Visual Studio 2012

poruka: 18
|
čitano: 5.073
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Visual Studio 2012

Stigla je RTW verzija koja je premoćna. Skinuo sam web express i za sada je dojam preheben :)

Koliko vidim dosta je brža od   2010, ali treba tek vidjeti kad joj uguraš nešto kompleksnije od "hello world" aplikacije.

 

Posebice mi se sviđa praćenje w3c specifikacije, intellisense za css3, "-webkit", "-moz", "-o" CSS prefiksi, lijepo formatiranje html i CSS koda (za css su super sredili!).

Sviđa mi se i live preview slikica u solution exploreru (mouse over na sliku). Designer sad bolje formatira HTML i ASPX. Ctrl+F (pretraga) sada umjesto šugavog prozorčića otvara mini prozorčić i kada unesete pojam automatski označava sve pojmove u kodu. Ova verzija ima podršku za ekstenzije, koliko se sjećam do u 2010. nije bilo moguće.

Ima i dobar intellisense za javascript, za sve dodatne JS fajlove (ne samo za jQuery). Ima intellisense i za skripte bazirane na jQueryu (npr. colorbox). Malo sam testirao JS, napisao sam "var elm = document.createElement('INPUT')" i "var elm = document.createElement('BUTTON')" i dobio sam različite propertye za "elm" varijablu. Zanimljivo.

 

Ono što mi se ne sviđa jest monokromantski dizajn koji je ružan, kao i ikonice koje su umjesto u boji sada crno bijele. Dobrodošli u 21. stoljeće gospodo.

 

Nisam dovoljno testirao (ovo je samo od jučer navečer), ali već se sada vidi kako je ovaj IDE za još jednu klasu ispred bilo kojeg drugog. Već je prije bio za 4 klase ispred recimo Eclipsea (kojeg koristim radi mobilnih aplikacija, smeće je i živi užas za koristiti).

 

Eto, najbolji IDE je postao još malo bolji. Fuck you Microsoft, taman kad sam pomislio da te otkantam i počnem se baviti alternativom (jer si mi se zamjerio svojom arogantnošću, da to nije za povjerovati koliko) ...

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 8:20 (zoran123456).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio 2012

WebForme 4.5 su zakon. Od sada imamo IntelliSense i u Data Bind Expressionsima.

16 godina
protjeran
offline
Visual Studio 2012

Što se tiče monokromatskog izgleda, mislim da bi trebale postojati dodatne teme za VS 2012. Nisam siguran dali se teme mogu mjenjati u Express verzijama.

Programko http://programko.bloger.hr
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Visual Studio 2012

Dečki bok,

 

Ne želim otvarati novu temu pa da vas pitam.

Dali imate problema s VS2012 kada pišete naredbe, VS2012 najedanput sruši.

 

Stavio sam Windows 7 x64 na esxi i samo VS2012 i 2010 imam instaliran.

BajaBoss
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio 2012
Franjic kaže...
Dali imate problema s VS2012 kada pišete naredbe, VS2012 najedanput sruši.

Meni se na Windowsu 8 samo jednom srušio. Kada sam na projektu odabrao Use IIS Express.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio 2012
royalhero kaže...
Franjic kaže...
Dali imate problema s VS2012 kada pišete naredbe, VS2012 najedanput sruši.

Meni se na Windowsu 8 samo jednom srušio. Kada sam na projektu odabrao Use IIS Express.

Meni zna svaka 3 sata se srušit, a nisam ni provjeravo dali je koji update izašo, ako je idem pročitati o njima i instalirati.

BajaBoss
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio 2012

Ne znam za Windows 7, meni na Windows 8 Enterpirse x64 bit, se srušio samo jedanput. Imam i VS 2010 i VS 2012.

15 godina
neaktivan
offline
Visual Studio 2012

Imam par (početničkih) pitanja u vezi windows phone SDK-a:

 

Imam verziju 7.1.1 instaliranu na studiu 2010., hoće li ta ista verzija raditi i na 2012?

 

Ukoliko instaliram Visual studio 2012 na win 7, pa nadogradim windowse na 8, hoće li studio normalno raditi?

 

I zadnje, windows phone SDK 8 će raditi samo na studiu 2012 na win8, ili hoće i na studiu 2012 na win7? 

Igor
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Visual Studio 2012

Kako u VS 2012 da mi kada stisnem ctrl+f5 da mi se komandni prozor ne zatvara u sekundi, znam da moze ostati otvoren sa getchar() moze li ikako da ne dopisujem getchar, jel ima u postavkama da se to promjeni ili ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio 2012

To nema veze sa Visual Studiom niti sa jednim IDE-om...

Pretpostavljam da se radi o programskom jeziku C ili C++, pa na kraj, prije return 0, postavi "system("PAUSE");".

12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio 2012

Hvala :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio 2012
Broken kaže...

Kako u VS 2012 da mi kada stisnem ctrl+f5 da mi se komandni prozor ne zatvara u sekundi, znam da moze ostati otvoren sa getchar() moze li ikako da ne dopisujem getchar, jel ima u postavkama da se to promjeni ili ?

Kako ne, to što tražiš mora moći po defaultnim postavkama VS 2012, kad je moglo u VS 2010, nećemo sad valjda s konja na magarca.

Dapače, u VS 2012 imamo potpuni IntelliSense za C++, što je u VS 2010 bio veliki nedostatak.

Evo ti slika pa se uvjeri kako VS 2012 po defaultnim postavkama radi baš ono što trebaš.

slika slika
16 godina
neaktivan
offline
Visual Studio 2012

Evo, upravo sam napisao svoj prvi konzolni C++ program u VS 2012, jednom riječju, ODUŠEVLJEN sam ovim IntelliSensom, produktivnost veća za 30%, imam sve što sam dosad imao sa C#, plus što mi sam radi for petlje.

Dečki iz Redmonda su se iskazali ovaj put. Nadam se da isto vrijedi i za Express verziju, a to neka kaže netko tko ga je probao.

Što se tiče izgleda, jest da se o ukusima ne raspravlja,a dobro dođe ova monokromatika za odmarati oči, to je moj dojam (ionako mi već trebaju "očale").

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2012 19:54 (Floki).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Visual Studio 2012

Evo da se i ja ubacim.
Odusevljen sam skroz, a i prebacivanje sa LM na VM je stvarno brzo i ucinkovito napravljeno.

Sad cekam placu pa onda developer licenca 250kn i vozaj na store :D 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio 2012
Floki kaže...
Broken kaže...

Kako u VS 2012 da mi kada stisnem ctrl+f5 da mi se komandni prozor ne zatvara u sekundi, znam da moze ostati otvoren sa getchar() moze li ikako da ne dopisujem getchar, jel ima u postavkama da se to promjeni ili ?

Kako ne, to što tražiš mora moći po defaultnim postavkama VS 2012, kad je moglo u VS 2010, nećemo sad valjda s konja na magarca.

Dapače, u VS 2012 imamo potpuni IntelliSense za C++, što je u VS 2010 bio veliki nedostatak.

Evo ti slika pa se uvjeri kako VS 2012 po defaultnim postavkama radi baš ono što trebaš.

Može li objasniti gdje si to namjestio jel ides u import/ export settings ili ?

15 godina
offline
Visual Studio 2012

Jel zna ko kako promijenit ikone u Solution exploreru. Ove su mi uzasne. Inace im je dizajn VS2012 uzas.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio 2012
Broken kaže...

Može li objasniti gdje si to namjestio jel ides u import/ export settings ili ?

Nisam nigdje namjestio, kad pokrenem konzolnu aplikaciju u VS-u sa Ctrl + F5, ona sama se zaustavlja, to je po defaultnim, odnosno tvorničkim postavkama.

Tražio sam u opcijama, ali nisam našao opciju koja to kontrolira, jedino što ti mogu reći jest da u import/export settings ideš na reset all settings, možda pomogne, prije tog reseta za svaki slučaj spremi tekuće postavke.

Možda netko bude znao gdje u opcijama ima postavka kojom se regulira da li pokretanje bez debugginga zaustavlja prozor ili ne, ja to nisam našao, možda netko zna.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Visual Studio 2012
Floki kaže...
Broken kaže...

Može li objasniti gdje si to namjestio jel ides u import/ export settings ili ?

Nisam nigdje namjestio, kad pokrenem konzolnu aplikaciju u VS-u sa Ctrl + F5, ona sama se zaustavlja, to je po defaultnim, odnosno tvorničkim postavkama.

Tražio sam u opcijama, ali nisam našao opciju koja to kontrolira, jedino što ti mogu reći jest da u import/export settings ideš na reset all settings, možda pomogne, prije tog reseta za svaki slučaj spremi tekuće postavke.

Možda netko bude znao gdje u opcijama ima postavka kojom se regulira da li pokretanje bez debugginga zaustavlja prozor ili ne, ja to nisam našao, možda netko zna.

Ok, import/export sam bio napravio prije ali ostaje kako je i bilo tj. prozor se odmam gasi...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice