Game Programmer želi preći na "obični" development

poruka: 11
|
čitano: 2.446
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Game Programmer želi preći na "obični" development

Pozdrav ekipa,

 

Prije 6 mjeseci sam krenuo programirati u Unitiju, nisam išao redom, ono prvo sintaksa bla, bla, već sam odmah skočio na projekat i tako učio programiranje. Sada 6 mjeseci kasnije mogu reći da sam solidno savlado, iako sam još početnik. Želim da proširim svoje znanje što više u C#. Želio bih da pravim obični win aplikacije, čisto da vidim kako je programirati van game developmenta, ne bih radio ništa konkretno, već samo vježbao, ali i dalje bih radio u Unitiju. Je li mi dovoljan Visual Studio da radim Win aplikacije ? Je li mi može neko objasniti detaljnije ? I šta mi preporučujete prvo da radim ? Radio bih samo neke manje projekte, gdje bih učio razne primjene, tipa digitron, mp3 player, raspored ili šta god već. 

Darko
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Game Programmer želi preći na "obični" develop

Skineš Visual Studio Community Edition i peglaj. Ne treba ti ništa drugo.

 

Za početak, napravi neki adresar. To ti je već "prava" aplikacija. Čitanje i pisanje po bazi i prikaz podataka. Ili se uhvati weba (WebAPI, MVC...)

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
neaktivan
offline
Game Programmer želi preći na "obični" development

Ako zelis raditi programe za win ostavi se Unitya, on je game engine a tebi to ne treba. 

Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Game Programmer želi preći na "obični" develop
tLeon kaže...

Ako zelis raditi programe za win ostavi se Unitya, on je game engine a tebi to ne treba. 

 

Prvo procitaj sta je netko napisao, a onda lupaj gluposti.

 

Covjek je lijepo napisao da je zadnjih 6 mjeseci radio u Unityu, te da bi sada prosirio svoje znanje tako da napravi neku desktop aplikaciju. Ne vidim potrebu da se ostavi Unitya osim ako mu se vise ne radi u njemu.

Neka napravi neku desktop app, pa neku web aplikaciju i tako ce dobiti dobar pregled svega, a kada krene s nekim projektom imat ce iskustva i poznavat ce osnove svega i nece mu biti problem odabrati tehnologiju koja ce biti po mjeri projekta. 

 

+ Razvoj stvari u nekom game enginu je malo zahtjevnije nego izrada desktop aplikacija, ali isto tako cesto na kraju isplativije a i zabavnije. Tako da pusti se ti win aplikacija... 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Game Programmer želi preći na "obični" develop
Nilturion kaže...
tLeon kaže...

Ako zelis raditi programe za win ostavi se Unitya, on je game engine a tebi to ne treba. 

 

Prvo procitaj sta je netko napisao, a onda lupaj gluposti.

 

Covjek je lijepo napisao da je zadnjih 6 mjeseci radio u Unityu, te da bi sada prosirio svoje znanje tako da napravi neku desktop aplikaciju. Ne vidim potrebu da se ostavi Unitya osim ako mu se vise ne radi u njemu.

Neka napravi neku desktop app, pa neku web aplikaciju i tako ce dobiti dobar pregled svega, a kada krene s nekim projektom imat ce iskustva i poznavat ce osnove svega i nece mu biti problem odabrati tehnologiju koja ce biti po mjeri projekta. 

 

+ Razvoj stvari u nekom game enginu je malo zahtjevnije nego izrada desktop aplikacija, ali isto tako cesto na kraju isplativije a i zabavnije. Tako da pusti se ti win aplikacija... 

 Kad si toliko pametan mislim da vise nije potrebno da itko ista objavljuje vec se moze zakljucat tema posto si nas sve prosvijetlio, a pogotovo mene budalu. Inace je opce poznato kako se programi i aplikacije rade u game engine-ima....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Game Programmer želi preći na "obični" develop
tLeon kaže...
Nilturion kaže...
tLeon kaže...

Ako zelis raditi programe za win ostavi se Unitya, on je game engine a tebi to ne treba. 

 

Prvo procitaj sta je netko napisao, a onda lupaj gluposti.

 

Covjek je lijepo napisao da je zadnjih 6 mjeseci radio u Unityu, te da bi sada prosirio svoje znanje tako da napravi neku desktop aplikaciju. Ne vidim potrebu da se ostavi Unitya osim ako mu se vise ne radi u njemu.

Neka napravi neku desktop app, pa neku web aplikaciju i tako ce dobiti dobar pregled svega, a kada krene s nekim projektom imat ce iskustva i poznavat ce osnove svega i nece mu biti problem odabrati tehnologiju koja ce biti po mjeri projekta. 

 

+ Razvoj stvari u nekom game enginu je malo zahtjevnije nego izrada desktop aplikacija, ali isto tako cesto na kraju isplativije a i zabavnije. Tako da pusti se ti win aplikacija... 

 Kad si toliko pametan mislim da vise nije potrebno da itko ista objavljuje vec se moze zakljucat tema posto si nas sve prosvijetlio, a pogotovo mene budalu. Inace je opce poznato kako se programi i aplikacije rade u game engine-ima....

 

Nema na cemu.

12 godina
offline
Game Programmer želi preći na "obični" development

Ne želim napustiti Unity, stalno ću raditi u njemu, win aplikacije bih radio samo da bolje razumijem programiranje, jer smatram da mogu proširiti znanje na taj način, a i nikad ne znam, možda bih nekad u budućnosti radio obične aplikacije. 

Darko
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Game Programmer želi preći na "obični" develop
tLeon kaže...

 Kad si toliko pametan mislim da vise nije potrebno da itko ista objavljuje vec se moze zakljucat tema posto si nas sve prosvijetlio, a pogotovo mene budalu. Inace je opce poznato kako se programi i aplikacije rade u game engine-ima....

 Ja sam radio poslovnu aplikaciju koja je u sebi imala game engine (za vizualizaciju i neke kalkulacije u business simulation / BI).

Gdje je problem?

 

Opće je poznato da problem ideš rješavati sa najboljim alatom, a ne onim koji ima adekvatno ime.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
10 godina
neaktivan
offline
Re: Game Programmer želi preći na "obični" develop
Bukva kaže...
tLeon kaže...

 Kad si toliko pametan mislim da vise nije potrebno da itko ista objavljuje vec se moze zakljucat tema posto si nas sve prosvijetlio, a pogotovo mene budalu. Inace je opce poznato kako se programi i aplikacije rade u game engine-ima....

 Ja sam radio poslovnu aplikaciju koja je u sebi imala game engine (za vizualizaciju i neke kalkulacije u business simulation / BI).

Gdje je problem?

 

Opće je poznato da problem ideš rješavati sa najboljim alatom, a ne onim koji ima adekvatno ime.

Nekako sam siguran da mu za adresar nece trebat neke komplicirane animacije, a sta se tice najboljeg alata za izradu aplikacija (aplikacija!=igrica) Unity to nije (po mome misljenju). Isto tako kao da ides raditi web stranicu u Unityu za HTML5 jer je to po tebi najbolje rješenje, postoje neka pravila u razvoju. 

12 godina
offline
Game Programmer želi preći na "obični" development

Da se razumijemo, nisam mislio win aplikacije raditi u Unitiju, znam da Unity nije za to, vec sam dobio odgovor, a to je Visual Studio i tu cu da radim. 

Darko
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Game Programmer želi preći na "obični" development

To je ono sto ja cijelo vrijeme pokusavam reci...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice