Izrada programa za siru uporabu

poruka: 2
|
čitano: 654
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Izrada programa za siru uporabu

Ukratko, zadnjih godinu dana sam aktivno ucio,proucavao "programiranje". Ucio sam se na python-u i javi. U principu sam samo vjezbao sintaksu. Zadao bi si neki zadatk ili neki sitni program koji moram napisati i tako bi vjezbao.  No onda sam krenuo s pisanjem programa za prijatelje i obitelj, nista posebno takoder je vise sluzilo meni za praksu. Problem je sada sto stalno nailazim na prepreke koje nisu toliko vezane uz moj kod koliko uz sustave,ako sam se dobro izrazio. Da se banalno izrazim: "kod mene program radi uredno,dok kod drugih ne radi". Na nekom racunalo avast je blokirao program,na drugom nije htio pokrenuti jer je bio 32-bitni sustav. 

Uglavnom ono sto me zanima da li, ne znam kako da se tocno izrazim, postoji li neki obrazac pri izradi programa za masu?Na sto bi trebao obavezno paziti kada pisem program, da odmah u startu program prilagodim tim uvjetima?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 15:29 (cale).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Izrada programa za siru uporabu

Osim razlike za 32- i 64-bitne programe nemaš neke posebne obrasce. Bilo bi dobro da proučiš neki od aplikacija za izradu instalacija pa automatiziraš postavljanje svog programa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice