System("PAUSE") - C++

poruka: 14
|
čitano: 19.340
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
System("PAUSE") - C++

Pozdrav svima,

U C++ naredba system("PAUSE"); ispisuje na ekran "Press any key to continue . . ."

mene interesuje da li postoji mogucnost da umjesto tog teksta na engleskom ispisuje moj vlastiti tekst?

i da, ako neko ima zadataka za prvi razred informatičkih gimnazija bio bih mu zahvalan! Smijeh

eto toliko od mene...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
System("PAUSE") - C++

Pa, ja ti koristim naredbu getch() koja ne ispisuje ništa kad oću zaustavit program da mi se ne ugasi, a neki preporučaju da se piše std::cin.get(); pa sad ti vidi, a za ovo šta si ti reko, e tu bi sam svoju neku funkciju trebal napisat, valjda, ne znam, nikad mi nije to palo na pamet. Netko kompetentniji od mene će ti to bolje objasniti.

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: System("PAUSE") - C++
Sargas kaže...

Pozdrav svima,

U C++ naredba system("PAUSE"); ispisuje na ekran "Press any key to continue . . ."

mene interesuje da li postoji mogucnost da umjesto tog teksta na engleskom ispisuje moj vlastiti tekst?

i da, ako neko ima zadataka za prvi razred informatičkih gimnazija bio bih mu zahvalan! Smijeh

eto toliko od mene...

Koliko znam nema, ionako se ne radi o C++ovoj, već sistemskoj, naredbi.

 

No možeš implementirati vlastitu funkciju - koja će ispisati neki tekst, petljom provjeravati je li štogod pritisnuto, i nastaviti petlju dok se nešto ne pritisne. Ako si zainteresiran za tu verziju, javi...

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
15 godina
neaktivan
offline
System("PAUSE") - C++

Ovo bi trebalo raditi - iako se koristi C funkcija u C++ programu.

 

(...)                // ostali include
#include <cstdio>    // za getchar

using namespace std;

int main()
{
    (...)            // kod

    cout << "Stisni Enter za nastavak...";
    getchar();
    return 0;
}

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2009 9:25 (hrx).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
System("PAUSE") - C++

E momci hvala vam...

 

@itf4n što se tiče petlje, pokušaću ja da uradim nešto sam, malo da zadam sebi izazov... pa ću da javim šta i kako sam uradio...

 

@hrx hmmmm, što se tvoga koda tiče, jedina zamjerka je što on radi samo na taster enter i to što ispisuje ostale znakove u program... za razliku od system pause koji na bilo koji taster prekida rad programa...

 

e sad, ako pravim petlju opet isto dobijam kao i sa getchar ali nema veze... poslužiće i getchar! hvala još jednom!Bogataš

 

EDIT: evo nekog koda koji valjda radi

 

#include <conio.h>

#include <stdio.h>

 

int main(void)

{

puts("Press Any Key To Continue ... ");

while(!kbhit()) ; // while any key is not pressed

return 0;

}

evo, samo treba razjasniti...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 14:10 (Sargas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: System("PAUSE") - C++
Sargas kaže...
EDIT: evo nekog koda koji valjda radi

 

 

 

#include <conio.h>

#include <stdio.h>

 

int main(void)

{

puts("Press Any Key To Continue ... ");

while(!kbhit()) ; // while any key is not pressed

return 0;

}

evo, samo treba razjasniti...

 

 

Razjasniti? Vrti petlju tako dugo dok korisnik ne pritisne netku tipku (iliti vrti petlju kad je povratna vrijednost funkcije kbhit jednaka nuli, "prekini" petlju kad je povratna vrijednost funkcije kbit različita od nule). Objašnjenje funkcije kbhit:

This function is not defined as part of the ANSI C/C++ standard. It is generally used by Borland's family of compilers. It returns a non-zero integer if a key is in the keyboard buffer. It will not wait for a key to be pressed.

 

Zbog ovog žutog treba vrtjeti petlju - funkcija ne čeka da korisnik pritisne tipku.

14 godina
neaktivan
offline
RE: System("PAUSE") - C++

aha ali de mi ovo objasni 

 

 

puts("Press Any Key To Continue ... ");

while(!kbhit()) ;

 

 

dakle koliko sam ja shvatio, naredba puts je isto što i naredba cout?

naredba while je u stvari naredba uslova koja definiše da se ciklus ponavlja sve dok se !kbhit() ne zadovolji?

za kbhit pretpostavljam da znači keyboard hit, ali ne shvata šta znači uzvičnik ispred i prazna zagrada iza...

izvinite na ovim početničkim pitanjima, ali prvi sam razred informatičke gimnazije i imam dosta lošeg profesora koji bi trebao da me uči c++ a ni paskal nam ne objašnjava kako treba...

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: System("PAUSE") - C++

puts - > znači ispiši znakovni niz i dodaj novi red .
Znači radi se o funkciji :

 

 

int puts(char *znakovi);

 

primjer;

puts("Bok");

 

cout je objekt(da sad ne objašnjavam),ali vaš profesor puno toga miješa i ne objašnjava što je što.
Znači niste dobro naučili niti tokove ,objekte tokova ,i funkcije...to je moj zaključak a također vam ne objašnjava dobro niti petlje.

 

edit:   ! uskličnik znači "dok ne stisneš" tj.negacija uslova..u while zagradama.Sad vidim da ni usporedbe ,true,false itd ...nije objasnio...

Private
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 19:14 (Private).
14 godina
neaktivan
offline
RE: System("PAUSE") - C++

A može li onda preporuka za neki vodič ili e knjigu... bilo šta, msm kao učenik informatičkog smjera ovo MORAM znati, a sa ovim profesorom to neću postići, pa ću izgleda morati sam...

15 godina
offline
RE: System("PAUSE") - C++

Već sam negdje preporučio ove dvije skripte:

 

http://degiorgi.math.hr/prog1/materijali/p1-vjezbe.pdf

http://degiorgi.math.hr/prog2/materijali/p2-vjezbe.pdf

 

 

što se tiče zaustavljanja programa, najjednostavnije je opcija scanf("%%"); prije returna. Ne teba mu nikakav dodatni library, a radi posao :D (i isto čeka znak da se upiše i lupi enter).

 

a od zadataka, možda ti nešto od ovoga bude dobro:

http://degiorgi.math.hr/prog1/materijali/p1-zadaci_za_prakticni_kolokvij.pdf

 

ima i lakših, i težih, pa vidi :D

 

Sretno, ako negdje zapneš, pitaj :D

 

ovo su sve materijali iz C-a, pošto je kod koji si ti stavio C-ovski kod, a ne C++-ovski... za C++ također imam neke materijale, ali su nešto napredniji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2009 23:57 (Luuka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: System("PAUSE") - C++

Imaš knjigu C++ Analiza i primjena (otprilike tako) koja je dobra za početnike u C++-u ,a sigurno će ti na forumu još netko staviti link na neke pdf primjere jer sam izašao iz tih faza učenja davno. Ima po forumu dosta linkova na C i C++ učenje,  samo malo potraži .

Private
15 godina
protjeran
offline
System("PAUSE") - C++

Ovo kao da je vječiti problem. Čak na faksu i studenti s ovim imaju problema. Uglavnom.. ako radite u Visual Studiu nije potrebna niti jedna naredba, jer program ako pokrenete s CRTL+F5 onda vam on neće ugasiti prozor nakon što izvrši sve naredbe. Kod ostaih razvojnih okruženja postoji dosta drugih načina, ali najmanje bih preporučio ovaj s pozivom funkcije System, jer pozivati dio operacijskog sustava zbog gluparije poput "pritisni tipku" je bezvezno rasipanje resursa i gubitak vremena.

 

Evo što se točno događa prilikom poziva funkcije System:

 

http://www.gidnetwork.com/b-61.html

 

Kao što i u tekstu piše, moguće je kao alternativu koristiti getchar() ili cin.get(). Pritisneš ENTER i prozor će se zatvoriti. U svakom slučaju sve je bolje nego System.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 8:27 (Tracer).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
System("PAUSE") - C++

u tpm linku koji si napiso autor je zaboravio jednu sitnicu...koja velikom djelu ljudi dosta znači...naime, puno kompajlera nepodržava getchar (), nego se koriste neke druge funkcije, recimo getch, ili tako neka...nego evo jedna iz moje kućne izrade, ovo je c kod, i trebaš si to samo stavit u prog prije main...

int stop (void)

{

char stop[10];

printf ("kad zelite nastavit, upisite nastavi i kliknite enter...\n");

scanf ("%s", &stop);

}

  i onda na mjesto u progu gjde želiš da stane samo upisi:

stop ();

  trebao bi radit, nisam ga porbavo kod sebe, nego sam napiso tu, na forumu...

P.S. trebaš uključit header stdio.h ...

thunder in my room :prijevod: Moja mama viče!92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.Da se Facebook server sruši 90% m
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: System("PAUSE") - C++

Ok, budemo probali pa se javimo Namigiva

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice