Osnove logičkog razmišljanja - Problemski zadatak

poruka: 7
|
čitano: 1.605
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Osnove logičkog razmišljanja - Problemski zadatak

Imam jedan logički problem pa trebam ideje kako da ga riješim. 

Imam adrese kojima moram naći GPS koordinate. Koordinate sam povukao iz BING-a i GOOGLE-a. Sada kako da ja provjerim koja koordinata točna ? Da li dobivena od google ili binga? Pod uvjetom da ne znam gdje se nalaze tražene adrese?


Primjer: BING mi je iz adrese M. Tita 80 Opatija izbacio koordinate u blizini jastrebarskog dok je GOOGLE izbacio pravu lokaciju u opatiji.
Cilj mi je da računalo samo eliminira pogrešne koordinate.

Niti google niti bing nisu 100% točni ali bi želio da od svakog uzmem točne koordinate a eliminiram pogrešne.

Sveukupno imam još 900 sumnjivih adresa... Software u kojim radim je Ersi - ArcMap i trebao bih napraviti kartu. Ali adrese sređujem u Excelu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 21:54 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Osnove logičkog razmišljanja - Problemski zadatak

Za početak Bing i Google koriste istu projekciju ali jedan daje koordinate u stupnjevima, a drugi u metrima, Bing i Google imaju različite parsere unesenog teksta, npr. Bing traži da se prvo unese mjesto naselja i mora biti točan naziv ulice, Krležina nije isto kao Miroslava Krleže. Zato daje glupe, rezultate. I Bing ima dosta lošije mapirane adrese od Googla. Ako koristiš ESRI software oni isto imaju svoj servis za geokodiranje.

E još jedna stvar, mislim da GPS koordinatni sustav je drugačiji od koordinatnog sustava Binga i Googlea.

ex. Programko
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 8:12 (andrijam).
 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Osnove logičkog razmišljanja - Problemski zada

Zar oba dvoje ne daju u stupnjevima ? Npr odem na Trg bana Josipa Jelačića i Google i Bing mi daju koordinate u stupnjevima 45.81346, 15.97638 da je u metrima izgledalo bi ovako 459306.66, 5074977.9. Stekao sam dojam da je bing precizniji ako ima točan unos adrese nego google. Znao sam da mora imati nekakvo pravilo za unos adrese, ali nisam do sada znao za ključni pojam parser. Znam da ESRI ima svoj servis za geokodiranje ali podesti sve opcije da radi kako spada trenutno mi je prekomplicirano (svakako se poslije budem pozabavio njime). GPS koordinate možda sam se krivo izrazio jer trebam samo koordinate adresa, lako ih ja onda pretvorim po potrebi.

10 godina
neaktivan
offline
Osnove logičkog razmišljanja - Problemski zadatak

Ja bi na tvom mjestu uz Bing i Google uzeo OSM i usporedjivo medjusubno rezultate. Znaci ako npr. Google i OSM imaju slicne kordinate dok BING razlicite od ostalih 2 onda je vjerojatno tocno od Googlea i OSMa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Osnove logičkog razmišljanja - Problemski zada

Dobro riješenje ali imam problem kako da skratim svoju formulu za excel koja uspoređuje decimale za Google i Bing jer je poprilično velika i nemam blage kako bi joj dodao uvijet da provjerava i treću ćeliju a da se ne zgubim u svom tom kodu? Ukratko formula ispiše error i broj znamenke koja se ne poklapa ili ako se sve poklapaju ispiše all ok

 

=IF(AND(ROUND(A1;1)=ROUND(B1;1));

IF(AND(ROUND(A1;2)=ROUND(B1;2));

IF(AND(ROUND(A1;3)=ROUND(B1;3));

IF(AND(ROUND(A1;4)=ROUND(B1;4));

IF(AND(ROUND(A1;5)=ROUND(B1;5));

IF(AND(ROUND(A1;6)=ROUND(B1;6));

IF(AND(ROUND(A1;7)=ROUND(B1;7));

"ALL OK";

"!!ERROR!!#7");

"!!ERROR!!#6");

"!!ERROR!!#5");

"!!ERROR!!#4");

"!!ERROR#3");

"!!ERROR#2");

"!!ERROR#1")

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 21:17 (zagi55).
10 godina
neaktivan
offline
Osnove logičkog razmišljanja - Problemski zadatak

Ne znam sintaksu od Excela ali nemoj usporedjivati decimale vec razlike izmedju kordinata. Znaci npr. imas koridnate A, B i C. Sada gledas apsolutno od A-B, A-C i B-C. S time ces dobiti koliko se razlikuju te samo usporedi te razlike i pronajdi najvecu, ona koja je najveca vrlo vjerojatno je i netocna te uzmi ostale dvije. Naravno posto kordinate imaju lat i long neces raditi abs(A-B) vec abs(lat_A-lat_b) te abs(long_A-long_B). 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Osnove logičkog razmišljanja - Problemski zada

Ok budem isprobao za vikend pa ti javim 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice