C++ u neki drugi programski jezik

poruka: 7
|
čitano: 2.390
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
C++ u neki drugi programski jezik

zanima me postoji li kakav program koji može iz c++ prevesti izvorni kod u neki drugi, npr. c ili VB?

 

znači imam neki program pisan u c++ i sad želim da mi on bude napisan u c-u ili VB-u...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: C++ u neki drugi programski jezik

Naravno da je moguće,radi se o povezivanju s drugim jezicima ako si na to mislio.

extern int strlen(const char *);  //default povezivanje s c++

extern "C"                                  //povezivanje s c-om

  {

     int strsrch(const char* ,char);

  }


Ovo je primjer povezivanja c++-a i c-a koje je uvijek podržano u prevodiocima.
Napominjem da u literaturi i prevodiocu uvijek ima specifikacija povezivanja i koja se mora poštivati
a zavisi o prevodiocu(Borland,dev,VS ...)
Na temelju toga se može kod koji je pisan u drugom jeziku "spojiti" s c++-om ili c++ u drugi jezik.
Visual Studio korist CLR kao podlogu za različite jezike i na taj način je poveznica napravljena a tu spadaju i DLL-ovi.
Svakako ,jedan tut o tome je poželjan i biti će...u dogledno vrijeme.
Malo sam jako opširno samo dotaknuo temu .


v_maxcpp
15 godina
protjeran
offline
RE: C++ u neki drugi programski jezik
v_maxcpp kaže...

Naravno da je moguće,radi se o povezivanju s drugim jezicima ako si na to mislio.

extern int strlen(const char *);  //default povezivanje s c++

extern "C"                                  //povezivanje s c-om

  {

     int strsrch(const char* ,char);

  }


Ovo je primjer povezivanja c++-a i c-a koje je uvijek podržano u prevodiocima.
Napominjem da u literaturi i prevodiocu uvijek ima specifikacija povezivanja i koja se mora poštivati
a zavisi o prevodiocu(Borland,dev,VS ...)
Na temelju toga se može kod koji je pisan u drugom jeziku "spojiti" s c++-om ili c++ u drugi jezik.
Visual Studio korist CLR kao podlogu za različite jezike i na taj način je poveznica napravljena a tu spadaju i DLL-ovi.
Svakako ,jedan tut o tome je poželjan i biti će...u dogledno vrijeme.
Malo sam jako opširno samo dotaknuo temu .


Ovdje treba biti vrlo oprezan jer iako je moguće kod učiniti dostupnim on ne mora nužno raditi kako spada.

Primjerice, ako se u DLL-u exportira C++ funkcija koja u sebi koristi VCL tehnologije i komponente (Borland) nije 100% sigurno da će taj programski kod dobro raditi negdje u npr. .NET aplikaciji. Usto, sam export je komplicirana stvar ako se baš radi o dll-ovima. Npr. Borland i Microsoft će različito spremiti sljedeću deklaraciju eksportabilne funkcije:

extern "C" int __declspec(dllexport) __stdcall Suma(int, int);

Konvencije se ne "doživljavaju" jednako pa se unatoč extern "C" ime funkcije sprema različito u BCB-u i VC++u (_Suma ili Suma).

Zato, možda je najbolje koristiti ActiveX i COM.
16 godina
offline
RE: C++ u neki drugi programski jezik

v_maxcpp, Tracer:

Ajde prvo procitajte pitanje prije nego pocnete odgovarat na njega. Covjek pita za prevodjenje koda a ne za povezivanje.

 

 

Nikad nisam tako nesto koristio, ali koliko vidim postoji. Recimo prvi link na koji sam naletio: code2code.net.

Neki embedded "C++ kompajleri" pretvaraju C++ kod u C pa onda to kompajliraju.

 

15 godina
protjeran
offline
RE: C++ u neki drugi programski jezik

Bez obzira, ne smatram da ikakav program za prevođenje koda može to ikada napraviti baš kako spada i jedino što je zapravo pouzdano jest povezivanje već gotovog koda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2008 12:05 (Tracer).
15 godina
neaktivan
offline
C++ u neki drugi programski jezik

Mozda C++ u Javu... i obrnuto. Kazem mozda.. ali mislim da ce ti ici C Sharp (nemrem znaci ljestive na tastaturi :D Nije na HR postavljena) u VB i obrnuto. Ovo sve na pamet govorim pa provjeri.. ja nisam nikad to radio pa ne znam. Samo mi je negdje u sjecanju ovo za VB i C Sharp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
C++ u neki drugi programski jezik

ja ti savjetujem da si sam to napises...... svaki generirani kod nije ni upola onom "pravom".... kada ti znas gdje sta stoji, kako sta promjeniti a ne da trazis 2 sata gdje ti je to izgenerirao.....

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice