Viking's Story

poruka: 258
|
čitano: 64.512
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

Dakle, imam 13 godina i bavim se izradom igara u engineu kojeg sam napravio u pygame-u. Želim vaše mišljenje o mojoj igrici. Trenutno je gotova 70% (još samo leveli i grafika) pa ću staviti video. Gotova je kad bude bila gotova {#}.

Tip: Turn-Based Defense/RPG

Priča: Blizu je kraj vikinške vlasti. Divovi i brojna čudovišta, znajući da počinje rat, kreću u pohod na Vikinge kako bi Asgard imao manje vojnika. No, Odin šalje ratnika/ratnicu na Skandinaviju kako bi je obranili. Na vama je red da obranite sve od Islanda pa do Norveške i sjeverne Francuske.

Broj mapa: 80

Broj levela: 360

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2011 22:57 (MaracKoMarac).
 
45 0 hvala 6
16 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

13 godina? Bravo :)

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Viking's Story

hvala

 

15 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

eii ja sam malo pretraživao po forumu i nisam nigdje našao tutorial il temu o pravljenju igrica...jel zna itko nekakav tutorial ili link za temu plz? sorry na OFF-topicu...Baj D Vej Igrica je sasvim OK, i jos s time da imas 13 god, zakon!

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Viking's Story

Bar netko od mlađih koji se nešto i potrude početi i napraviti..samo tako dalje ,13 čovječe...Osmijeh....ja sam tad prve kodove basica .
Volja i trud je moćna stvar ako se kombinira s željom za učenjem a kad još k tome dodaš mrvicu talenta rezultati su magični.
Samo nastavi bez obzira što ti ovdje rekli ,kudili ili hvalili.

Private
14 godina
neaktivan
offline
15 godina
neaktivan
offline
Viking's Story
Zanimljivo, nešto kao nekakav Tower Defense. Iako postoji mnogo klonova, probaj napraviti nešto jedinstveno što će igru učiniti još zanimljivijom.

Svaka čast, samo naprijed.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

Ajmo reć da će u igrici bit neprijatelja duplo više neg u Serious Sam, a na Hard neprijatelji dolaze sa 8 strana.

Plus, heroj će imat spellove Smijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Viking's Story

Bravo

http://www.youtube.com/user/UKURR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

dal zna itko gdje (kad napravim) mogu objavit svoju igricu? Nemrem na Big Fish Games jer tam se ne može objavit opensource igrica

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Viking's Story
MaracKoMarac kaže...

dal zna itko gdje (kad napravim) mogu objavit svoju igricu? Nemrem na Big Fish Games jer tam se ne može objavit opensource igrica

 sry na glupom pitanju al kakva je to opensource igrica?
14 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

opensource ti je software koji ljudi mogu skinut i njegov kod i radit modove ili učit po njemu, tak neš

 

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

Možeš 'sklepati' web stranicu na nekoj besplatnoj domeni i link dati stranicama koje se bave takvim stvarima, no naravno, prije toga ćeš korisnicima Bug online foruma dati beta verziju na uvid, da možeš ispraviti nedostatke i bugove. Namigiva

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Viking's Story

nema problema, sam kaj kod ima 600+ redaka, koristio sam vlastiti gui, i mini particle system, a još ima tog za doradit. A kod je zbrkan skroz naskroz

15 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

bravo 13 godina!Osmijeh

ja imam 12 i neznam nimalo programirati al stvarno svaka ti cast vjeruj mi zaigrat cu tu tvoju igru

a kad ovo zavrsis mislis li raditi jos nesto?

Program vlade stane na stranicu formata A4 :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

naravno!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Viking's Story

Bravo, samo tako nastavi, kako je već netko napomenu, s puno volje možeš daleko dogurat...

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

Svaka cast majstore!

 

Obvezno javljaj kako igra napreduje... Namigiva

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

a u subotu ću reć kak napreduje (isklepat ću klasu za nivoe odma ujutro) jer sutra imam 8 šk. sati + trening Mršti se

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Viking's Story

kažeš 13 godina?! svaka čast mali Namigiva

 

 

Fićo_CoD 5 kaže...

eii ja sam malo pretraživao po forumu i nisam nigdje našao tutorial il temu o pravljenju igrica...jel zna itko nekakav tutorial ili link za temu plz? sorry na OFF-topicu...Baj D Vej Igrica je sasvim OK, i jos s time da imas 13 god, zakon!

15 godina
protjeran
offline
Viking's Story

Najbolje ti je daj bugu igru kad je napravis da je objavu na svoj DVD pa nek ti dadu 1/4 od onog sto zaradu.

http://www.youtube.com/user/UKURR
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2009 11:08 (Dinjo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Viking's Story
Dinjo kaže...

Najbolje ti je daj bugu igru kad je napravis da je objavu na svoj DVD p nek ti dadu 1/4 od onog sto zaradu.

 Šališ se. Ne možeš biti toliko nepismen.

Što se tiče teme, probaj ne sklepati, daj si truda, ispoliraj, pa onda objavi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2009 0:28 (Random.).
15 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

Svaka cast decko, svaka cast!

Moram ti priznati da nisi mogao bolje odabrati jezik i zanr za projekt.

Odusevim se kad vidim da ima mladih ljudi koji sute i rade, i onda pokazu sta su napravili. Bez previse bla bla, samo kod u akciji.

Svaka cast jos jednom.

 

Ako moze mrvicu konstruktivnog prijedloga:

probaj modificirati smjer u kojem turret napada tako da kad mjeris kut, dodaj malo predikcije u odnosu na direction vektor mete. U principu, samo se pravi da je meta za otprilike pola svoje duzine ispred sebe. Tako bulleti nece pogoditi 'iza' mete, nego na nju. Mozda ce se u kutevima ponasati malo cudno, ali u princpu je to zanemarivo jer nemas krivine nego prave kuteve.

Kasnije mozes to jos optimizirati da ukljucis daljinu od mete u predikciju, pa ce uvijek izgledati kao da metak pogadja.

Na kraju mozes od toga razviti gameplay, tako da turrete nekad dobro pogode a nekad ne.

 

Kako kalkuliras koliziju? Da li uopce kalkuliras koliziju metka s metom, ili samo degradiras health cim turreta odabere metu i opali?

Evo ti jos za kraj jedan web sa gomilom besplatnih spriteova, iz svih smjerova. U principu svi programeri se puno bolje osjecaju kad im igra izgleda lijepo ;-)

http://tsgk.captainn.net/index.php

 

Puno ti pozdrava i sretno!!!

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
 
6 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Viking's Story

Nego za koje ce sve konzole igra postojati?Kakva ce biti slika na kutiji i DVD-u od tvoje igre?

http://www.youtube.com/user/UKURR
Moj PC  
0 7 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

Svaka čast!!

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics - Even if you win you´re still retarded. 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Viking's Story
Dinjo kaže...

Nego za koje ce sve konzole igra postojati?Kakva ce biti slika na kutiji i DVD-u od tvoje igre?

 Opet se šališ?

  1. Dečko radi open source igru (igricu!), neće je prodavati niti će raditi posebno pakiranje za nju.
  2. Igra će biti puno manja od kapaciteta DVD-a, pa čak i da je distibuira na mediju, nema potrebe za DVD-om.
  3. Gotovo sam siguran da neće postojati verzija za konzole.
  4. Jesi li ti uopće pogledao taj filmić na Youtube-u?





Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2009 11:06 (Random.).
15 godina
protjeran
offline
Viking's Story

Nisam na youtubeu nego sam ga skinua pa pogleda na compu :)

I jos sam mu komentira video

http://www.youtube.com/user/UKURR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

@Deus Ex:

Ma znam ja crtat, odi na http://marackomarac.deviantart.com makar sam to ostavio prije 2 mjeseca, al dokaz da ne trebam tuđe sprite-ove :D

I da, kad metak dodirne creep-a /toranj tek onda ode health, a i probat ću ovo tvoje s pola dužine i to. Eh, da, zaboravih napomenut, za waypoint-e i smjer metka sam tražio po netu i našao (ipak ja ne znam trigonometriju Namigiva)

 

I neće bit grafika loša (ček ti da ja nacrtam zmaja)

 

@Dinjo:

Za Windows ( bilo koji), Linux, a možda i Mac OS (svemogući python)

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2009 11:23 (MaracKoMarac).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

Bogme, ugodno iznenadjujes me svakim postom :-)

Izbaci igru da radi na Linuxu, postavi je negdje na google code ili sourceforge i donirat cu ti makar 100 kruna putem njihovih servisa.

 

Sto se tice matematike, ne treba ti previse toga... vektori i nesto malo geometrije i na konju si.

 

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Viking's Story

Iznenađujuće dobro; neki "profesionalci" s ovog foruma nebi se snašli niti za ovako nešto. Samo naprijed. Nadajmo se da je rad tvoj doduše, bilo ih je koji su fejkali :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice