Koliko zapravo VB "otkriva naše računalo"?

poruka: 5
|
čitano: 2.028
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koliko zapravo VB može "otkriti" naše računalo?

Poglavlje my.computer... ono daje određene informacije o računalu, npr. informacije OS-a,ukupni/iskorišteni RAM,dostupnost interneta...

Ali često se zapitam da li je to ograničeno, jer koliko ja znam nema samostalnih funkcija, gdje se recimo dobiju :informacije o grafičkoj,konkretna brzina interneta,jačina/broj jezgri procesora itd...

 

Pa recite mi neki vaš codesnap (recimo konkretna brzina interneta).

Neki su jednostavni(ji), a za neke se gura "šakama i nogama".. xD, ali pretpostavljam da ništa od toga nije 100% precizno.

 

I ako znate nešto vezano za ovo, samo odgovorite, jer sam zainteresiran...

 

 

BTW: Moderatori, možete promijeniti ime teme u "Koliko zapravo VB može "otkriti" naše računalo?", sry na greški.

Street fighter ex je najbolji
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 2:15 (Znatiželjac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko zapravo VB može "otkriti" naše računalo

'brzina interneta' nije sistemski podatak i ne možeš ga dobiti kroz .net bez neke vanjske referentne točke (neki server na internetu pa obavi transfer u oba smjera i mjeri i računaj)

Ono što možeš dobiti je brzina mrežnih adaptera (nisam na pamet siguran je li interface mora biti aktivan)

www.plecko.com.hr, www.mikrotik.hr, www.it-experts.hr, plecko.com.hr, recepti.plecko.com.hr, dm.mikrotik.hr, www.facebook.com/ParkiramKaoIdiot
15 godina
odjavljen
offline
Koliko zapravo VB "otkriva naše računalo"?

Sam VB baš i ne, ali pozivima po WinAPIju preko DLLImporta raznih funkcija bi mogao svašta doznati.

 

Brzina interneta se "doznaje" mjerenjem potrebnog vremena downloada sa nekog servera koji ima dovoljan kapacitet za potencijalni up/down te veze - ali opet, ako je netko u routeru ograničio tu MAC adresu, nema pomoći.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko zapravo VB "otkriva naše računalo"?

Hvala.

Ali ipak sam našao načine kako doznati dosta toga (za VB) .. registry,system32.. mogu prepoznati određene podatke o BIOSU,procesoru,disku,pa čak i grafičkoj kartici...

Street fighter ex je najbolji
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koliko zapravo VB "otkriva naše računalo"?
Znatiželjac kaže...

Hvala.

Ali ipak sam našao načine kako doznati dosta toga (za VB) .. registry,system32.. mogu prepoznati određene podatke o BIOSU,procesoru,disku,pa čak i grafičkoj kartici...

 

Tu nemaš garanciju kako neće biti velikih razlika između pojedinih verzija Windowsa.

Preko WMI-a (Windows management instrumentation) možeš dobiti 99% informacija koje ti trebaju o sustavu.

Sintaksa upita je slična SQL-u (select X from Y).

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Management_Instrumentation.

Može izgledati komplicirano na početku, no negdje na MSDN-u postoji demo aplikacija u kojoj doslovno naklikaš upite koji ti trebaju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice