Izrada jednostavne aplikacije princip copy/paste

poruka: 8
|
čitano: 2.739
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Izrada jednostavne aplikacije princip copy/paste

Pozdrav ekipa,

 

Imam jednu ideju međutim što se tiče programiranja sam panj. Pa bih vas želio upitati za savjet i konkretne smjernice za započeti ideju koju ću navesti.

Dakle radi se o jednostavnoj aplikaciji koja će mi ugrubo rečeno sa određene stranice na browseru kopirati određene podatke i spremati ih u excel u obliku kakav meni paše.

 

Npr. (Napomena ovo je samo primjer ne radi se o stvarnim stranicama koje ću koristiti)

 

Aplikacija ulazi na stranicu njuškala i sortira sve oglase za određene županije i gleda radi li se o agencijama ili ne, ako se radi o oglasu koji nije agencija, aplikacija u excel formu ispunjava npr; kontakt podatke vlasnika stana (ako su navedeni u oglasu), lokacija, cijena  i jos x podataka meni potrebnih iz mog nekog posebnog razloga (naravno ako su ti nabrojani podatci prikazani u samom oglasu na browseru) ako nisu u kućicu excela jednostavno ide znak " / ". Nadam se da sam uspio ovako laički objasniti problematiku navedenog programa/aplikacije.

 

Otvoren sam za sve savjete i smjernice, kako bi poznati glumac Danny DeVito u oskarom nagrađenom remek - djelu "let iznad kukavičjeg gnjezda" rekao HIT ME!!!! 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izrada jednostavne aplikacije princip copy/paste

Preveliki je to zalogaj za nekoga tko nema pojma o programiranju.

 

Probaj naći neki gotov primjer pa prilagodi sebi

http://www.codeproject.com/Articles/660151/Screen-scraping-using-YQL-and-AJAX

 

Uglavnom to ti se naziva web scrapping, screen scrapping, itd.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Izrada jednostavne aplikacije princip copy/paste

Uglavnom, radiš u agenciji, tražiš način da spmaš sve privatne prodavače da prodaju preko tebe. :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada jednostavne aplikacije princip copy/pas

Ako ti uz web scraping treba i pisanje u Excel Python je najbolji izbor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2016 21:20 (Bobobo-bo Bo-bobo).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada jednostavne aplikacije princip copy/pas
Darko1983 kaže...

Uglavnom, radiš u agenciji, tražiš način da spmaš sve privatne prodavače da prodaju preko tebe. :)

 Zamalo!! haha Zahvaljujem na odgovorima! Ma nisam u nikakvoj agenciji. Student sam, još koji mjesec jer sam završio faks pa koristim ugovore dok još imam pravo narednih par mjeseci jer tražim stalni posao.

Uglavnom radim nekakvi šljakerski copy/paste posao za jednu firmu od doma. Dosadan i repetativan posao kopiranja podataka sa web stranice u excel. Mislio sam da postoji nekakva mogućnost jednostavne izrade nekakvog bot-a, nešto u tom stilu da mi olakša. Ono, ostavim laptop upaljen nek copy/paste radi do mile volje par sati a ja odo na pivo s ekipom ... Mislim sama ideja nije nekakva novost, vjerujem da postoje slične stvari i slične aplikacije koje koriste ostale razne firme da se riješu nepotrebnih poslova kao što je ovaj, ali meni samo treba sa stranice 5-6 podataka kopirati u 5 ili 6 stupaca excela i tako jedno 160 puta po jednoj excel datoteci kojih će pak biti 30 jer se radi o dnevnim podatcima za jedan mjesec...

 

Da skratim priču mislio sam da to nebi trebalo biti sad tolika viša matematika al ispada da je. Shvatih da za jednostavne ideje treba najviše truda ... Slobodno možete preimenovati temu u web scraper ili kako već, pa evo ako nije do sada bilo imena tema na tu temu možemo iskoristiti ovu kako započeti takve aplikacije/programe.  Odo izlizati tipke C i V.

15 godina
neaktivan
offline
Izrada jednostavne aplikacije princip copy/paste

imam ti nesto sto moze pomoci. radi se  o alatu koji pretrazuje njuskalo te sve nove oglase salje na email.

 

Malo ga treba doraditi i virujem da ce ti pomoc.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Izrada jednostavne aplikacije princip copy/paste

Ima još jedan način, iMacros addon za browser. Preporučujem koristiti ga u Firefoxu jer je u Chromeu dosta ograničeniji.

Nećeš moći izbjeći ručno pisanje koda jednim dijelom, ali velik dio skripte "snimiš" tako da uključiš record i klikaš po stranici Njuškala, u kodu treba samo dodati da podatke spremi u Excel.

 

S iMacrosom sam radio puno kompleksnije stvari tako da Njuškalo -> Excel ne bi bio nikakav problem.

Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada jednostavne aplikacije princip copy/pas
blagus kaže...

Ima još jedan način, iMacros addon za browser. Preporučujem koristiti ga u Firefoxu jer je u Chromeu dosta ograničeniji.

Nećeš moći izbjeći ručno pisanje koda jednim dijelom, ali velik dio skripte "snimiš" tako da uključiš record i klikaš po stranici Njuškala, u kodu treba samo dodati da podatke spremi u Excel.

 

S iMacrosom sam radio puno kompleksnije stvari tako da Njuškalo -> Excel ne bi bio nikakav problem.

 Zahvaljujem puno!! Vidi se da ovaj forum obiluje pametnim forumašima!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice