Psql+Python+OpenOffice

poruka: 2
|
čitano: 1.442
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Psql+Python+OpenOffice
Trebam napraviti bazu u psqlu vezanu za neki modul unutar poduzeća. Ja sam kreirao bazu, koja je morala biti temporalna za modul prodaje nebitnog poduzeća. Sad moram povezati psql i python te u pythonu napraviti (GUI) aplikaciju koja surađuje s njom (putem psycopg2 modula) te onda rezultate raznih pretraživanja (selectova itd koje vec sve imam napravljene) izbacivati u OpenOffice dokumente (putem Danny modula vjerojatno). Moduli su probably sys,danny,psycopg2, i npr wx za aplikacije u pythonu. Zanima me:

1.ima netko tko se kuzi u povezivanje pythona i psqly-tocnije fetchanje podataka iz jednog u drugi?

2.ima netko da se kuzi u GUI razvoj aplikacije u pythonu


-ako je netko zainteresiran zaraditi koju kunu na brzak(i rijesiti taj python dio) neka mi se javi na mail mysantrophy@yahoo.com a ako netko samo zeli pomoci s nekim prijedlozima i idejama neka posta ovamo pa cemo pricati dalje.


Npr::

#!/usr/bin/python2.6
import psycopg2
import wx

try:
conn = psycopg2.connect("dbname='finale' user='postgres' host='localhost' password='XX'");
except:
print "I am unable to connect to the database"

app=wx.App()
win=wx.Frame(None, title="Aplikacija", size=(800, 600))

probaButton=wx.Button(win, label='Open', pos=(225,5), size=(80,25))
probaButton.Bind(wx.EVT_BUTTON, nesto)
def nesto(event)

win.Show()

app.MainLoop()


##Ovdje vidimo povezivanje s psqlom i kreiranje osnovnog windowa i jednog buttona koji ima praznu definiciju //def nesto (event)// pod taj event bi vjerojatno islo nesto poput:


curs = conn.cursor()


curs.execute("SELECT *from ppartner")


print curs.fetchall()


##to je ono dokle sam ja dosao dosad ali neznam kako u pythonu napraviti button i pokraj njega entry field u koji npr. upises 2 i onda ovaj execute provrti npr. select *from ppartner(2) a to je id; tocnije neznam kako povezati button koji ima execute neki s tim entry fieldom koji mu daje parametar.

Neznam napraviti hijerarhiju windowa. kako da mu kazem koji je window kome nadedjen. Vjerojatno neka fora s parent None i parent Name. Uglavnom imam hrpu pitanja a odgovora nula i stojim na istoj tocki vec danima. Kazu za latinski da je mrtav jezik...njega znam za razilku od ovoga...Abyssus abyssum invocat...btw ovo mi prvi projekt ikada u pythonu




 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Psql+Python+OpenOffice

http://zetcode.com/wxpython/

 

pod poglavljem database imaš primjer za insert.

a ovo što ti trebaš treba ti event klika na gumb.

 

http://wiki.wxpython.org/AnotherTutorial

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2010 16:15 (MarkoCro).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice