Zarada na mobilnim aplikacijama

poruka: 10
|
čitano: 15.233
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Zarada na mobilnim aplikacijama

Ponukan poplavom nagradnih natječaja za razvoj mobilnih aplikacija te "ratom" za prevlast između mobilnih OS-ova, zanima me kolika je zarada u tom segmentu, pošto se većina aplikacija naplaćuje 1$, što znači da treba prodati veći broj aplikacija, da li netko sa dobrom idejom i dosta rada može uspjeti i zaraditi određeni iznos, ili će ga jednostavno ugušiti brzo rastuća konkurencija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zarada na mobilnim aplikacijama

Može se zaraditi , ali bitna je ideja i realizacija, kao u svemu tako i u ovome. Imaš više načina kako možeš zaraditi izrađujući aplikacije za mobilne uređaje. 

Recimo klasičan pristup je direktna prodaja uz fiksiranu cjenu, znaći napraviš aplikaciju staviš ju na store te cementiraš cjenu, kako si i sam zakljućio. Drugi način su mikrotransakcije, znaći napraviš aplikaciju distribuiraš istu free, ali neke segmente-module naplačuješ. Treći naćin je zarada uz reklamiranje, znaći u svoju aplikaciju uvrstiš reklamni prostor, aplikaciju distribuiraš free. Četvrti način da radiš aplikacije iz usluge, što podrazumjeva da naplatu vršiš prema dogovorenom ugovoru. 

 

Nitko ti ne može reć siguran uspjeh , nit garantirat zaradu nakon prvih pokušaja te čak niti nakon niza pokušaja, nemaš jamstva za to, jedino što je sigurno, ako češ raditi onda će i rezultati doć. 

 

Sad dalje slobodno pitaj , koliko ču znat reći ču ti.

 

Pozdav

 

 

 

what should I do ?
 
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Zarada na mobilnim aplikacijama

Hvala na iscrpnom odgovoru!

 

Još me zanima da li je bitan dobar marketing jer danas ima more tih aplikacija i čak da imam dobru ideju kako znam da će uspjeti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zarada na mobilnim aplikacijama
Joco55 kaže...

Hvala na iscrpnom odgovoru!

 

Još me zanima da li je bitan dobar marketing jer danas ima more tih aplikacija i čak da imam dobru ideju kako znam da će uspjeti?

 

Ma zaboravi, ako imaš dobru aplikaciju, korisnici če ju sami prepoznat vjeruj mi, a i revieweri će ju sami uzet i napisat nešto o njoj.

Ništa te ne košta da ju šalješ na review, ali opet to ti ne mora znaćit ništa. A to što ima more ne zamaraj se, imaš i more korisnika koji svakim danom rastu, a kad je pitanje aplikacija onda imaš i more smeća koje nitko ne skida, pa vrlo brzo odu u zaborav tj. na listama ih potisnu kvalitetnije apliakcije. 

 

Ako te još što zanima samo pitaj, koliko znam reći ču ti.

 

 

what should I do ?
14 godina
neaktivan
offline
Zarada na mobilnim aplikacijama

Pošto učim raditi u C#-u i znam nešto Silverlight-a što misliš da li se isplati razvijati za WP7. Čini mi se jako zanimljiv OS, je da ima par banalnih mana tipa: Aplikacije se rade u Silverlight-u a Browser ga ne podržava ili Copy-Paste ali valjda će to bit rješeno nadogradnjama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zarada na mobilnim aplikacijama

Imaš ovdje topic vezan uz WP7 : http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje-mobilne-platforme/windows-phone-7-development-for-absolute-beginners/81930.aspx , ja sam iOS developer pa ono ne znam mnogo o WP7, ono što sam čuo je da developeri iz HR ne mogu prodavat aplikacije na WP7 marketu, što je fail. Ne znam kako je priča sada s Android marketom, ali i tamo ako se sječam dobro apliakcije nisu mogli prodavat developeri iz HR, Nokia developers i Samsung Bada mislim da mogu prodavat apliakcije na službenim marketima. 

 

what should I do ?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2010 12:09 (woodgamesfx).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zarada na mobilnim aplikacijama

Koliko pratim i dalje se ne može za Android prodavati iz HR, samo besplatne aplikacije. Dok za WP7 ne možeš niti besplatne. Doduše, možeš preko neke firme vani prodavati, al to je već druga priča. Ako napraviš neku hit igru, javi se pa se dogovorimo {#}

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zarada na mobilnim aplikacijama
Trenutno razvijam jednu za iOS, već u 3 mjesecu razvoja je :) , pa ono ako ču raditi port na WP7 javim ti. Thanks
I'm from Hollywood
13 godina
neaktivan
offline
Zarada na mobilnim aplikacijama

Ako si dobar sa programima,evo ti jedne moje ideje ,ako ju je moguče realizirat ,!Znaš da se nekima neda odgovarat na sva pitanja na fejsu ili bilo kojoj drugoj in.!Pa probaj napraviti aplikaciju da sama odgovara na por.ako to ne postoji možda!?AKO ME KUŽITE NA ŠTO MISLIM I  DALI JE MOGUČE?AJDE JAVITE MI

POZDRAV,ANTE

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2011 1:43 (anteanti69).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zarada na mobilnim aplikacijama
anteanti69 kaže...

Ako si dobar sa programima,evo ti jedne moje ideje ,ako ju je moguče realizirat ,!Znaš da se nekima neda odgovarat na sva pitanja na fejsu ili bilo kojoj drugoj in.!Pa probaj napraviti aplikaciju da sama odgovara na por.ako to ne postoji možda!?AKO ME KUŽITE NA ŠTO MISLIM I  DALI JE MOGUČE?AJDE JAVITE MI

POZDRAV,ANTE

 

Zanimljiva koncepcija!  , samo što kada ljudi shvate da prićaju sa bot-om ? , mada su neki ljudi gluplji od bot-ova tako da zakljućak je ekvivalentan poćetku odgovora :)

I'm from Hollywood
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice