Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...

poruka: 59
|
čitano: 21.224
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......

u zabuni sam koristio sam c i c++ do saznanja o c#,javi,python-u,vb-u.......

u c i c++ nisam loš strukture,pomalo klase i pokazivači,pomalo nizovi i dadoteke, i slično
u c#
using system;

public static void main()

{

out.writeln("*********************");

}

mislim da je ovako

pomozite šta da radim da učim nevedene osim pythona i koji ili da nastavim sa c/c++ i kako

MOLIM POMOĆ

SENAID
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......

Misliš - u dilemi si, a ne u zabuni, zar ne? Nisi napisao svoje ciljeve, što konkretno bi volio programirati, koliko intenzivno...

 

Uči štogod, samo ne VB. C# ti je zgodna stvar i, ako se misliš držati .Net platforme, možda ti je najbolje učiti upravo njega. Ili Javu ako nećeš biti ovisan o .Netu. C++ ti je izvrsna osnova za sve ostale jezike - ako njega dobro naučiš, ostalo ćeš svladati kao od šale. Al sad, da ima kruha u C++-u kod nas - u to nisam baš siguran. Eventualno ako ćeš se naći negdje između C-a i C++-a i razvijati aplikacije za iPhone/iPad u Objective C-u. Python može biti zgodan iz akademske perspekive (ali upozorenje - ima neke dosta drugačije stvari od C/C++-like jezika, stoga je upitno imaš li koristi da mu se posvetiš), iako ne znam gdje se kod nas može iskoristiti - ne sjećam se da sam vidio oglas za posao za programiranje u Pythonu. Ako voliš modelirati u Blenderu ili crtati u Inkscapeu, Python je super stvar jer si možeš raditi svoje skripte.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 17:44 (mbaksa).
13 godina
protjeran
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......

pa volio bih programirati aplikacije za recimo kase,korisne programe poput obračuna plaća pa programe za mreže i da se dobro vežu sa bazom pod.

da mislio sam u dilemi;

SENAID
14 godina
neaktivan
offline
Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......

sto nevalja oko vb?? 

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......
Luxy2501 kaže...

sto nevalja oko vb??

  Nevalja to što u njemu nemaš mogućnosti naučiti metodiku programiranja. Sve se svodi na gotov kod i pravljenje prozora. Ne bih ga čak nazvao ni programskih jezika.

 

Autoru preporučujem da kao uvod uzme c++.   Sa njim će najlakše shvaiti logiku programiranja.

Mrzim svoj nadimak!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......
captain_soap_McTawish kaže...
Luxy2501 kaže...

sto nevalja oko vb??

  Nevalja to što u njemu nemaš mogućnosti naučiti metodiku programiranja. Sve se svodi na gotov kod i pravljenje prozora. Ne bih ga čak nazvao ni programskih jezika.

 

Autoru preporučujem da kao uvod uzme c++.   Sa njim će najlakše shvaiti logiku programiranja.

dali mi je bolje krenut sa C# pa onda na c++ ili obrnuto??

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
13 godina
protjeran
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......

volio bih nešto što je manje teško jer c++ me zbunio ili je to ova knjiga c++ Analiza i primjena zbuni me klase donekle,pointers tekođe već dadoteke teže itd
a što se vb tiče što da ne lako se veže MS SQL ili Accsess
ali meni je tek 15 god c++ radim već 3 god i tek sam nešto shvatio ali dalje neide

do klasa ok dalje kao WIN API nema teorije Hinstance i one gluposti ako mislim gui uzet ću vc++, ili c#

SENAID
14 godina
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......
Luxy2501 kaže...

dali mi je bolje krenut sa C# pa onda na c++ ili obrnuto??

  Ne mogu ti to baš savjetovati. No uzmi koji ti se više "sviđa". Mnogi će ti reći c# zbog .net- i sl. No ti ne shvaćaju da se ovdje radi o učenju programiranja te je bitno da shvatiš metodiku programiranja. Bitno je razviti programersko razmišljanje. Zato uzmi koji ti više odgvara jer kad shvatiš osnove logike lako ćeš ti prelaziti sa jendog na drugi.

Mrzim svoj nadimak!!!
13 godina
protjeran
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......

možda je najbolje php asp, html znam solidno i pomalo c++ i c# a javu ostavit za kasnije

SENAID
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......
captain_soap_McTawish kaže...
Luxy2501 kaže...

dali mi je bolje krenut sa C# pa onda na c++ ili obrnuto??

  Ne mogu ti to baš savjetovati. No uzmi koji ti se više "sviđa". Mnogi će ti reći c# zbog .net- i sl. No ti ne shvaćaju da se ovdje radi o učenju programiranja te je bitno da shvatiš metodiku programiranja. Bitno je razviti programersko razmišljanje. Zato uzmi koji ti više odgvara jer kad shvatiš osnove logike lako ćeš ti prelaziti sa jendog na drugi.

ja sam onako doslovni pocetnik u tome svemu :S

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
13 godina
protjeran
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......

da budem iskren nemam pojma šta je .NET imal veze sa Frameworkom{#}

SENAID
14 godina
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......
Senaid_gates kaže...

volio bih nešto što je manje teško jer c++ me zbunio ili je to ova knjiga c++ Analiza i primjena zbuni me klase donekle,pointers tekođe već dadoteke teže itd
a što se vb tiče što da ne lako se veže MS SQL ili Accsess
ali meni je tek 15 god c++ radim već 3 god i tek sam nešto shvatio ali dalje neide

do klasa ok dalje kao WIN API nema teorije Hinstance i one gluposti ako mislim gui uzet ću vc++, ili c#

Senaid_gates kaže...

možda je najbolje php asp, html znam solidno i pomalo c++ i c# a javu ostavit za kasnije

  Ti ideš prebrzo i predaleko, a neznaš još osnove programiranja. Krenuo si odmah učiti WIN API, a praktički ne znaš  što su funkcije niti kako ih koristit. NIje problem naučiti naredbe napamet, problem je koristiti te nardbe pravilno. C++ kao jezik nije težak. Ima jednostavnu sintaksu(u većini slučajeva) i tako da nije problem savladati pisanje naredbi. Najveći problem je naučiti programeski razmišljati. Ti to nikada nisi učio već si se samo bazirao na učenje napamet i zato si sad tako zbunjen. Savjetujem ti da odabereš jezik koji ti se najviše sviđa, nauči njegove osnove i počni učiti logu programiranja. Prbo pođi sa osnovnim zadacima pa idi na složenije.

 

Programera ne čini njegov programski jezik, njega čini njegov um kojim on slaže naredbe jednu iza druge.

Mrzim svoj nadimak!!!
13 godina
protjeran
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......

ali kako probao sam na sve načine imam pun hdd tutorijala,knjiga
ali nemogu se snaći
ni napamet a ni log.

SENAID
14 godina
offline
Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...

Rekao si da znaš osnove u c++-u, zar ne? Sad otiđi na:

http://www.hsin.hr/natjecanja.html

I počni rješavati zadatke odavde. Nemoj žuriti, samo polako razmisli o onome što si naučio i vidi kako bi to ovdje mogao primjeniti.

Mrzim svoj nadimak!!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...

ok

ali recimo kod ovog tipa ja upotpunosti razumijem i sam sam ga pisao ali ne napamet

#include<iostream>
void main(){
std::cout<<"Unesi neki broj"<<endl;
float n;
int ni
std::cin>>n;
for(i=0;i<=n;i+=2){
if(i%3==0){
cout<<i<<endl;
}
}
system("PAUSE");
}

SENAID
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 18:17 (Senaid_gates).
16 godina
moderator
offline
Re: Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...
Senaid_gates kaže...

ok

ali recimo kod ovog tipa ja upotpunosti razumijem i sam sam ga pisao ali ne napamet

Ne kužim - ti s tim "programom" hoćeš nama pokazati da ti znaš osnove C++-a? To je daleko od osnova, taj program ne demonstrira ni osnove osnova.

14 godina
offline
Re: Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...
Senaid_gates kaže...

ok

ali recimo kod ovog tipa ja upotpunosti razumijem i sam sam ga pisao ali ne napamet

#include<iostream>
void main(){
std::cout<<"Unesi neki broj"<<endl;
float n;
int i;
std::cin>>i;
for(i=0;i<=n;i+=2){
if(i%3==0){
cout<<i<<endl;
}
}
system("PAUSE");
}

  Dobro no moram ti malo ispaviti kod. Za početak nemoj koristiti void main jer je to pogrešno. Korisni int main i na rkaju moraš staviti naredbu return 0;

UMjesto da svako malo pišeš std:: , stavi ispod #include <iostream> naredbu:

using namespace std;

  Tako više nećeš morati pisati std:: već samo nardbe.

Ono:

system("PAUSE");

  To ne smiješ ovdje koristiti jer nisi uključio dadoteku cstdlib. Da bi koristio tu naredbu moraš ispid #include <iostream>

staviti:

#include <cstdlib>

Mrzim svoj nadimak!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 18:21 (captain_soap_McTawish).
13 godina
protjeran
offline
Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...

ok za namespace sam znao i za stdlib ali da je void gori od int int ponekad koristim ali uvjek sam mislio da je void bolje ali ok vi znate

i nisam mislio pokazat programom ništa

SENAID
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...

ali za cstdlib ja koristim stdlib.h

SENAID
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 18:26 (Senaid_gates).
14 godina
offline
Re: Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...
Senaid_gates kaže...

ali za cstdlib ja koristim stdlib.h

  To ti je ostalo od c jezika. C++ po pravilu koristi cstdlib.

Mrzim svoj nadimak!!!
13 godina
protjeran
offline
Re: Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...

ok kad sam pogledo ove zadatke tek sad vidim da nemam pojma

 

SENAID
13 godina
protjeran
offline
Re: Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...

sad vidim da neznam ni neke osnovne stvari
ali šteta da mi propadne ovo što sam učio iz c++-a pa bih nastavio neko vrijeme sa njim dok neshvatim LOGIKU što mi fali
pa šta mi vi preporučujete

SENAID
14 godina
offline
Re: Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...
Senaid_gates kaže...

sad vidim da neznam ni neke osnovne stvari
ali šteta da mi propadne ovo što sam učio iz c++-a pa bih nastavio neko vrijeme sa njim dok neshvatim LOGIKU što mi fali
pa šta mi vi preporučujete

  RIješavaj zadatke. Imaš rješenja, i pođi od školskih natjecanja za osnvovnu školu. Ti su ti najlakši, pa kad njih savladaš kreni na složenije. Ako ti nešto nije jasno ili ne znaš kako se zadatak riješava postavi pitanje ovdje.

 

EDIT: Pogledaj malo odgovore u ovoj temi:

http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje/kako-nauciti-neki-programski-jezik/98206.aspx

Mrzim svoj nadimak!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 18:58 (captain_soap_McTawish).
13 godina
protjeran
offline
Re: Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...

hvala na pomoći i na linkovima svima

našao sam svoju knjigu C++ Analiza i primjena i na kraju imaju zadaci i krenuo sam od početka

evo prvi

//05.05.2011- Senaid Maksumic-Površina Pravouglog trokuta//
#include<iostream>
#include<cstdlib>
using namespace std;
int main()
{
double a;
double b;
cout<<"Unesi stranicu a"<<endl;
cin>>a;
cout<<"Unesi stranicu b"<<endl;
cin>>b;
cout<<"Povrsina pravouglog trougla je "<<(a*b)/2<<endl;
system("PAUSE");
return 0;
}

SENAID
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......
captain_soap_McTawish kaže...
Luxy2501 kaže...

sto nevalja oko vb??

  Nevalja to što u njemu nemaš mogućnosti naučiti metodiku programiranja. Sve se svodi na gotov kod i pravljenje prozora. Ne bih ga čak nazvao ni programskih jezika.

 

Autoru preporučujem da kao uvod uzme c++.   Sa njim će najlakše shvaiti logiku programiranja.

Ma daj...

 

Pretpostavljam da pričaš o VB.Net-u, pa ću te upitati da li si ikada prog. u njemu, jer da jesi nebi pričao ovakve gluposti!

 

Kao prvo ja VB.Net nebih nikom savjetova ni za učenje a ni za bavljenje prog. jer tu je C#, koji ima "ljepšu" sintaksu i slična je s drugim popularnim jezicima, dok to nije slučaj s VB-om, također ima par stvari nebitnih za početnika koje ima a VB nema.

 

I u jednom i drugom se mogu napraviti indentične stvari na Win. platformi, pa ti ova izjava da ga nebi nazvao prog. jezikom pada u vodu.

 

Metodologija prog. se može naučiti u bilo kojem jeziku pa i u VB-u, to govorim iz iskustva jer sam ja počeo s njim, ali sam prešao na C# nakon par mjeseci.

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......

vijerovali ili ne već sam naišao na problem oko varijabli

//05.05.2011-Senaid Maksumić-Računske operacije//
#include<iostream>
#include<cstdlib>
using namespace std;
int main()
{
int a,b;
cout<<"Unesi dva cijela broja"<<endl;
cin>>a>>b;
cout<<"OK,unijeli ste "<<a<<" i "<<b<<endl;
cout<<"Program će ispisati zbir,razliku,prozvod,kolicnik brojeva "<<a<<" i "<<b<<endl;
cout<<"Zbir "<<a<<" i "<<b<<" je "<<a+b<<endl;
cout<<"Razlika "<<a<<" i "<<b<<" je "<<a-b<<endl;
cout<<"Proizvod "<<a<<" i "<<b<<" je "<<a*b<<endl;
double c=a/b;
cout<<"Kolicnik "<<a<<" i "<<b<<" je "<<c<<endl;
system("PAUSE");
return 0;
}

SENAID
15 godina
neaktivan
offline
Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...

C/C++/Java + OpenGL i radi igrice za mobilne uređaje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......
Joco55 kaže...

Ma daj...

 

Pretpostavljam da pričaš o VB.Net-u, pa ću te upitati da li si ikada prog. u njemu, jer da jesi nebi pričao ovakve gluposti!

 

Kao prvo ja VB.Net nebih nikom savjetova ni za učenje a ni za bavljenje prog. jer tu je C#, koji ima "ljepšu" sintaksu i slična je s drugim popularnim jezicima, dok to nije slučaj s VB-om, također ima par stvari nebitnih za početnika koje ima a VB nema.

 

I u jednom i drugom se mogu napraviti indentične stvari na Win. platformi, pa ti ova izjava da ga nebi nazvao prog. jezikom pada u vodu.

 

Metodologija prog. se može naučiti u bilo kojem jeziku pa i u VB-u, to govorim iz iskustva jer sam ja počeo s njim, ali sam prešao na C# nakon par mjeseci.

 

  Dobro si to rekao, no ja mislim da će potpuni početnik najlakše naučiti osnove kroz c, c++.   Barem je meni tako lakše.

Mrzim svoj nadimak!!!
14 godina
offline
Re: Zabuna oko jezika c,c++,java,c#,......
Senaid_gates kaže...

vijerovali ili ne već sam naišao na problem oko varijabli

//05.05.2011-Senaid Maksumić-Računske operacije//
#include<iostream>
#include<cstdlib>
using namespace std;
int main()
{
int a,b;
cout<<"Unesi dva cijela broja"<<endl;
cin>>a>>b;
cout<<"OK,unijeli ste "<<a<<" i "<<b<<endl;
cout<<"Program će ispisati zbir,razliku,prozvod,kolicnik brojeva "<<a<<" i "<<b<<endl;
cout<<"Zbir "<<a<<" i "<<b<<" je "<<a+b<<endl;
cout<<"Razlika "<<a<<" i "<<b<<" je "<<a-b<<endl;
cout<<"Proizvod "<<a<<" i "<<b<<" je "<<a*b<<endl;
double c=a/b;
cout<<"Kolicnik "<<a<<" i "<<b<<" je "<<c<<endl;
system("PAUSE");
return 0;
}

  Nisi rekao u čemu je problem.

 

EDIT: Mislim da sam shvatio. Pretpostavljam da ti je problem u tome što će ti kao rezultat dijeljenja uvijek ispisati cijeli broj iako si c definirao kao double. Problem je u tome što su i a i b cijelobrojni pa će rezultat njihova dijeljenja uvijek biti cijelobrojan rezultat. Da bi to riješio moraš ili i ili b ili oboje definirati kao double ili float. Ili umjesto:

c=a/b;

  staviti:

c=static_cast<double>(a)/b;

 

Mrzim svoj nadimak!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 19:25 (captain_soap_McTawish).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dilema između jezika C, C++, Java, C#, ...
Tom69 kaže...

C/C++/Java + OpenGL i radi igrice za mobilne uređaje.

LOL

 

Lik koji 3 god. vata osnove i još je relativno mlad da se zajeb**e s OpenGL-om!

 

Autor je napomenuo da želi raditi knjigovodstvene aplikacije, a tu jednostavno kombinacija C#/.net/VS rula i to je jednostavno najbolja kombinacija za tu svrhu.

 

A kad si već napomenuo igre za mobitele, to također možeš raditi u C#-u i to za WM, WP7, iOS i Android.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2011 19:25 (Joco55).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice