Mrzi li vas ili voli Dijkstra?

poruka: 11
|
čitano: 2.143
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Mrzi li vas ili voli Dijkstra?

http://en.wikiquote.org/wiki/Edsger_W._Dijkstra

Znači,vjerojatno zagriženi programeri znaju barem tko je ta osoba.
Linus je jednom imao citat da ga dijkstra mrzi.Sam Dijkstra je poznati programer koji se zalagao za strukturiranje koda(dakle često pritiskanje tab tipke).

Ovo je ujedno pitanje dali vi dobro strukturirate vaš kod?Kod mene to ovisi o raspoloženju.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mrzi li vas ili voli Dijkstra?
g12356 kaže...

Linus je jednom imao citat da ga dijkstra mrzi.Sam Dijkstra je poznati programer koji se zalagao za strukturiranje koda(dakle često pritiskanje tab tipke).

Zaboravio si na GOTO naredbu, po kojoj je Dijkstra poznatiji (kao protivnik iste) nego po strukturiranju koda.

 

g12356 kaže...

Ovo je ujedno pitanje dali vi dobro strukturirate vaš kod?Kod mene to ovisi o raspoloženju.

Što se danas ima ili ne strukturirati kod - svaki iole ozbiljniiji editor koda sam uvlači retke.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mrzi li vas ili voli Dijkstra?
mbaksa kaže...
g12356 kaže...

Linus je jednom imao citat da ga dijkstra mrzi.Sam Dijkstra je poznati programer koji se zalagao za strukturiranje koda(dakle često pritiskanje tab tipke).

Zaboravio si na GOTO naredbu, po kojoj je Dijkstra poznatiji (kao protivnik iste) nego po strukturiranju koda.

 

g12356 kaže...

Ovo je ujedno pitanje dali vi dobro strukturirate vaš kod?Kod mene to ovisi o raspoloženju.

Što se danas ima ili ne strukturirati kod - svaki iole ozbiljniiji editor koda sam uvlači retke.

  Ne rade to savršeno.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
neaktivan
offline
Mrzi li vas ili voli Dijkstra?

Svakako strukturiram, čim vidim neki nestrukturirani kod dulji od 10 redaka uopće se ne zamaram s čitanjem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mrzi li vas ili voli Dijkstra?
g12356 kaže...
mbaksa kaže...
g12356 kaže...

Ovo je ujedno pitanje dali vi dobro strukturirate vaš kod?Kod mene to ovisi o raspoloženju.

Što se danas ima ili ne strukturirati kod - svaki iole ozbiljniiji editor koda sam uvlači retke.

  Ne rade to savršeno.

Možeš to pojasniti?

15 godina
offline
Mrzi li vas ili voli Dijkstra?

Ja ne uvlacim. Ja ni ne prelazim u drugi red. Samo trosim vrijeme na udaranje entera i taba. Sve pisem u jednoj liniji.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mrzi li vas ili voli Dijkstra?
Strukturiram, puno je preglednije.
Blood in the carpet... Urine stains on the walls... A colony of bats in the men's room... Asbestos in your air conditioner! Snakes in your planes!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mrzi li vas ili voli Dijkstra?
g12356 kaže...

Ovo je ujedno pitanje dali vi dobro strukturirate vaš kod?

A kôd se moze i strukturirati? {#}

 

Znaci zato meni IDE stalno pomice kursor u nepredvidljivim smjerovima kada lupam enter, a ja mislio to nekakav bug ili da me samo mrzi... {#}

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2012 14:14 (rustweaver).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mrzi li vas ili voli Dijkstra?
tnakir kaže...

Ja ne uvlacim. Ja ni ne prelazim u drugi red. Samo trosim vrijeme na udaranje entera i taba. Sve pisem u jednoj liniji.

 A pretprocesorske naredbe?{#}

Programming is understanding. – Kristen Nygaard
15 godina
offline
Re: Mrzi li vas ili voli Dijkstra?
royalhero kaže...
tnakir kaže...

Ja ne uvlacim. Ja ni ne prelazim u drugi red. Samo trosim vrijeme na udaranje entera i taba. Sve pisem u jednoj liniji.

 A pretprocesorske naredbe?{#}

Iznimka cini pravilo.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
offline
Re: Mrzi li vas ili voli Dijkstra?
It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice