Razvoj igara (Game Development)

poruka: 5
|
čitano: 2.619
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Razvoj igara (Game Development)

Poštovanje svima,

 

kako naslov govori, zanima me sve što bi mi cijenjeni članovi ovog foruma mogli reći o naslovljenoj temi.

 

Na ovom linku sam našao sve što me zanima, te je po meni tekst zbilja dobar. E sad, taj tekst je napisan 2011. godine, te me zanima da li je došlo do nekakvih promjena što se tiče tehnologija? Da li je C++ još uvijek "Bog i batina" u programskim jezicima koji se tiču igara? 

 

Moje dosadašnje iskustvo u programiranju započinje i staje sa Pythonom. U njemu sam pisao aplikaciju za svoj završni rad, te smatram da ga sasvim solidno poznam (da krivo ne shvatite, poznam njegovu školsku razinu, dakle sve ono što mi je trebalo u razvoju aplikacija za školske potrebe; vjerujem da je praktična primjena jezika potpuno drugačija). Na kraju teksta spomenutog u gornjem linku, autor istog spominje Python kao dobar izbor, te spominje PyDev plugin plus PyGame i Panda3D. Mislite li da nastavim s Pythonom u tom smjeru?

 

LP

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Razvoj igara (Game Development)

@Cop_Cougar

 

Iako će ti programerska ekipa s foruma, puno bolje odgovoriti, ako se nadoveže na moj post, budem ti pokušao napisati koju riječ...

 

Well, da C++ je mrcina, te u game developmetnu(GD) nudi najbolju kontrolu kôda. 

Ak' prosurfaš po oglasima iz GD, buš videl' da se C++ traži jakoooo puno.

 

Bez obzira na tvoje iskustvo ili znanje, nemoj čekati, javi se ekipi programira igre. Predstavi se, piše motivacijska pisa, složi CV. Budi iskren, reci na kaj si spreman, kaj očekuješ, te možda te netko zeme pod svoje.

Nemo je zakopati u svoju sobu ispred kompjutera, te čekati da nešto naučiš još bolje, nego prati oglase i javlja se na njih bez obzira kaj bu možda tražili nekog seniroa, ili kaj nisu iz branše GD. Počni negdje delati, bitno je pravo iskustvo u radnim uvjetima, kao i u nogometu. Trening je jedno, tekma je sasvim druga razina.

Poveži se sa ljudim, dosašuj im, budi uporan, pokaži želju, strast, ljubav prema programiranju...

Dok ne nađeš posao ili neku praksu il' nekaj slično u pravom biznisu, dakako slobodno uči što više. Uči znanje sa fakulteta, al' velim budi proaktivan na tržištu rada.

Obznani svijetu da postojiš kao programer.

 

Budi spreman na izazove, na učenje, na rokanje danima po knjizi, tastaturi, surfanju po materijalima na Internetu,....učenje svakodnevno, nema stajanja, razbu isti tempo bez kajanja..

 

BTW, javi se ekipi s machina.hr, možda dobiješ stručnu praksu, ako ništa drugo.

 

Suerte!

 

EDIT: Machina ima dan otvorenih vrata slijedeću subotu(17.12), pa navrati, ako možeš.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.12.2016 20:20 (PzKpfw).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Razvoj igara (Game Development)

Kao što članak iz uvoda kaže, programiranje igara uključuje - programiranje.

 

Nastavi u Pythonu prije nego odabereš kamo ćeš dalje - za početak napraviti Blackjack, Breakout i Pacman.

12 godina
offline
Razvoj igara (Game Development)

Pisao sam jednom tekst kako poceti sa game developmentom, nadam se da ti ovo moze pomoci. Prije nego sto krenes sa citanjem teksta, preporucio bih ti Unity Engine, meni je trebalo 9 mjeseci rada u njemu da dobijem prvi game dev posao. 

 

https://docs.google.com/document/d/1vphM4kO6pMPVvzg8FBfINHmrAm2tqkWtpqoHgJKAX9o/edit?usp=sharing

 

Darko
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Razvoj igara (Game Development)

@DarkoKwon

 

Darko, frende, veliko hvala za ovaj tekst sa linka što si postao. Jako je poučan, te govori kako stvari stoje u realnome svijetu.

Jako mi se sviđa onaj odlomak o disciplini, te se vidi da cijeli tvoj tekst odiše sa velikom dozom pozitivne energije, te da sve to piše iz vlastitoga iskustva.

Hvala, još jednom frende.

 

Živio!

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice