Škola za progremere u hr.

poruka: 20
|
čitano: 14.765
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Škola za progremere u hr.

ima li koja programerska školau hrvata osim ova: http://www.prvasrednjainformaticka.hr/upisi.php koja je puno preskupa.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Škola za progremere u hr.
lol
prof.dr.ing.sc.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Škola za progremere u hr.

Odlicna ti je ova skola... 30 000 kn a debugging im znaci "prociscavanje koda" :)

Biljezim se sa stovanjem...
 
7 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Škola za progremere u hr.
Možda malo preskupo za današnje prilike u Hrvatskoj !
Mada ako gledamo analogno sličnim školama vani ( tipa SAD gdje roditelji dižu hipoteke na nekretnine da bi školovali djecu, pitanj je kada če ovakav trend doć i kod nas ) onda u svakom slučaju se ispalati, jer prema programu rada imam dojam da iz ove škole izlazi gotov stručnjak za pojedino područje IT-a , što kod nas je rijetkost.

http://www.basketballhoopjam.com
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Škola za progremere u hr.

vidi ovo

http://info.edukon.hr/raspored

 

to je raspored za tu istu skolu.

ravnatelj ga je radio...

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Škola za progremere u hr.

Za Hrvatske pojmove, 30 000 je jako puno, rijetko tko može 2500 kn odvojiti od place, samo za skolarinu

 

Elektrotehnika - Smjer Informatika i računalstvo, [koncar, tesla, selska, ruđer]

 

kasnije .NET / Java akademija (tipa Algebra etc.) za tipa 5-7k kn,

imash međunarodni certifikat - i netko i nešto si... a ovo mi je too much fency, rich club

 

@matatata...  ako ravnatelj napravi takav raspored.. onda fakat... {#}

a i sajt im je loš

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 8:17 (enloz).
 
3 0 hvala 2
15 godina
offline
RE: Škola za progremere u hr.
woodgamesfx kaže...
Možda malo preskupo za današnje prilike u Hrvatskoj !
Mada ako gledamo analogno sličnim školama vani ( tipa SAD gdje roditelji dižu hipoteke na nekretnine da bi školovali djecu, pitanj je kada če ovakav trend doć i kod nas ) onda u svakom slučaju se ispalati, jer prema programu rada imam dojam da iz ove škole izlazi gotov stručnjak za pojedino područje IT-a , što kod nas je rijetkost.

za 30 000 kn mozes platit 4 godine faksa i nesto konkretno i naucit. Kako opisuju svoj program, rekao bih da se radi o tecaju za prekvalifikaciju, a ne skoli koja godinu naplacuje 30.000,00 kn!!!

Biljezim se sa stovanjem...
14 godina
offline
Škola za progremere u hr.

e hvala na pomoći. stvarno, nisam prije vidio koliko su koma. mislio sam dobar škola. sreća da im je tolika školarina da ne bi već slao zahtjev za upis.

 

edit: ova algebra je super! i nije tako skupa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 15:23 (King of Games).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Škola za progremere u hr.
King of Games kaže...

e hvala na pomoći. stvarno, nisam prije vidio koliko su koma. mislio sam dobar škola. sreća da im je tolika školarina da ne bi već slao zahtjev za upis.

Zavrsi ti nekakav faks... etf, fesb ili sto ja znam sto :) Ostavi se ovoga... Ili daj meni 30 000 kn i ja cu te naucit sto god hoces :)

Biljezim se sa stovanjem...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Škola za progremere u hr.
tnakir kaže...
King of Games kaže...

e hvala na pomoći. stvarno, nisam prije vidio koliko su koma. mislio sam dobar škola. sreća da im je tolika školarina da ne bi već slao zahtjev za upis.

Zavrsi ti nekakav faks... etf, fesb ili sto ja znam sto :) Ostavi se ovoga... Ili daj meni 30 000 kn i ja cu te naucit sto god hoces :)

Najbolji put je gimnazija matematičko informatičkog smjera, nakon toga FER, FESB, FOI.

Naravno, dobre su tehničke srednje, ali koliko vidim, teže im je upisati jedan od ovih faksova.

Kud vam se žuri, najprije nek vam bude cilj upiisati neki od ovih faksova

Nek me ispravi netko ako griješim, ali meni ne zvuči FER i Algebra isto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 17:06 (Floki).
15 godina
offline
RE: Škola za progremere u hr.
Floki kaže...
tnakir kaže...
King of Games kaže...

e hvala na pomoći. stvarno, nisam prije vidio koliko su koma. mislio sam dobar škola. sreća da im je tolika školarina da ne bi već slao zahtjev za upis.

Zavrsi ti nekakav faks... etf, fesb ili sto ja znam sto :) Ostavi se ovoga... Ili daj meni 30 000 kn i ja cu te naucit sto god hoces :)

Najbolji put je gimnazija matematičko informatičkog smjera, nakon toga FER, FESB, FOI.

Naravno, dobre su tehničke srednje, ali koliko vidim, teže im je upisati jedan od ovih faksova.

Kud vam se žuri, najprije nek vam bude cilj upiisati neki od ovih faksova

Nek me ispravi netko ako griješim, ali meni ne zvuči FER i Algebra isto.

Svakako preporucujem MIOC... ili bilo kakvu gimnaziju jer nauce covjeka uciti. Tehnicke skole su prelagane i nauce te biti opusten i kad dodjes na fax gotov si. 

Biljezim se sa stovanjem...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Škola za progremere u hr.
woodgamesfx kaže...
Možda malo preskupo za današnje prilike u Hrvatskoj !
Mada ako gledamo analogno sličnim školama vani ( tipa SAD gdje roditelji dižu hipoteke na nekretnine da bi školovali djecu, pitanj je kada če ovakav trend doć i kod nas ) onda u svakom slučaju se ispalati, jer prema programu rada imam dojam da iz ove škole izlazi gotov stručnjak za pojedino područje IT-a , što kod nas je rijetkost.

 Doći će, ja planiram s frendom otvorit privatnu srednju školu...naravno cijena će biti realna ali opet visoka, i djeca će naučit, škola neće biti lagana.

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
15 godina
neaktivan
offline
RE: Škola za progremere u hr.

Matematičko - informatička gimnazija ti je najbolja srednja škola za naučit programiranje u tom stadiju školovanja. Poslije fakulteti, FER, FESB, FOI. Mislim da je to jedan prilično dobar put za razvoj mladog programera.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 20:00 (Kobe24).
13 godina
neaktivan
offline
Škola za progremere u hr.
Kakav MIOC?ja idem u mioc i vecinu vremena ucim latinski povijest i sl. Gluposti...nemam vremena ni za komp upalit ... Da sad upisujem nebi za 2 zive glave ovo upisao
prof.dr.ing.sc.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Škola za progremere u hr.

Pa koliko sam ja shvatio programiranje i ucenje programiranja, najvise samoukih programera ima... kod nas programiranje u srednjim skolama je na niskoj razini a za faks,  kad pogledam samo snimke sa stanford predavanja i kada profesor objasnjava koje sve studije mozes da upises razlika je velika, postoji oko 5-6 razlitih tecajeva samo za programiranje.... imam par prijatelja koji su sad upisali racunalstvo i informatiku u Osijeku, programiranje na racunalstvu ima se valjda samo 2 ili 3 god a na informatici samo druga godina....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Škola za progremere u hr.
Pijavica kaže...
Kakav MIOC?ja idem u mioc i vecinu vremena ucim latinski povijest i sl. Gluposti...nemam vremena ni za komp upalit ... Da sad upisujem nebi za 2 zive glave ovo upisao

 U koji MIOC ideš ? Zagreb, Split ... ?

15 godina
offline
RE: Škola za progremere u hr.
Pijavica kaže...
Kakav MIOC?ja idem u mioc i vecinu vremena ucim latinski povijest i sl. Gluposti...nemam vremena ni za komp upalit ... Da sad upisujem nebi za 2 zive glave ovo upisao

MIOC ima kvalitetan program za informaticare - programere... Fin uvod u C programiranje... U Splitu su profesori prva liga.

slobo14 kaže...

Pa koliko sam ja shvatio programiranje i ucenje programiranja, najvise samoukih programera ima... kod nas programiranje u srednjim skolama je na niskoj razini a za faks,  kad pogledam samo snimke sa stanford predavanja i kada profesor objasnjava koje sve studije mozes da upises razlika je velika, postoji oko 5-6 razlitih tecajeva samo za programiranje.... imam par prijatelja koji su sad upisali racunalstvo i informatiku u Osijeku, programiranje na racunalstvu ima se valjda samo 2 ili 3 god a na informatici samo druga godina....

Pa zapravo u hrvatskoj jedino i mozes biti samouki programer. Na faksu ucis nekakve osnove C++-a, asemblera, nesto sitno C#, puno teorije o bazama i algoritmima i to je to. Ako se ne uhvatis sam neces se maknut dalje od osnova.

Biljezim se sa stovanjem...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2010 23:18 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Škola za progremere u hr.

U biti kroz poslovnu praksu se najviše nauči i samostalno.

13 godina
neaktivan
offline
Škola za progremere u hr.
U Zagrebu...Po meni je skola katastrofa,a sta se tice programiranja...nista posebno,ono sto se radi u sve 4 godine lako svladas u mjesec dana redovitog rada sam.Je,istina su u skoli stvarno dobre pripreme za natjecatelje,ali opet...nista naocito,ta natjecanja ionako imaju vise veze s matematikom nego s informatikom....
prof.dr.ing.sc.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Škola za progremere u hr.

Iz mog iskustva rada, velike softweraške kompanije ( u nas hrvata ), zapošljavaju ljude koji su TEK završili Fax (FER...FOI,,, etc, eventualno Teh. strukovnu + certifikate), ne traže nikakva specijalizirana znanja (npr. cijeli .NET) nego da su mladi, voljni učiti te naravno postoje testovi inteligencije i karaktera za filtraciju.

 

Tad takvi postaju "junior developeri", koji dobivaju prvo sitne bugove za rešavat .... ali polako napreduju i npr. svakih 6 mj. polažu po jedan certifikat.  Također se traži lojalnost!

Taj sistem kompanijama odgovara jer onda oni nauče developera da razmišlja, kodira i radi kako njima odgovara.

 

A druga stvar kaj sam ja sve to odbacio nakon god. , i prešao u privatnike... :D

 

(neznam da li je generalno tako, no to je moje i josh od par frendova iskustvo...)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice