Mono?Mane i prednosti?

poruka: 11
|
čitano: 2.860
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Mono?Mane i prednosti?

Ovako,ovo me prvenstveno zanima u nekom kontekstu Linuxa.

 

Mono ima neku "čudnu" reputaciju.U foss zajednici,zanima me zašto?Kakvo je vaše mišljenje o monou i sličnim portovima C#-a?Koje su prednosti i mane Mono-a?

Ja osobno koristim monodevelop na Ubuntuu ali ne za C# nego samo za C.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mono?Mane i prednosti?

Vrlo maglovito područje... Ja sam neko vrijeme radio u njemu, zajednici se ne sviđa po defaultu jer je MSov ali riječ je o sasvim OK portu .Neta na linux platformu. MonoDevelop je malo zbunjen IDE, ja sam osobno radio u VSu pa selio projekt u MonoDevelop na prilagođavanje.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mono?Mane i prednosti?

Ne znam šta bih ti konkretno rekao, ali mislim da je Mono solidan komad softvera.

 

Prednost mu je to što mogu pisati .NET aplikacije i pokretati ih na Linuxu, posebno sam bio sretan kada sam ASP.NET aplikaciju hostao na Linuxu.

Što se mana tiče, ne znam koliko ću biti objektivan, jer mi je Visual Studio "drugi dom", a MonoDevelop je dosta ispod njega. No sve u svemu mislim da bi mogli poraditi na IDE-u.

 

Ako misliš raditi .NET ja ti ipak preporučujem Windows+VS, pa makar u virtualnoj mašini.

11 godina
offline
Mono?Mane i prednosti?

Baš kao što je royal gore napiso, prednost ti je da možeš pokretat .net aplikacije na linuxu, te također sa određenom konfiguracijom vrtit te aplikacije na apache serverima.

 

Glavni nedostatci su što trenutno ne podržava WPF, WWF te je ograničen sa WCF-om.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mono?Mane i prednosti?

A teorije zavjere tipa da je to MS tehnologija na Linuxu.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mono?Mane i prednosti?
g12356 kaže...

A teorije zavjere tipa da je to MS tehnologija na Linuxu.

To nije MS tehnologija, a i da jeste kakve to veze ima?

14 godina
offline
Mono?Mane i prednosti?

Ma bezveze ljudi lupaju gluposti. Mono je sasvim u redu.

Najbolje mi je kad netko komentira da treba skidati runtime za aplikacije, a zaboravlja da za ostale nativne treba hrpu dependancija.

 

Uglavnom ne obaziri se na ljude nego koristi ono što ti paše.

Avatar sadrži sliku igre koju trenutno prolazim.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mono?Mane i prednosti?

Po mom mišljenju Mono je odlična razvojna platforma, koja pruža velike mogućnosti. Osnovna prednost u odnosu na Microsoft-ov .Net je mogućnost da se vaša alikacija izvršava na gotovo svim popularnim operativnim sistemima (Windows, Mac, Linux, Android, iOs).

Naravno ova mogućnost nosi i nekakve svoje mane, ali prije svega treba shvatiti da Mono nije Microsoft-ov .Net i da razvoj Mono-a kao platforme gotovo sigurno u budućnosti neće počivati na kopiranju svake mogućnosti koju Microsoft implementira u .Net, što samo po sebi nije ni malo loše.  

 

Mono postaje sve zanimljiviji i Game Developrer-ima zbog svojih Cross Platform mogućnosti ali i Unity-a sve popularnijeg Game Engine-a. Već sam vidio nekoliko kvalitetnih igara koje počivaju na ovoj kombinaciji, a nema sumnje da će ih biti sve više.

 

MonoDevelop je dobar IDE, koji se intenzivno razvija, ali je još uvijek neuporediv sa VS-om. Ovo je i normalno jer VS se već dugi niz godina razvija, dok je MonoDevelop mnogo mlađi. Na Windows-u možete da koristite kombinaciju VS + Mono sa kojom ste riješili problem oko IDE-a, tu je i mogućnost korištenja SharpDevelop-a u kombinaciji sa Mono-om.  

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mono?Mane i prednosti?
royalhero kaže...
g12356 kaže...

A teorije zavjere tipa da je to MS tehnologija na Linuxu.

To nije MS tehnologija, a i da jeste kakve to veze ima?

  Navodno koriste MS patente.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mono?Mane i prednosti?
g12356 kaže...
royalhero kaže...
g12356 kaže...

A teorije zavjere tipa da je to MS tehnologija na Linuxu.

To nije MS tehnologija, a i da jeste kakve to veze ima?

  Navodno koriste MS patente.

Šta ima veze ako koriste ako imaju dogovor sa MS-om da se ne ganjaju po sudu sve ok

Mono je super razvojno okruzenje ovih dana eksperimentiram na njemu i cini mi se ok.

 

11 godina
neaktivan
offline
Mono?Mane i prednosti?

Mono je dobar IDE i port .NET-a. Ali ako baš intenzivno programiraš .NET APLIKACIJE (C#, ASP.NET, WPF,WINFORMS) koristi neki Windows sustav makar u virtualnoj mašini. Visual Studio je unatoč brzom razvoju Mono-a puno bolji i moćniji što se tiče .NET-a.

Gboduljak
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2013 18:00 (ShAdOw_GaBa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice