Kako napraviti kasu za npr kafić....

poruka: 6
|
čitano: 6.392
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti kasu za npr kafić....

evo mene bi baš zanimalo kojim programom i kako ako ima netko da mi pokaže ili pojasni kako se to radi šta trebam znat(java,php...itd?) ... zahvaljujem unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti kasu za npr kafić....

C# ili VB.NET se ubio za to. Dakle složiš UI i to fino povežeš sa bazom, ok!, zvučim kao da je to pusiji smouk, ali nije teško.

 

Ja sam, još davno, krenuo raditi u C#-u POS kasu, ali sam prestao, u skorije vrjeme ću nastaviti sa radom na tome.

Dakle odluči što ti treba za kafić, u mom slučaju je maloprodaja, pa je bilo

  • Unos artikala iz baze
  • Ispis artikala, tj. izdavanje računa, unosiš broj artikla, a on ti u grid dodaje artikal sa tim brojem, kada završiš, račun isprintaš, stanje u kasi povećaš, spremiš to u bazu...
  • Izvještaji, dnevni i presjek stanja
  • Neke evidencije
  • itd

Ugl. ti pogledaj što tebi treba, pa onda kreni razvijati.

16 godina
offline
Kako napraviti kasu za npr kafić....

Za tu namjenu (blagajne) vidio sam hrpu različitih izvedbi ponajviše rađenih kao baze podataka.

U biti queriji u Microsoft Accessu najčešće.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti kasu za npr kafić....

hvala puno royalhero i 191x7

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti kasu za npr kafić....
191x7 kaže...

Za tu namjenu (blagajne) vidio sam hrpu različitih izvedbi ponajviše rađenih kao baze podataka.

U biti queriji u Microsoft Accessu najčešće.

Tesko. Osim ako je to neka kasa iz '70-tih godina jer vi znaju da baze uredjene u accessu su nestabilne i ne mogu podnijeti sirinu zadatka. Za ucenje osnova su dobre, za poslovne objekte poput videoteka, diskoteka ili bilo sto drugo sto se bazira na najmu i evidenciji rade, nadasve sporo ali rade, za racunovodstvene stavke tko god je isao raditi kroz access prodao je mućak vlasniku trgovine. Da ne spominjem problem skladistenja podataka. Ne moze biti radjeno kao baza podataka, baza sadrzi podatke u nju se unose podatke, preko UI i naredbama koje si postavio pozivas ih. Zato je access dobar za osnove jer posjeduje bazno uredjivanje UI-a kao i solidne baze za ucenje osnova. Bazu je najlakse generirati u suvremenim aplikacijama koje su za to i namjenjene i specijalizirane, s obzirom da je logistika i linearno programiranje oslo poprilicno daleko sto se tice sistema rada baza. Uz to ako ne zna napisati dijagram toka nema potrebe ni da pocinje uciti programirati u c-u ili basicu. Nek nauci bazu prvo da bi znao sloziti program koji radi. Cijeli program prvo treba nastati na papiru.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 18:46 (StroyentFISH).
15 godina
odjavljen
offline
Kako napraviti kasu za npr kafić....

C# + SQL za desktop ili ASP.Net + SQL / PHP + MySQL za web-based.

 

Konkretni izbor ovisi o puno toga i izrada POS kase baš i nije trivijalan zadatak u što sam se sam uvjerio (moj projekt je jednostavno stao zbog opsega posla i nedostatka vremena).

 

[edit] - i sve počinje na papiru. Analiza odabranog jezika za samu aplikaciju i baze, za i protiv tog rješenja, pregled alternative, spisak osnovnih mogućnosti, mockup sučelja, dizajn baze, podrška, preduvjeti za postavljanje... Puno, puno posla prije nego što se napiše prva linija koda.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 18:49 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice