Najbolji način za naučiti programirati u C++ -u

poruka: 16
|
čitano: 13.460
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji način za naučiti programirati u C++ -u

OK ekipa, evo mog stanja s C++ -om :

 

Znači, nisam pročitao ni jednu knjigu, ali sam upoznat sa sintaksom samoga jezika, iako bih mogao ponoviti malo i dodatno izbrusiti svoje znanje.

 

Mene zanima koji je najbolji način da naučim C++? Ako je to knjiga, samo dajte, ali uvijek su mi više ležali videi nego pisani materijal.

 

Pa, ako netko ima preporuka (želio bih baš naučiti programirati, tj. rješavati problemske zadatke iz C++ -a recimo s natjecanja; sintaksu više manje znam), bio bih mu zahvalan.

 

Inače, pročitao sam C++ offical tutorial i pogledao jednu seriju tutorijala o C++ -u, tako da mislim da sintaksu samog jezika znam (ali, kažem, mogao bih malo ponoviti).

 

Hvala!

Memento mori.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji način za naučiti programirati u C++ -

Ne znam, mozda pomogne:

Pravi programeri programiraju binarno!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji način za naučiti programirati u C++ -
Pentium100 kaže...

Ne znam, mozda pomogne:

Je smiješno, ali jel imaš pravi odgovor?

Memento mori.
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji način za naučiti programirati u C++ -u

Za sto ti tocno treba C++?  Jesi li probao C#?  

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji način za naučiti programirati u C++ -u

Kratko i jasno - uči se rješavajući zadatke.

 

Često ćeš rješavajući zadatke naići na probleme, i kako ćeš ih s vremenom jednog po jednog naučiti rješavati tako će ti se i znanje i iskustvo povećavati.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Najbolji način za naučiti programirati u C++ -u

tu imate knjigu o tome http://e-knjiznica.carnet.hr/e-knjige/c

ako niste učenik/profesor/student pošaljite mi pm te navedite koju knjigu oćete te vam ju pošaljem

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 18:58 (peace_of_cake).
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji način za naučiti programirati u C++ -
Pentium100 kaže...

Ne znam, mozda pomogne:

Jako duhovito...

TheGh0st kaže...
Pentium100 kaže...

Ne znam, mozda pomogne:

Je smiješno, ali jel imaš pravi odgovor?

Danas svi sve znaju, Tracer ti je rekao, najbolje ćeš naučiti rješavajući zadatke. Dodao bih još i to da uzmeš neku knjigu o C++u, recimo Demistificirani C++ ili C++ Analiza i primjena. Prođi kroz same osnove i kreni sa zadatcima.

fade kaže...

Za sto ti tocno treba C++?  Jesi li probao C#?  

Jel ti znaš o čemu uopšte pričaš? C# i C++ su dva različita svijeta, sad mu ja mogu reći jesi probao Javu, te ga dodatno zbuniti...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji način za naučiti programirati u C++ -

Za sto ti tocno treba C++?  Jesi li probao C#?  

Jel ti znaš o čemu uopšte pričaš? C# i C++ su dva različita svijeta, sad mu ja mogu reći jesi probao Javu, te ga dodatno zbuniti...

 

Pa samo pitam... nisu bas toliko razliciti  ako npr. planira praviti nesto jednostavnije kao aplikacije/igre za smartphone onda je C# bolji izbor.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji način za naučiti programirati u C++ -
royalhero kaže...
Pentium100 kaže...

Ne znam, mozda pomogne:

Jako duhovito...

TheGh0st kaže...
Pentium100 kaže...

Ne znam, mozda pomogne:

Je smiješno, ali jel imaš pravi odgovor?

Danas svi sve znaju, Tracer ti je rekao, najbolje ćeš naučiti rješavajući zadatke. Dodao bih još i to da uzmeš neku knjigu o C++u, recimo Demistificirani C++ ili C++ Analiza i primjena. Prođi kroz same osnove i kreni sa zadatcima.

fade kaže...

Za sto ti tocno treba C++?  Jesi li probao C#?  

Jel ti znaš o čemu uopšte pričaš? C# i C++ su dva različita svijeta, sad mu ja mogu reći jesi probao Javu, te ga dodatno zbuniti...

OK, onda ću uzeti neku knjigu, pročitati malo da se prisjetim i svaki dan probati jedan zadatak.

 

Mislim da bi inače, ovako, mogao pročitati The C++ Programming Language i sve 3 Effective knjige od Scotta Meyersa (da se poboljšam općenito kao programer u C++ -u), dok ću ovako probati rješavati zadatke da se utreniram za natjecanje.

Memento mori.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolji način za naučiti programirati u C++ -
fade kaže...

Pa samo pitam... nisu bas toliko razliciti  ako npr. planira praviti nesto jednostavnije kao aplikacije/igre za smartphone onda je C# bolji izbor.

Ti nemaš približnu ideju čemu C# služi (skupa sa ostalim manje popularnim .Net jezicima)...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji način za naučiti programirati u C++ -
Sum_of_all_fears kaže...
fade kaže...

Pa samo pitam... nisu bas toliko razliciti  ako npr. planira praviti nesto jednostavnije kao aplikacije/igre za smartphone onda je C# bolji izbor.

Ti nemaš približnu ideju čemu C# služi (skupa sa ostalim manje popularnim .Net jezicima)...

 

 

Ok dobro...  meni sluzi za unity / mono develop. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji način za naučiti programirati u C++ -
fade kaže...

 

Pa samo pitam... nisu bas toliko razliciti  ako npr. planira praviti nesto jednostavnije kao aplikacije/igre za smartphone onda je C# bolji izbor.

Zapravo .NET je rula u enterprise Windows aplikacijama, a C# je najpopularniji .NET jezik. Kada kažeš programirati za smartphone u C#, vjerovatno misliš na Windows Phone, a to da su jednostavne je čista budalaština, kakvu si to napisao pa znaš da je jednostavno?

 

Nemam ništa protiv tebe, ali ako o nečemu nisi informisan, nema smisla druge buniti i širiti neistine.

fade kaže...

 

Ok dobro...  meni sluzi za unity / mono develop. 

Kakav crni Mono, to početniku preporučiti?

 

 

Nedaj se ti zbuniti i uči C++ kako ti je rečeno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 19:14 (royalhero).
14 godina
odjavljen
offline
Najbolji način za naučiti programirati u C++ -u

There is no best way, there is only way, rest depends only on you.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji način za naučiti programirati u C++ -u

Simpatično je kako je odgovor skriven u pitanju...

 

Najbolji način za naučiti programirati u C++ -u je programirati u C++ -u :)

 

Sretno. :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Najbolji način za naučiti programirati u C++ -u

Pa covik pita kako nauciti programirati u C++-u, zasto ga zbunjivati spominjuci drugi jezik ili IDE. Ja sam prije radio u C++-u i presao sam na C# jer mi je jednostavno drazi. 

Preporicio bi ti knjigu Demistificirani C++ jer je prvenstveno na nasem jeziku.

Inace, postoji stranica Pluralsight na kojoj su videi iz gotovo svih jezika, pa i C++. Ne placaju se bezveze i stvarno mozes nauciti svasta. Imas 30 dana besplatno, ali ako imas CarNet priko Dreamsparka mozes i srediti 90 dana besplatno. Od toga bi ti preporucija C++ Fundametals.

 

Postavi sebi neki zadatak, probaj ga rijesit i svakim novim problemom ste ces novo znanje.d

Optimizam je nedostatak iskustva
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji način za naučiti programirati u C++ -
TheGh0st kaže...

 

 

Pa, ako netko ima preporuka (želio bih baš naučiti programirati, tj. rješavati problemske zadatke iz C++ -a recimo s natjecanja; sintaksu više manje znam), bio bih mu zahvalan.

 

Hvala!

 

Dakle, hoćeš naučiti algoritme i strukture podataka i rješavati zadatke sa natjecanja.

Onda ova knjiga 

http://element.hr/artikli/409/napredno-programiranje-i-algoritmi-u-c-u-i-c-u

 

Točno odgovara uvjetima koje si naveo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2013 12:37 (Floki).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice