Swift i Xcode

poruka: 9
|
čitano: 4.803
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Swift i Xcode

Pozdrav,

odlučio sam pošto nemam pametnijeg posla da bi naučio Swift i Xcode ali nikad u svome životu nisam se bavio programiranjem niti sam ikad u srednjoj ili na faksu se susretao sa progarmskim jezikom i programiranje.

Skinuo sam knjigu The Swift Programming Language iz kojeg učim programiranje ali me muče same osnove i pravila za koje sam skužio da pisac iste knjige smatra da znam pa bi vas molio za pomoć.

Muče me osnove kao čemu služe ();:\/{} i kada se stavljaju; osnovne naredbe i sama logika itd pa ako itko ima neku skriptu ili bilo šta bar da te osnove pokopčam kako bi uopće znao šta čitam o Swiftu :D

 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Swift i Xcode

@Laky92

 

Knjiga C++ Analiza i Primjena, Željko Kovačević.

Predavanja sa FER, TVZ, PMF-Matematika....

 

Tko hoće učiti, ne mora daleko tražiti...

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2016 14:41 (PzKpfw).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Swift i Xcode
PzKpfw kaže...

@Laky92

 

Knjiga C++ Analiza i Primjena, Željko Kovačević.

Predavanja sa FER, TVZ, PMF-Matematika....

 

Tko hoće učiti, ne mora daleko tražiti...

Covjek pita za Swift i Xcode ti mu dajes knjigu iz C++ 

 

Sta si tice samog Swifta i Xcode-a za Xcode ti je dosta 45min da sve shvatis i pohvatas, imas hrpu tutoriala na yt i sluzbena dokumentacija od Apple je ok. Sta se tice Swifta takve stvari koje pitas se zovu syntaxa jezika. Apple ima cisto ok dokumentaciju o Swiftu gdje je sve opisano, a postoji i "skripta" o Swiftu od Applea. To ti je za pocetak sasvim dovoljno da pohvatas vise nego osnove samog jezika.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2016 1:34 (tLeon).
10 godina
offline
Re: Swift i Xcode

@tLeon

 

Osim kaj se nepotrebno iščuđavaš, ne znaš čitati sa razumijevanjem.

 

ForumašLaky92 je rekao da čita knjigu o Swiftu, al' da ne kuži osnove, jer nigdje nije učio uopće o programiranju, te je tražio bilo što da može pohvatiti osnove o Swiftu.

To sam mu i dao. Čak se i zahvalio. Znači da sam mu pomagao.

Slijedeći put ne idi pametovati bez veze...

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
7 godina
neaktivan
offline
Swift i Xcode

Ma hvala obojici :D 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Swift i Xcode
Laky92 kaže...

Pozdrav,

odlučio sam pošto nemam pametnijeg posla da bi naučio Swift i Xcode ali nikad u svome životu nisam se bavio programiranjem niti sam ikad u srednjoj ili na faksu se susretao sa progarmskim jezikom i programiranje.

Skinuo sam knjigu The Swift Programming Language iz kojeg učim programiranje ali me muče same osnove i pravila za koje sam skužio da pisac iste knjige smatra da znam pa bi vas molio za pomoć.

Muče me osnove kao čemu služe ();:\/{} i kada se stavljaju; osnovne naredbe i sama logika itd pa ako itko ima neku skriptu ili bilo šta bar da te osnove pokopčam kako bi uopće znao šta čitam o Swiftu :D

 

Unaprijed hvala!

 

PzKpfw kaže...

@tLeon

 

Osim kaj se nepotrebno iščuđavaš, ne znaš čitati sa razumijevanjem.

 

ForumašLaky92 je rekao da čita knjigu o Swiftu, al' da ne kuži osnove, jer nigdje nije učio uopće o programiranju, te je tražio bilo što da može pohvatiti osnove o Swiftu.

To sam mu i dao. Čak se i zahvalio. Znači da sam mu pomagao.

Slijedeći put ne idi pametovati bez veze...

 

Posto ne shvacas sto ga muci podcrtao sam ti kako bi lakse shvatio. Evo da sad tebe naucim takve stvari "čemu služe ();:\/{}" zovu se syntaxa jezika, ocito je da nisi nikada radio u Swiftu ako ga usporedujes sa C++.  Svaka dokumentacija od programskog jezika detaljno opisuje syntaxu i uz nju daje primjere kako bi shvatio samu logiku jezika, sta je i Laky92 napomenuo da ga muci logika nekih stvari ("sama logika").

Ja sam mu samo htio pomoci u vezi pitanja i nadam se da jesam, nisam nikome pametovao no ocigledno da se ti osjecas intelektualno ugrozeno s moje strane. Ja ne znam koji je razlog ali ti ocigledno znas  

15 godina
offline
Swift i Xcode

Tebe ne muci sintaksa swifta vec osnove programiranja sto je normalno za nekog tko pocinje. Apple-ova dokumentacija nije najbolje mjesto za naucit programirati. To sto citas je vrlo dobro za naucit Swift ali je pisano za nekog tko je vec upucen u programiranje i objective-c. 

 

Kolega PzKpfw je preporucio dobar primjer knjige koja te moze nauciti osnove programiranja na primjerima. Samo ako ces to citati bitno je da se ne zamaras previse sintaksom "c++"- a, vec da shvatis sto su blokovi, varijable, funkcije itd.

 

Mozda ipak da probas sa

. Ima i knjiga "Swift for absolute begginers" iako neznam kakva je. Znaci Swift ima taj tkzv "Playground" koji je vrlo pogodan za ucenje, sve sto pises odmah vidis rezultate, to je stvarno super za ucenje.

 

Samo imaj na umu da je Swift jos vrlo nov programski jezik i da se mijenja svake godine, i to bas sintaksa, tako da bas i nije najbolji izbor za ucenje.

 

Kada pohvatas osnove onda nastavi sa "The Swift Programming Language", ja ju citam svake godine kako je Apple updejta.

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Swift i Xcode

Pozdrav ljudi,

 

Zadnjih mjesec dana bavim se ucenjem Swifta i iOS developmenta. 

U meduvremenu sam uspio napraviti par sitnijih aplikacija i relativno napredovati sa Swiftom.

 

Medutim, zadnjih dana razbijam glavu zadatkom na kojeg sam slucajno naletio u jednom oglasu za posao (ne planiram se javljati na oglas, samo mi je zadatak izrazito zanimljiv).

 

Zadatak glasi:

 

Potrebno je napraviti Android ili iOS aplikaciju koja se sastoji od jednog ekrana na kojem se nalazi jedno polje za unos brojeva i jednog gumba. Korisnik treba unijeti jedan broj u razmaku od 100-10000. Pritiskom na gumb treba se ispisati prvi veći i prvi manji broj od zadanog broja, a da se sastoji od istih znamenki.
npr. 351
manji prvi broj je 315
veći prvi broj je 513

(U slucaju da ne postoji manji/veci broj ispisuje se poruka ili isti broj)

 

 

Graficki dio aplikacije, unos, ispis brojeva ovdje nije nikakav problem. Muci me algoritam kojim bi se vrsio ispis broja dobivenog od unesene kombinacije brojeva od strane korisnika kao sto je opisano u zadatku.

Razmisljao sam u smjeru koristenja statementa/conditionsa no nekako ne vjerujem da bi to za ovaj tip problema bilo najoptimalnije rjesenje.

 

Moze li me netko usmjeriti/dati savjet u kojem smjeru razmisljati, podijeliti ideju na koji nacin bi vi rijesili slican zadatak?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Swift i Xcode

Uzmeš sve permutacije koje možeš dobiti od upisanog broja (351 - 135, 153, 315, 351, 513, 531), složi ih u array i foreach petljom ispitaj koja dva zadovoljavaju uvjete.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice