Skup programera

poruka: 369
|
čitano: 61.729
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera

Čini se da imamo DELTA i ECHO tim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Skup programera

There it is... kalkulator. andy, pošalji svima obavjest preko gmaila da je odlučeno da radimo na kalkulatoru. u visual basicu 2008. lagano bi trebalo pisat feature list i lagano sakupljat ideje...

Stick to the shadows....
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Sum_of_all_fears kaže...

There it is... kalkulator. andy, pošalji svima obavjest preko gmaila da je odlučeno da radimo na kalkulatoru. u visual basicu 2008. lagano bi trebalo pisat feature list i lagano sakupljat ideje...

Može,Andy napiši i na forumu!

14 godina
neaktivan
offline
Skup programera

decki nemojte misliti sto sam rekao da je glupo raditi kalkilator ako vama nije onda sorry... al sam to rekao radi razlog jer u win imas odma kalkulator a bolji kalkulator od win 7 nisam vidio... ako nadmasite taj kalkulator ja cu vam reci svaka cast.sorry

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Skup programera
tesster kaže...

decki nemojte misliti sto sam rekao da je glupo raditi kalkilator ako vama nije onda sorry... al sam to rekao radi razlog jer u win imas odma kalkulator a bolji kalkulator od win 7 nisam vidio... ako nadmasite taj kalkulator ja cu vam reci svaka cast.sorry

sorry, al prije ćemo mi složit taj kalkulator nego vi to čudo za konfiguraciju rutera. vi morate nać način da to radi sa svakim ruterom inače program gubi smisao. ako s njim možete recimo iskonfigurirati recimo samo thompsona i siemensa, što ste napravili? ništa. iskreno, ja ne vidim način kako bi konfigurirali ruter preko nekog zasebnog programa....

Stick to the shadows....
14 godina
protjeran
offline
Skup programera

Jeste li izmislili nešto kreativnije od kalkulatora? (kojih ima milijone na netu btw) Osmijeh

-security expert-
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera

Gle care ali ti moras svatit da ja necu programirati  da napravim za cisco router... Nego napravis koje t-com dijeli ili optima... Necu ja sada napraviti za milijun rutera... Nego cemo nadogradjivati program kako ruter izadje. Svacas

15 godina
odjavljen
offline
RE: Skup programera
Buffer Overflow kaže...

Jeste li izmislili nešto kreativnije od kalkulatora? (kojih ima milijone na netu btw) Osmijeh

Ajde molim te, ako nemaš neki savjet, šuti. Znamo da ih ima mali milijun, kad završimo bit će ih +1. U čem je problem? Neš ćemo naučit.

tesster kaže...

Gle care ali ti moras svatit da ja necu programirati  da napravim za cisco router... Nego napravis koje t-com dijeli ili optima... Necu ja sada napraviti za milijun rutera... Nego cemo nadogradjivati program kako ruter izadje. Svacas

Hehe... ok, napravite config utility za 5 rutera. kako ćete ga napravit? jel imate i najmanju predožbu kako bi trebalo počet?

Stick to the shadows....
14 godina
protjeran
offline
Skup programera

Da, pitanje je čemu software za konfiguriranje routera kad se može preko browsera? Jedino ako nije želja da se konfigurira preko browsera pa se napravi zaseban software koji se poveže sa routerom... Ali moje mišljenje je da to i nema baš neke koristi.

-security expert-
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Sum_of_all_fears kaže...
Buffer Overflow kaže...

Jeste li izmislili nešto kreativnije od kalkulatora? (kojih ima milijone na netu btw) Osmijeh

Ajde molim te, ako nemaš neki savjet, šuti. Znamo da ih ima mali milijun, kad završimo bit će ih +1. U čem je problem? Neš ćemo naučit.

tesster kaže...

Gle care ali ti moras svatit da ja necu programirati  da napravim za cisco router... Nego napravis koje t-com dijeli ili optima... Necu ja sada napraviti za milijun rutera... Nego cemo nadogradjivati program kako ruter izadje. Svacas

Hehe... ok, napravite config utility za 5 rutera. kako ćete ga napravit? jel imate i najmanju predožbu kako bi trebalo počet?

  Decko nemoj se ljutiti ali ja mislim da ti bas programiranje ne ide... Kao sto sam rekao da mi je frend zavrsio 3godine programera... I bilo bi glupo da nesto govoris a neznas i sam sta pricas... Ako ja neznam zna frent itekako dobro

14 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Buffer Overflow kaže...

Da, pitanje je čemu software za konfiguriranje routera kad se može preko browsera? Jedino ako nije želja da se konfigurira preko browsera pa se napravi zaseban software koji se poveže sa routerom... Ali moje mišljenje je da to i nema baš neke koristi.

 

E da i ti se pravis pametan... Sada sto znas podesiti ruter nemoj misliti da si Informaticar... Ima ljudi koji to neznaju... A kolikmo ja vidim da te ljudi bas nevole pa neznas da ima ljudi koji neznaju podesiti ruter... Ajde Pametnjakovicu da cujem sta bi ti napravio... Kladim se da da nebi nista jer neznas. Da znas nebi se tako pravio pameta...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2009 16:25 (tesster).
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera

Ako se budete nastavili svađat osobno ću tražit od moderatora da locka ovu temu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Buffer Overflow kaže...

Da, pitanje je čemu software za konfiguriranje routera kad se može preko browsera? Jedino ako nije želja da se konfigurira preko browsera pa se napravi zaseban software koji se poveže sa routerom... Ali moje mišljenje je da to i nema baš neke koristi.

 

Mislim da se ideja sastoji u tome da nove rutere automatski konfigurira u zatvorenu WAP mrezu za nove, informaticki nepismene korisnike. Uz neki pravilan dizajn, apstrakciju komunikacije i komandnog sucelja, dalo bi se izvesti da se ekstenzije za dodatne rutere dodaju kao binary/ascii fileovi. Nije ni losa ideja IMHO, ali za ljude koji ponajprije razumiju sto je SSH, sto je HTTP, sto je web agent, sto je HTTP kroz SSH kanal i kako to sve skupa funkcionira. Biti poznavaoc mreza ne znaci da razumijes da se IP sastoji od 4 bytea. A onaj komentar "Imam frenda koji je zavrsio 3 godine programiranja bla bla ako ne znam ja zna on bla bla bla".... sta imamo 7 godina pa prijetimo po kvartu sa starijim bratom? :-) Mislim da emocijama i napuhavanju nema mjesta u ovakvoj temi gdje svi priznaju da su pocetnici i gdje svi zele raditi skupa da bi zajedno brze ucili.

 

Sto se tice kalkulatora, definitivan feature request je plugin interface. Iz vise razloga, a) prosirit ce uporabljivost kalkulatora b) otvara potencijale za slijedece projekte c) naucit ce vas puno korisnih stvari :-)

"Fans are clinging complaining dipshits who will never ever be happy for any concession you make. The sooner you shut up their shrilled tremolous voices, the happier are you going to be for it.&q
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2009 16:30 (Deus ex machina).
14 godina
protjeran
offline
Skup programera

Ako je kalkulator onda neka bude kalkulator. :)

 

Imam iskustva sa izradom matematičkih programa, pa ako bude trebalo slobodno se javite.

 

Uglavnom napravio sam software za izračunavanje extrema, derivacija, i integrala (jednostruki, dvostruki, volumni) i uz to crtanje 2D-3D grafova.

 

Mislim ako budete radili sa grafovima.

-security expert-
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Skup programera

Idući koji se bude hvalisao dobit će ban. Za hvalisanje i nizanje skraćenica koje nađete na Bingu, imate forum za predstavljanja i privatne poruke.

 

Jedan savjet: da biste bili iole vrijedan sugovornik, barem naučite osnove gramatike materinjeg jezika, jer u suprotnom izgledate komično. Nemojte mi ići odgovarati na ovaj post, jer ćete i za to dobiti karton.

 

Vaš moderator.

Biti u većini nije vrijedno vremena inteligentnog čovjeka. G.H.Hardy || Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2009 18:04 (naxeem).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Skup programera

Koji pluginovi bi bili u pitanju?

-security expert-
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Skup programera

Ja bih vam ljudi dobre volje predlozio sljedece. Vidi se da ste pocetnici. U tome nema nista lose, zasto bi bilo. Ne krivi se onoga tko ne zna, vec onoga tko misli da zna, zapamtite. Isto tako vidi se da neki od vas imaju entuzijazma, zele zapoceti programirati, sto je pohvalno dakako. No sva volja na svijetu vam nece pomoci bez iskusnog covjeka koji ce uzeti projekt u ruke i voditi ga. 

 

Znaci, moj prijedlog je sljedeci: ukoliko se u roku od nekoliko dana ne nadje covjek koji je sposoban i ima zelju voditi vas projekt, neka se tema zatvori,  a vama podijeli puuuuno dobrih linkova na edukacijske web stranice, sto o programiranju, sto o kulturi opcenito.

 

 

Eto, nadam se da nikome nije zasmetalo nista u mome postu, sve sam rekao sa dobrom namjerom.

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Sum_of_all_fears kaže...
Buffer Overflow kaže...

Jeste li izmislili nešto kreativnije od kalkulatora? (kojih ima milijone na netu btw) Osmijeh

Ajde molim te, ako nemaš neki savjet, šuti. Znamo da ih ima mali milijun, kad završimo bit će ih +1. U čem je problem? Neš ćemo naučit.

tesster kaže...

Gle care ali ti moras svatit da ja necu programirati  da napravim za cisco router... Nego napravis koje t-com dijeli ili optima... Necu ja sada napraviti za milijun rutera... Nego cemo nadogradjivati program kako ruter izadje. Svacas

Hehe... ok, napravite config utility za 5 rutera. kako ćete ga napravit? jel imate i najmanju predožbu kako bi trebalo počet?

Ovako, znam da je moguche, radio nesto slicno, zato molim te nemoj pocinjati svađu...

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Buffer Overflow kaže...

Da, pitanje je čemu software za konfiguriranje routera kad se može preko browsera? Jedino ako nije želja da se konfigurira preko browsera pa se napravi zaseban software koji se poveže sa routerom... Ali moje mišljenje je da to i nema baš neke koristi.

To za konfiguriranje je inace odlicna ideja, znam ljude koji to jednostavno neznaju napravit, a ako bi se to napravilo tako da se samo upisu podaci potrebni u textboxove, i onda program slaze na routeru bilo bi to odlicno za sve korisnike.

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
15 godina
neaktivan
offline
Skup programera

evo javljam se iz osijeka, pa bi neš kratko(il dugo reko):

1. da visual basic, početnici smo

2. kalkulator(također zbog toga što smo početnici)

3. nadogradnje i uklananje  bugova

4.savršenstvo(gotov proizvod)-prelazimo na nešto jače

5. mogli bi svi u projektu nabavit neku vb knjigu da razvijemo znanje navedenog

 

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
djdomi kaže...

evo javljam se iz osijeka, pa bi neš kratko(il dugo reko):

1. da visual basic, početnici smo

2. kalkulator(također zbog toga što smo početnici)

3. nadogradnje i uklananje  bugova

4.savršenstvo(gotov proizvod)-prelazimo na nešto jače

5. mogli bi svi u projektu nabavit neku vb knjigu da razvijemo znanje navedenog

 

Ja imam jednu knjigu u pdf formatu i dobru stranicu s VB tutorialima!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Tomislav95 kaže...
djdomi kaže...

evo javljam se iz osijeka, pa bi neš kratko(il dugo reko):

1. da visual basic, početnici smo

2. kalkulator(također zbog toga što smo početnici)

3. nadogradnje i uklananje  bugova

4.savršenstvo(gotov proizvod)-prelazimo na nešto jače

5. mogli bi svi u projektu nabavit neku vb knjigu da razvijemo znanje navedenog

 

Ja imam jednu knjigu u pdf formatu i dobru stranicu s VB tutorialima!

ja sam skidao neke pdfove o vb-u. kad dođem u zg proučit ću ih.

Čekamo...10.11.09.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Tomislav95 kaže...

Ja imam jednu knjigu u pdf formatu i dobru stranicu s VB tutorialima!

Zašto ne daš link? Zar je ilegalno? Nevinašce

15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
andy0101 kaže...
Tomislav95 kaže...

Ja imam jednu knjigu u pdf formatu i dobru stranicu s VB tutorialima!

Zašto ne daš link? Zar je ilegalno? Nevinašce

Nije!Tutorial

15 godina
neaktivan
offline
Skup programera

http://crashbookz.110mb.com/

evo Vam link za e-bookove. ja sam prochitao Beginning Microsoft Visual Basic 2008

i knjiga je odlichna, puno sam naucio uz nju.

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
Tomislav95 kaže...
andy0101 kaže...
Tomislav95 kaže...

Ja imam jednu knjigu u pdf formatu i dobru stranicu s VB tutorialima!

Zašto ne daš link? Zar je ilegalno? Nevinašce

Nije!Tutorial

moje je :)

ajde kad dođem u zg pogledam i te.

Čekamo...10.11.09.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
djdomi kaže...

evo javljam se iz osijeka, pa bi neš kratko(il dugo reko):

1. da visual basic, početnici smo

2. kalkulator(također zbog toga što smo početnici)

3. nadogradnje i uklananje  bugova

4.savršenstvo(gotov proizvod)-prelazimo na nešto jače

5. mogli bi svi u projektu nabavit neku vb knjigu da razvijemo znanje navedenog

 

  ja bi reka, baš zato što ste početnici, izbjegavajte vb... kad već nešto planirate naučiti naučite pravu stvar (c# ili java) a ne vb (za razloge zašto ovo govorin potražite prijašnje rasprave na tu temu i izjave onih koji su prešli sa vb na c#)

 

i to što neki   žele raditi kalkulator a neki konfiguraciju rutera, a neki gif animator ne bi smio bit razlog za svađu, to nisu neki preveliki projekti i dosta je 2-3 ljudi za to napravit, a i uostalom, puno baba kilavo dite, ko zna na šta bi taj kalkulator ličio kad bi vas 15 na njemu radilo...

 

Tražim posao, po mogućnosti programera, u Splitu...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
mariik kaže...
djdomi kaže...

evo javljam se iz osijeka, pa bi neš kratko(il dugo reko):

1. da visual basic, početnici smo

2. kalkulator(također zbog toga što smo početnici)

3. nadogradnje i uklananje  bugova

4.savršenstvo(gotov proizvod)-prelazimo na nešto jače

5. mogli bi svi u projektu nabavit neku vb knjigu da razvijemo znanje navedenog

 

  ja bi reka, baš zato što ste početnici, izbjegavajte vb... kad već nešto planirate naučiti naučite pravu stvar (c# ili java) a ne vb (za razloge zašto ovo govorin potražite prijašnje rasprave na tu temu i izjave onih koji su prešli sa vb na c#)

 

i to što neki   žele raditi kalkulator a neki konfiguraciju rutera, a neki gif animator ne bi smio bit razlog za svađu, to nisu neki preveliki projekti i dosta je 2-3 ljudi za to napravit, a i uostalom, puno baba kilavo dite, ko zna na šta bi taj kalkulator ličio kad bi vas 15 na njemu radilo...

 

Istina, kako će 15 ljudi raditi jedan program? Što, naizmjenično ćemo pisati linije koda? Ja deset, ti deset, on deset... To da se podijelimo bi bila dobra ideja. Ako se ostali slažu otvorit ću još jedan potforum za konfiguraciju routera.

 

To za C sam i ja pročitao, samo što ljudi preporučuju C++, a ne C#. S druge strane, Java (koja je slična C#u) je multiplatformska, a i neko vrijeme sam se zanimao za programiranje aplikacija za mobitele.

 

BTW mislim da nitko ne cilja na GIF animator više, to je bio prvi prijedlog ali smo ga odgodili dok ne naučimo (bolje) programirati na manjem projektu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Skup programera
andy0101 kaže...

To za C sam i ja pročitao, samo što ljudi preporučuju C++, a ne C#. S druge strane, Java (koja je slična C#u) je multiplatformska, a i neko vrijeme sam se zanimao za programiranje aplikacija za mobitele.

 

Java je slicna C# samo po sintaksi i nekim idealima. U praksi se razlikuju kao nebo i zemlja.

Pored toga u samoj Javi, SDK za web aplikacije (J2EE), za desktop aplikacije (J2SE) i za mobitele (J2ME) se razlikuju u podrsci kao dan i noc.

"Fans are clinging complaining dipshits who will never ever be happy for any concession you make. The sooner you shut up their shrilled tremolous voices, the happier are you going to be for it.&q
14 godina
neaktivan
offline
Skup programera

Gle decki po mojem ja bi radio u vb jer neradimo sada neki profesionalni program koji ce nadmasiti sve ostale...

 

evo vam jedna stranica sa source code: www.planet-source-code.com

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice