C++ jednostavnije ili...

poruka: 6
|
čitano: 1.971
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
C++ jednostavnije ili...

dakle, pratim neke tutoriale i oni nalažu da umjesto jednostavno kreiranja string variable koristim polje i char naredbu?! zašto? dakle trebao bih napravit polje od 50 mjesta (nije problem kako) i onda: char polje[50]
a ja se stvarno pitam zašto.. i onda umjesto jednostavno cin, koristim cin.getLine ili tako nešto...
uglavnom evo link pa molim da mi pojasnite: http://www.cppgameprogramming.com/cgi/nav.cgi?page=strings

 

 

i molio bi modove da mi temu drže otvorenom za sljedeća pitanja

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 1:06 (King of Games).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
C++ jednostavnije ili...

Nema specijalnog razlog. Može se koristiti i jedno i drugo. Vjerovatno autori idu po redu s gradivom pa prvo žele objasniti polja a zatim stringove. Iako, sa stringovima treba oprezno jer ih ima puno vrsta. Npr. string, AnsiString, WideString, UnicodeString itd..

 

Znači, možeš ovako:

 

char polje[50];
cin >> polje;
cin.getline(polje, 50); // cijeli redak

 

ili

 

#include <string>
string x;
cin >> x;
getline(cin, x);

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
C++ jednostavnije ili...
ifstream mobitel1 ("mobitel.txt");

tu mi javlja neku grešku da ima initalizer (?) ali nema type

help please
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: C++ jednostavnije ili...

da li si na početku stavio include <fstream>?

Programer i 3D artist
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2010 9:35 (Wedran Dev).
14 godina
neaktivan
offline
C++ jednostavnije ili...
imam još jedno
ako u int main rdim nešto i sad pozovem objekt koji radi tu svoju moteodu u kojoj koristi variable iz int main, a compailer mi to neće prevest, jer ne prepoznaje te variable, dakle, nemože koristiti variable iz int main, a bilo bi besmisleno napraviti novu variablu u definiciji metodu (bar mislin da se tako zove, ono pod private: void imemetode() { i tu bi bilo besmisleno kreirat variable) jer onda su to druge variable , zar ne?
i još nešto. neda mi da stavim break u definiciju metode jer nema petlje, a petlja je u int main
dakle mislim da mi treba način da kreiram globalnu variablu, a za ovo drugo neznam rješenje
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
C++ jednostavnije ili...

Jedna funkcija ne može koristiti varijable druge funkcije ukoliko joj one nisu predane. Potraži na googlu pojmove "call by value" i "call by reference" pa ćeš vidjeti koji ti bolje odgovara.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice