Adresar

poruka: 48
|
čitano: 10.879
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Adresar [ C# ]

   Adresar v1.0 

 

  DOWNLOAD

 

- programiran u C#

- zahtjeva .NET framework 3.5

 

 Ajd ljudi da cujem komentare ....  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.8.2010 16:39 (NiGHT_RiDER92).
Moj PC  
6 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Adresar

Poludio sam u 6 ujutro skidam programe a trebao bi spavat ić...

 

OK je. Jednostavan za upotrebu nije kompliciran.

 

Jedini onak minusić po meni je kad klikneš na kontakt moš ga uređivat, dobro je što se ne sprema dok ne klikneš na "uredi kontakt"

 

Možda da kad odabereš kontakt, uređivanje odrediš klikom na "uredi kontakt", a spremanje dodaš "spremi izmjene"?

 

E, da onaj +.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 6:21 (Sax).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Adresar

Meni se neće pokrenuti. Kaže da je došlo do pogreške.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Adresar

Zanimljiv program. Nadam se da će u verziji 2.0 imati i kakvu tražilicu...  Cool

Uz nekoliko sitnih nadogradnji bio bi dosta koristan Namigiva

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar
Tracer kaže...

Meni se neće pokrenuti. Kaže da je došlo do pogreške.

onda nemas .NET framework 3.5

15 godina
protjeran
offline
RE: Adresar
NiGHT_RiDER92 kaže...
Tracer kaže...

Meni se neće pokrenuti. Kaže da je došlo do pogreške.

onda nemas .NET framework 3.5

Imam.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

Izgleda da ne radi ako nemas instaliran MS Access (tj. Office paket), vjerojatno se da slozit to, pa ako slozim javim....

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 19:20 (NiGHT_RiDER92).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

Evo malo je poboljsan jos program, gore je refreshan download link pa isprobajte ;)

15 godina
protjeran
offline
Adresar

Naravno da imam office i Access jer non-stop radim db klijent aplikacije. Nego, i dalje ovo neće. Javi tu grešku pri pokretanju aplikacije i onda uđe u program ali očito nije povezan s bazom. Nadam se da nisi connection string stavio na neki konkretni folder?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

Greska je u tome da Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 nije registriran na tvojem kompu vjerojatno, jer sam sad isprobal na Virtualnoj masini (XP je gore) i javljalo je istu gresku ko i tebi a kad sam maknul try/catch onda je javilo kod pokretanja The Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 provider is not registered on local machine!

 

Rješenje problema:

LINK

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 20:11 (NiGHT_RiDER92).
15 godina
protjeran
offline
Adresar

Evo sad sam to instalirao ali opet neće Smijeh. Daj neka program ispiše točnu poruku koju daje exception pa da vidim što će meni ispisati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

Evo ovo ti je program bez try/catch pa pogledaj

DOWNLOAD

15 godina
protjeran
offline
Adresar

Da. Javi mi taj exception iako sam instalirao ovo što sam trebao. Koja je to baza uopće?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

MS access baza (.accdb)

15 godina
protjeran
offline
Adresar

Nego, jesi to napravio za x64 ili x86 platformu? Ako je za x64 onda je zbog toga moguć problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Adresar

A što recimo nisi koristio SQLite pa nebi imao takav problem, brža, kompaktnija baza koja radi svugdi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

Nemam to instalirano, neznam dal bi radilo na MySQL-u pa bi na tome slozio, ali ovo je tek pocetak, taj program mi je prvi program koji radi s bazom...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

u mysqlu ti je još gore jer korisnik mora imat instaliran mysql connector, za ovako nešto ti ne treba mysql niti ikakav sličan server.

SQLite je vrlo mala instalacija oko 1.5 MB te se integrira u visual studio.

Kad to posložiš i napraviš tablice preko visual studija u bin direktoriju će se pojaviti SQLite dll fajl od 700 KB i samo njega staviš uz exe i bazu i to odma radi.

 

Jednostavnije čak i od accessa i pogotovo od mysqla, strašno brza i kompaktna baza namjenjena za aplikacije koje manje barataju podacima, računaj do ispod 3 GB podataka

15 godina
protjeran
offline
Adresar

Ja koristim najobičniji Access MDB i to svugdje radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

Pa i ovo je Accessova baza , samo to je Access 2007 i onda je malo drukcija a .mdb je baza starijih verzija accessa mi se cini..:)

15 godina
protjeran
offline
Adresar

Da. Starija ali radi svugdje jer na svakom računalu je instaliran OLE DB JET 4.0. Vjerovatno će tako biti s vremenom i sa ovom 2007 verzijom, no do tada ova mi najbolje odgovara jer znam da neću imati komplikacija na starijim OSima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

da ali ja sam imao problema sa OLE.DB.JET.4.0 pa sam zato stavio OLE.DB.ACE.12.0

15 godina
protjeran
offline
RE: Adresar
NiGHT_RiDER92 kaže...

da ali ja sam imao problema sa OLE.DB.JET.4.0 pa sam zato stavio OLE.DB.ACE.12.0

kakvih problema? nikad čuo da je netko s time imao problem osim ako je radio na x64 platformi.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

kod programiranja mi je javljalo gresku s SQL naredbama

15 godina
protjeran
offline
RE: Adresar
NiGHT_RiDER92 kaže...

kod programiranja mi je javljalo gresku s SQL naredbama

Onda je to neka tvoja greška vjerovatno. Imam queryje koji se vrte paraleno s preko 30 korisnika istovremeno i nikad problema s time.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

A kaj ti tocno programiras? Ti se inace bavis time (mislim, to ti je posao) ili?

15 godina
protjeran
offline
RE: Adresar
NiGHT_RiDER92 kaže...

A kaj ti tocno programiras? Ti se inace bavis time (mislim, to ti je posao) ili?

Uglavnom radim DB klijent aplikacije, nešto Internet klijent-server aplikacija, no najviše se traže sustavi za rad s podacima pa se s bazama najčešće bavim. A programiranjem se bavim na više područja - nešto na jednom poslu nešto na drugom i tak. Uglavnom, programiranje mi je primarna djelatnost Osmijeh. A na ovom forumu sam radio i nevezano za baze:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje/prijedlog-open-source-projekta/18782.aspx?page=4&jumpto=978181&sort=asc&view=flat

http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje/starcraft-2-trainer-v10016117/62616.aspx

http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje/c-builder-igra-memory/8332.aspx

14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

Ide tebi to super :)

15 godina
protjeran
offline
RE: Adresar
NiGHT_RiDER92 kaže...

Ide tebi to super :)

I ti si lijepo krenuo ;)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Adresar

Ma bilo bi vise programa i toga svega nego ja ti to povremeno radim kak mi dode...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice