer ima više igara za njega.

 

Ali androidu broj igara također raste.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: iOS

Nije niš bolji, samo ima više igara jer je popularniji. Trenutno.

Od dva netočna mišljenja uvijek pobjeđuje najbučnije!
16 godina
neaktivan
offline
RE: iOS

Popularnija ne znaci i bolja platforma.

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: iOS
ma znam, ali zasto su igrica bolje, na androidu nema ni 10 dorih 3d igrica....
50Niggas
15 godina
offline
RE: iOS
1337Code_breaker kaže...
ma znam, ali zasto su igrica bolje, na androidu nema ni 10 dorih 3d igrica....

Pa odgovoreno ti je - zato jer je iOS starija i trenutno popularnija platforma, android je još uvjek nov pa nije još dovoljno igara razvijeno za njega.

 

Nema iOS ništa po čemu bio bio bolji od androida...

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.9.2010 13:19 (xxxxx).
16 godina
neaktivan
offline
RE: iOS
xxxxx kaže...
1337Code_breaker kaže...
ma znam, ali zasto su igrica bolje, na androidu nema ni 10 dorih 3d igrica....

Pa odgovoreno ti je - zato jer je iOS starija i trenutno popularnija platforma, android je još uvjek nov pa nije još dovoljno igara razvijeno za njega.

 

Nema iOS ništa po čemu bio bio bolji od androida...

 

ima ima...  Java vs Objective-C

 

Java NIJE za igre... za pisanje igara potreban je programski jezik koji je što više low level (idealno bi bilo programiranje u asembleru i izravni pozivi na funkcije CPUa i grafičke kartice, ali to bi bilo prezahtjevno i neisplativo za programere) a Java je daleko od toga

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
14 godina
neaktivan
offline
RE: iOS
pa zar nei mogao biti neki emulator...
50Niggas
15 godina
neaktivan
offline
RE: iOS
xxxxx kaže...
1337Code_breaker kaže...
ma znam, ali zasto su igrica bolje, na androidu nema ni 10 dorih 3d igrica....

Pa odgovoreno ti je - zato jer je iOS starija i trenutno popularnija platforma, android je još uvjek nov pa nije još dovoljno igara razvijeno za njega.

 

Nema iOS ništa po čemu bio bio bolji od androida...

Android vise nije toliko mlad. Statistika kaze da je samo 30% besplatnih aplikacija na App Store-u a 70% ih se placa, dok je na Market-u obrnuto. Nitko od proizvodaca igara nije lud da radi kvalitetne 3d igre dzabe, gledaj i to da aplikacije s App Store-a mozes kupovati u puno vise zemalja nego sto je slucaj s Android Marketom (kod nas jos uvijek nemozes kupovati aplikacije!). Sve se vrti oko novca Namigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
14 godina
neaktivan
offline
Razlike iOS i androida
Al ga meljete !
http://www.basketballhoopjam.com
 
6 6 hvala 0
15 godina
offline
RE: iOS
Gerontius kaže...
xxxxx kaže...

 

ima ima...  Java vs Objective-C

 

Java NIJE za igre... za pisanje igara potreban je programski jezik koji je što više low level (idealno bi bilo programiranje u asembleru i izravni pozivi na funkcije CPUa i grafičke kartice, ali to bi bilo prezahtjevno i neisplativo za programere) a Java je daleko od toga

Kakve to veze ima sa nečime. Imaš novi unity(3.0) game engine sa kojim možeš napraviti igre za Android i iOs.

Da se tebe pita onda bi ljudi radili još igrice u Assembleru. Koji apsurd...

 

EDIT

 

Evo vidim da je već kolega to bacio na forum

 

http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje/unity-3-napokon-stigao/70142.aspx

 

Po meni je najveći problem to da u većini zemalja ne možeš kupiti igre za Android preko marketa (jer još ne podržava) i zato kako je netko već prije rekao, nije isplativo raditi 3d igru za tržište gdje je teže plasirati igru. Iako neki "veći" mobilni izdavači igara imaju sve igre za obje platforme (npr. gameloft).... I većina njihovih igara je 3d, tako da toliko o tome da je iOs bolji od Androida za igre

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 8:34 (dado2202).
13 godina
protjeran
offline
Razlike iOS i androida

Samo se ponekad prebacite na neku od tema na bug forumu na kojima se raspravlja o androidu i android uređajima i sve če odmah biti jasno. Više od pola rasprava je o problemima. Govori se o hrpi problema koji če se povečanjem broja hardwarea s različitim tehnološkim rješenjima i komponentama svaki dan samo povečavati. Toga kod iOS-a nema.

 
1 4 hvala 0
15 godina
offline
RE: Razlike iOS i androida
zatojeto kaže...

Samo se ponekad prebacite na neku od tema na bug forumu na kojima se raspravlja o androidu i android uređajima i sve če odmah biti jasno. Više od pola rasprava je o problemima. Govori se o hrpi problema koji če se povečanjem broja hardwarea s različitim tehnološkim rješenjima i komponentama svaki dan samo povečavati. Toga kod iOS-a nema.

Ha???

 

O kojim problemima?

 

Čitam sve teme, niti u jednoj se ne govori o problemima, ima jedino "neiskusnih" korisnika Android telefona koji pingaju starije članove za uputstva kako da nešto naprave.

 

EDIT:

 

Iskreno ponekad ne razumijem korisnike "Apple" proizvoda. Prvo je bio rat i konstantno s*eruckanje korisnika Mac-ova prema korisnicima PC-a kako njihov OS radi bolje, stabilnije itd, bla bla bla. Iskreno koristim Windows/Linux platforme zadnjih 12 godina i nikad nisam imao neke velike probleme (tu i tamo poneki driveri), nikad ništa strašnoga, a imao sam slobodu da promijenim hardware kad kod mi je došla volja.

Sad je došao android (koji se može koristiti u bilo kojem telefonu (znači masa hardware-a)) i imamo iOS koji je lockan samo na jedan telefon i jedan jedini hardware i sad je opet rat mac korisnika kako Android ništ ne valja, kako je njihov OS stabilniji, bla bla bla, a ustvari Android po meni radi bolje, možda nema toliko software-a, ali i to će jednom.

Polako mi taj elitizam (ono što Apple ustvari i gura) ide na jetra i iskreno ne mrzim toliko Apple proizvode koliko mrzim korisnike apple proizvoda i zato nikad ne želim (neću) postati jedan (makar Apple napravi najbolji mobitel ili računalo na svijetu)

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 10:04 (dado2202).
16 godina
neaktivan
offline
RE: iOS
Gerontius kaže...

ima ima...  Java vs Objective-C

 

Java NIJE za igre... za pisanje igara potreban je programski jezik koji je što više low level (idealno bi bilo programiranje u asembleru i izravni pozivi na funkcije CPUa i grafičke kartice, ali to bi bilo prezahtjevno i neisplativo za programere) a Java je daleko od toga

 

Za Android sasvim normalno radiš igre u bilo kojem jeziku koji se prevodi u CPU strojni kod. Googlaj Android NDK ako imaš dvojbe o ovome. Dakle, ako je isti hardver, možeš većinu koda u igri za iPhone iskoristiti i relativno lako napraviti port jednakih performansi sa tvojim omiljenim programskim jezikom.

 

razmjenavjestina.org
13 godina
protjeran
offline
RE: Razlike iOS i androida
dado2202 kaže...
zatojeto kaže...

Samo se ponekad prebacite na neku od tema na bug forumu na kojima se raspravlja o androidu i android uređajima i sve če odmah biti jasno. Više od pola rasprava je o problemima. Govori se o hrpi problema koji če se povečanjem broja hardwarea s različitim tehnološkim rješenjima i komponentama svaki dan samo povečavati. Toga kod iOS-a nema.

Ha???

 

O kojim problemima?

 

Čitam sve teme, niti u jednoj se ne govori o problemima, ima jedino "neiskusnih" korisnika Android telefona koji pingaju starije članove za uputstva kako da nešto naprave.

  Pingat če oni svaki dan sve više. Svi uvjeti su tu, otvoreni sistem, stotine proizvođača uređaja (različit hardware), ucjene od googlea, virusi koji se pomalo javljaju. Ko kod windowsa, ljudi će se više baviti os-om i osposobljavanjem os-a nego nekim radom na uređaju. Čak i htc i nokija brišu polako prema windows mobile 7 kao vrlo zatvorenoj platformi.

15 godina
offline
RE: Razlike iOS i androida
zatojeto kaže...

  Pingat če oni svaki dan sve više. Svi uvjeti su tu, otvoreni sistem, stotine proizvođača uređaja (različit hardware), ucjene od googlea, virusi koji se pomalo javljaju. Ko kod windowsa, ljudi će se više baviti os-om i osposobljavanjem os-a nego nekim radom na uređaju. Čak i htc i nokija brišu polako prema windows mobile 7 kao vrlo zatvorenoj platformi.

Ok, očito flamer (malo sam pogledao tvoje postove po forumu, pa sam primjetio da si apple lover, pa nema se smisla raspravljati)....

 

Htc izdaje mobitele sa svim platformama koje su im dostupne, pa tako i win 7 koji je NOVI os, pa zašto ne napraviti uređaj sa win mobile OS-om(koji se još uvijek prodaju)

Koliko znam Nokia nije član OHA (open handset alliance) i nikad nisu podržali Android (imaju oni Maemo i Symbian koji su direktna konkurencija), tako da sumnjam da oni idu na win 7 (možda sa jednim "probnim" telefonom)...

 

Btw. windows 7 nije niti približno zatvorena platforma kao iOs, više je sličan Androidu nego iOS-u kao platforma

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 10:55 (dado2202).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Razlike iOS i androida
dado2202 kaže...
zatojeto kaže...

  Pingat če oni svaki dan sve više. Svi uvjeti su tu, otvoreni sistem, stotine proizvođača uređaja (različit hardware), ucjene od googlea, virusi koji se pomalo javljaju. Ko kod windowsa, ljudi će se više baviti os-om i osposobljavanjem os-a nego nekim radom na uređaju. Čak i htc i nokija brišu polako prema windows mobile 7 kao vrlo zatvorenoj platformi.

Ok, očito flamer (malo sam pogledao tvoje postove po forumu, pa sam primjetio da si apple lover, pa nema se smisla raspravljati)....

 

Htc izdaje mobitele sa svim platformama koje su im dostupne, pa tako i win 7 koji je NOVI os, pa zašto ne napraviti uređaj sa win mobile OS-om(koji se još uvijek prodaju)

Koliko znam Nokia nije član OHA (open handset alliance) i nikad nisu podržali Android (imaju oni Maemo i Symbian koji su direktna konkurencija), tako da sumnjam da oni idu na win 7 (možda sa jednim "probnim" telefonom)...

 

Btw. windows 7 nije niti približno zatvorena platforma kao iOs, više je sličan Androidu nego iOS-u kao platforma

 

 

Brkate kruške i jabuke. 

 

http://www.basketballhoopjam.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Razlike iOS i androida
Meni je presmijesno da netko kupuje smartphonove i onda se raspituje za igrice... oprostite mi molim vas ako je to po vama ograničeno ali WTF?????

Ako cu se igrati imam PC i/ili konzole... ne treba mi jos xyz gadgeta da se igram (mozda ubijem vrijeme zmijom ili tetrisom i to je to)
In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Razlike iOS i androida
Vidi se da nisi informiran i da pričaš iz svog subjektivnog stava, ali stvarnost i objektivnost su sasvim drugačiji, jer onda ne bi rekao to što kažeš, te si malo pogledaj AppStore i broj jedan ili top aplikacije te u kojem postotku su igre a u kojem postotku su "korisne" aplikacije. Apple sam tvrdi da ima preko 100 000 000 iOS korisnika te isti u prvom redu traže zabavu . Drugo sam Apple je pokrenuo GameCentar da objedini neke servise u igrama.
Drugo sam google traži game developere za njihov Android jer vide da su igre tražene aplikacije broj jedan.
Nokijini šefovi dali bi ljevo jaje da imaju više igri na OviStore-u.
RIM je nešto drugo i tko treba SP kako ti kažeš onda si uzme RIM i njihov Enterprise sustav, i eventualno odigra Bricks.
Microsoft izdaje poseban framework ( preuređeni XNA u verziji 4 ) za izradu igri za WP7 .
Sve u svem današnji smarthonovi su odlične game platforme ( zbog HW resursa koje pružaju ), vidi kakove je to prebleme nabilo Sony-u i njihovom PSP-u.
U buduće više se informiraj.
http://www.basketballhoopjam.com
15 godina
offline
RE: Razlike iOS i androida
woodgamesfx kaže...

 

Brkate kruške i jabuke. 

 

Elaborate Please...

 

Pročitaj njegov post, pa moj odgovor. Nisam pisao o igrama (koje su skoro na svim platformama broj jedan što se tiće skidanja/korištenja njegovih korisnika), nego samo usporedba platforma.

 

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
neaktivan
offline
RE: Razlike iOS i androida
dado2202 kaže...
woodgamesfx kaže...

 

Brkate kruške i jabuke. 

 

Elaborate Please...

 

Pročitaj njegov post, pa moj odgovor. Nisam pisao o igrama (koje su skoro na svim platformama broj jedan što se tiće skidanja/korištenja njegovih korisnika), nego samo usporedba platforma.

 

 

Kaj se mene tiće u pravu su isto kao i svi drugi, te si isto toliko u krivu.

 

Elaborat.

Apple=jabuke

Ostalo = kruške

 

Što to znaći po mom viđenju , ovako od samog pristupa korisnicima pa do samih profila korisnika Jabuke i Kruške se razlikuju skoro pa u potpunosti. Nitko ne kuži da nije bit platforme, već je bit u servisu, te u onom nećem trećem što se ne može opisati rječima ili staviti na trgovačku vagu, a to se zove posebnost. Znaći dal se nekome nešto sviđa više ili manje, dal mu je zgodniji droid ili odgrižena jabuka, čist svejedno, ukus korisnika presuđuje najviše. Jabuka u ovoj priči ima prednost što ima veliku bazu svojih korisnika koji su vjerni i to je to ( u milijonskim slučajevima imaš primjer da ljudi koji koriste Jabuke ne konzumiraju ništa doli jabuka , i dal bila pita od jabuke ili kompot nema veze sve se konzumira ) . 

A ova prepucavanja dal ova platforma, dal ona su smješna, jer u prvom redu su neargumentirana s profesionalne strane ( a i kako mogu biti argumentirana kada iz samog vočnjaka dolaze kontradiktorne vijesti ) i mogu služit samo za zabavu, i kao takovo to treba shvatiti. 

 

 

 

 

 

 

http://www.basketballhoopjam.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Razlike iOS i androida
zar se nebi mogle igre napisati u npr c ili javi i onda odvojenim programom prevesti u assambeler?
50Niggas
16 godina
neaktivan
offline
RE: Razlike iOS i androida
zatojeto kaže...

Samo se ponekad prebacite na neku od tema na bug forumu na kojima se raspravlja o androidu i android uređajima i sve če odmah biti jasno. Više od pola rasprava je o problemima. Govori se o hrpi problema koji če se povečanjem broja hardwarea s različitim tehnološkim rješenjima i komponentama svaki dan samo povečavati. Toga kod iOS-a nema.

Cega nema? Problema?Mislis ovog nema?

Ukucaj "iphone problem" ovdje na forumu i uzivaj u moru tema ;)

 

Ili si mislio da je pozitivno da kod iOS-a nema novog hardwarea, novih tehnoloskih rjesenja i novih komponenti? Ako si to htio reci toga kod iphonea nema odavno. Ali meni je to minus a tebi plus. Da svi tako razmisljaju i sad bi imali recimo  siemens c25 samo u uglancanom kucistu i sa dobrom baterijom.

:)
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 19:06 (logic).
13 godina
neaktivan
offline
RE: iOS
1337Code_breaker kaže...

evo direktno, zasto je iOS toliko bolji za igre?

 

http://www.gameloft.com/android-games/top/

 

http://www.androlib.com/android.developer.ea-mobile-npw.aspx

 

 

 

jesu to graficki i tehnicki nazadne igre?!?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Razlike iOS i androida
1337Code_breaker kaže...
zar se nebi mogle igre napisati u npr c ili javi i onda odvojenim programom prevesti u assambeler?

A koja bi svrha bila toga?

 

Kad napišeš kod u c-u on se prilikom kompajlira u nativni kod(000111111110100....), sa javom je stvar nešto drukčija: prvo se java kod prevodi u java bytecode to ti je nešto slično ko assm i onda se program prilikom izvršavanja posredstvom java virtual machine prevodi u nativni - tako nekako funkcionira i .NET.

13 godina
protjeran
offline
RE: Razlike iOS i androida
logic kaže...
zatojeto kaže...

Samo se ponekad prebacite na neku od tema na bug forumu na kojima se raspravlja o androidu i android uređajima i sve če odmah biti jasno. Više od pola rasprava je o problemima. Govori se o hrpi problema koji če se povečanjem broja hardwarea s različitim tehnološkim rješenjima i komponentama svaki dan samo povečavati. Toga kod iOS-a nema.

Cega nema? Problema?Mislis ovog nema?

Ukucaj "iphone problem" ovdje na forumu i uzivaj u moru tema ;)

 

Ili si mislio da je pozitivno da kod iOS-a nema novog hardwarea, novih tehnoloskih rjesenja i novih komponenti? Ako si to htio reci toga kod iphonea nema odavno. Ali meni je to minus a tebi plus. Da svi tako razmisljaju i sad bi imali recimo  siemens c25 samo u uglancanom kucistu i sa dobrom baterijom.

  O količini problema na jednoj i drugoj platformi nebi jer je i po količini i po vrsti neusporedivo i mislim da android ima sve preduvjete da se broj problema u budućnosti poveča.

Nisam te baš dobro razumio, iOS nema novog hardvera a ove firmice koje više manje neuspješno pokušavaju kopirati apple - imaju. Jest da poneke naprave revoluciju kao nokija i htc na zadnjim prezentacijama "revolucionarnih" proizvoda s tastaturom! Ili samsung s največom inovacijom - autobusom za prezentaciju.

Za simens mi isto nije jasno, da apple nije napravio iphone i pokrenuo revoluciju i da su appleovci razmišljali ko ti, još bi se danas čačkalo po simensima i sl.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Razlike iOS i androida
Ja nisam spominjao ostale firmice vec apple. Daj nabroj te nove tehnologije. App store nije tehnologjja. Android os radi na masi vrlo raznolikog hardwarea a os radi samo na jednom te istom hardwareu. I o kakvim konkretno problemima pricas. Imam android i nikakvih problema nemam. Sve sgo iphone ima postkji vec godinama i apsolugno nksta novo iphone nema. Samo usminkano i ograniceno i podredjeno izvlacenju para od korisnika.
:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Razlike iOS i androida
zatojeto kaže...
Jest da poneke naprave revoluciju kao nokija i htc na zadnjim prezentacijama "revolucionarnih" proizvoda s tastaturom!

Ti se praviš glup ili zaista ne možeš shvatiti da nekima tastatura dobro dođe? Ja ne namjeravam (trenutno) kupiti nikakav telefon bez QWERTY tastature, no budući da si Appleovac, nije jako čudno da ne možeš shvatiti da netko možda ima drugačije zahtjeve od vas, ovaca, koji puštate Stevici da bira što ćete dobiti umjesto da izaberete što želite.

16 godina
neaktivan
offline
Razlike iOS i androida

Touch screen je super, ali za pisanje ne može biti bolji od fizičke tipkovnice!

Od dva netočna mišljenja uvijek pobjeđuje najbučnije!
 
2 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice