"Obicni" i vb.net Razlike, prednosti

poruka: 8
|
čitano: 2.785
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
"Obicni" i vb.net Razlike, prednosti

Radio sam neke jednostavnije programcice u vb6 par mjeseci skontao sam vecinu stvari i presao na visual studio 2010.

Svi kazu .net ?

 

Sta je to ustvari .net ? Koja je razlika izmedju obicnog vb i .net ? Kad kazem obicni vb jel tu samo pripada  >= vb6 .

 

Anel.

Prva druga peta ;) ;)
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: "Obicni" i vb.net Razlike, prednosti

VB.Net koristi .Net klase, runtime i CLI za rad dok je VB6 "pravi" derivat BASIC jezika tj., nije interpretirani kao VB.Net i ostali jezici (C#, F#, J#, Mono...) koji su kompatibilni sa CLIjem (Common Language Infrastructure).

 

VB6 je zastario i nitko živ ga više ne koristi (osim par "šampiona"). Ako već imaš neku podlogu u njemu, prijeđi na VB.Net ili C# koji su daleko bolji jezici. Osim toga, VB6 programere više nitko ne traži, prije ćeš dobiti posao kao .Net developer nego VB developer.

 

Prednosti gotovo i nema a mane bi mogli do sutra nabrajati. VB je stvorio cijelu vojsku programera koji bez imalo problema ubiju bilo koji interpretirani jezik (.Net ili Javu) sa svojim for petljama.

My name is Legion... For we are many!
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Obicni" i vb.net Razlike, prednosti
aneLL kaže...

Sta je to ustvari .net ? Koja je razlika izmedju obicnog vb i .net ? Kad kazem obicni vb jel tu samo pripada  >= vb6 .

Kolega ti je gore već sve rekao, znači nema smisla više to koristiti, MFC, ASP, VB6, pa čak i novije stvari poput Silverlighta, jednostavno nema smisla. MS ima tu tendenciju da tehnologija kako dođe tako i otpadne, a programeri - ko vas hebe, imate MSDN i učite. Ne znam ko vas tjera da učite te stare tehnologije, u svijetu elektronike recimo, je obratna situacija, alati za programiranje mikrokontrolera i slično su zastarili ali su i dalje u širokoj upotrebi, i nova verzija rijetko izlazi, ali u IT-u to nije tako. .NET vlada od početka ovog stoljeća, pored njega i Jave, ti stari alati izgledaju baš tako - staro, a koriste ih kvazi-programeri, šampioni, koji to nakucavaju danas do sutra, ako želiš u budućnosti biti dio takvog tima, onda just do it. {#}

Poštenje garantujem avatarom. Hvala!
16 godina
moderator
online
Re: "Obicni" i vb.net Razlike, prednosti
Sum_of_all_fears kaže...

VB.Net koristi .Net klase, runtime i CLI za rad dok je VB6 "pravi" derivat BASIC jezika tj., nije interpretirani kao VB.Net i ostali jezici (C#, F#, J#, Mono...) koji su kompatibilni sa CLIjem (Common Language Infrastructure).

Samo jedna korekcija. VB.Net i ostali .Net jezici nisu interpretirani, nego just-in-time kompajlirani (JIT). VB do verzije 4 je isključivo interpretiran, slično kao obični BASIC (samo što se BASIC kod translatirao u P-kod i zalijepio na .exe datoteku), a koliko vidim u verziji 5 i 6 može se kompajlirati i u nativni (exe) kod, odnosno možeš odabrati želiš li intepretirani ili kompajlirani kod.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.10.2014 1:19 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: "Obicni" i vb.net Razlike, prednosti
mbaksa kaže...

VB.Net i ostali .Net jezici nisu interpretirani, nego just-in-time kompajlirani (JIT)

 

Poprilično sam siguran da je PowerShell interpretiran, a ne kompajliran.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
moderator
online
Re: "Obicni" i vb.net Razlike, prednosti
Bukva kaže...
mbaksa kaže...

VB.Net i ostali .Net jezici nisu interpretirani, nego just-in-time kompajlirani (JIT)

 

Poprilično sam siguran da je PowerShell interpretiran, a ne kompajliran.

Ne razumijem što time želiš reći.

15 godina
offline
Re: "Obicni" i vb.net Razlike, prednosti

PowerShell koristi .NET platformu. On je u tom ekosustavu posebna biljka, jer ne funkcionira na JIT kompajl principu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
moderator
online
Re: "Obicni" i vb.net Razlike, prednosti
Bukva kaže...

PowerShell koristi .NET platformu. On je u tom ekosustavu posebna biljka, jer ne funkcionira na JIT kompajl principu.

Posebna biljka je ne zato jer nije (nije?) JIT kompajliran (zapravo - o čemu točno govorimo? o PowerShellovom interpreteru? jesi siguran da on nije JIT kompajliran, pogotovo ako je napravljen u nekom .Net jeziku? "Because all PowerShell objects are .NET objects..." ili govorimo o PowerShellovom skriptnom jeziku? ili o čemu?), nego zato jer se uopće ne radi o programskom jeziku, nego se radi o, koliko sam skužio, komandno-linijskom interpreteru (baziranom na .Net-u što bi impliciralo da je JIT kompajliran) i skriptnom jeziku kojeg interpretira taj komandnolinijski interpreter. Dakle, kruške i jabuke.

 

Mislim da je trebalo biti jasno da sam govorio o programskim jezicima, o čemu se zapravo i raspravlja u ovoj temi. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 20:56 (mbaksa).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice